Jazdná dynamika
Motory
Tak ako Crossland svojím novým vzhľadom búra zaužívané predstavy, že SUV nemôže byť pekné a štýlové, úsporné motory od spoločnosti Opel nanovo definujú dynamické jazdné vlastnosti vozidiel SUV. 
1,2-litrový atmosférický zážihový motor dosahuje citlivý výkon 61 kW (83 k), zatiaľ čo 1,2-litrový preplňovaný zážihový agregát s priamym vstrekovaním ponúka buď 81 kW (110 k), alebo 96 kW (130 k). Mimoriadne účinný 1,5-litrový vznetový motor zasa poskytuje buď 81 kW (110 k), alebo 88 kW (120 k). Bez ohľadu na to, ktorá z pohonných jednotiek najviac vyhovuje vašim každodenným potrebám, môžete sa tešiť na vzrušujúci výkon a dokonalú kontrolu v každej zákrute.  
Prevodovky
Crossland jazdí hladko v zákrutách, ponúka uhladený štýl a rovnako hladké radenie aj pri tých najdynamickejších manévroch, či už s 5-/6-stupňovou manuálnou prevodovkou alebo 6-stupňovou automatickou prevodovkou Quickshift.  
Emisie
Model Crossland vždy stál v čele snáh automobilky Opel pri plnení a prekonávaní všetkých budúcich európskych emisných noriem. Pokročilé pohonné jednotky, technológie na znižovanie emisií a funkcie na zvyšovanie účinnosti, ako napríklad motory so systémom Štart/Stop, spoločne prispievajú k nižšej spotrebe paliva.