Prvky výbavy

ŠTÝLOVÝ CROSSOVER.

DIZAJN.

EXTERIÉR
Ideálna voľba pre život v meste vďaka elegantnému dizajnu SUV a kompaktným rozmerom: kultivovaný a pritom dynamický nový Crossland X vyniká svojou praktickou a športovou eleganciou. 
INTERIÉR
Prémiový dizajn s nádychom nemeckej precíznosti: užite si špičkové materiály, intuitívne ovládanie a vyššiu polohu na sedadle „typickú pre SUV“, ktorá zaručuje dokonalý panoramatický výhľad. 
 • Prvotriedne remeselné spracovanie
 • Výber veľmi kvalitných materiálov, ako sú nové kožené sedadlá1
 • Luxus štýlu wellness vďaka ergonomickým aktívnym sedadlám (Kampaň za zdravý chrbát)1
 • Maximálna funkčnosť s optimálne prístupnými ovládacími prvkami

 

1Nie sú štandardne dostupné vo všetkých stupňoch výbavy.

FAREBNÁ STRECHA S PANORAMATICKÝM VÝHĽADOM

Vychutnajte si pocit vzdušnej priestrannosti: „Plávajúca“ strecha v rôznych farbách a panoramatické strešné okno1 ideálne dotvárajú celkový vzhľad crossovera.

 

1Voliteľná výbava.

 

INOVÁCIE.

INOVAČNÉ FULL LED SVETLOMETY
Full LED svetlomety sú o 30% jasnejšie ako klasické halogénové žiarovky a zaručujú optimálne osvetlenie v každej situácii. 
 • Asistent diaľkových svetiel: automaticky rozpoznáva protiidúce vozidlá a prepína svetlomety z diaľkových svetiel na stretávacie, čím zabraňuje oslňovaniu ostatných vodičov.
 • Odbočovací svetlomet: poskytuje lepšiu viditeľnosti pri zatáčaní a kolmom parkovaní. Aktivuje sa automaticky, keď rýchlosť vozidla klesne pod 40 km/h, zapnete smerové svetlá alebo uhol riadenia prekročí určitú úroveň. Jazda v noci je tak bezpečnejšia a pohodlnejšia.
SPÄTNÁ KAMERA A PARKOVACÍ ASISTENT
Jasný výhľad pri cúvaní: so 180° panoramatickou spätnou kamerou uvidíte aj za roh a automatický parkovací asistent vám zasa umožní vyjsť z parkovacieho miesta bez použitia rúk. 
Spätná kamera, buď v štandardnej verzii alebo so 180° panoramatickým zobrazením, poskytuje optimálnu viditeľnosť v každom smere, pohľad z vtáčej perspektívy a funkciu priblíženia. Neprehľadné rizikové situácie, ako je napríklad priblíženie sa k objektom zboku alebo križujúca premávka vzadu, sú teraz jednoduchšie a bezpečnejšie. Ak sú objekty bližšie ako 70 cm, automaticky sa zapne funkcia priblíženia. Hľadanie parkovacieho miesta je pohodlnejšie, urobí to za vás automatický parkovací asistent. Tiež vám umožní vyjsť z pozdĺžneho parkovacieho miesta bez použitia rúk a riadiť ľubovoľným smerom.
HEAD-UP DISPLAY
Projekčný displej (HUD) zobrazuje kľúčové údaje na čelnom skle, aby ste mohli bezpečne sledovať dianie na ceste.  

Na projekčnom displeji (HUD) sa automaticky zobrazujú tieto užitočné funkcie: 

 • indikácia rýchlosti,
 • rozpoznávanie dopravných značiek maximálnej rýchlosti a ich zrušenia,
 • nastavenie tempomatu a obmedzovača,
 • varovanie pred hroziacou čelnou zrážkou a navigácia.
AUTOMATICKÉ NÚDZOVÉ BRZDENIE S DETEKCIOU CHODCOV
Len pre prípad: Vďaka systému automatického núdzového brzdenia s detekciou chodcov1 budete vy aj ostatní na cestách viac v bezpečí. 

Systém automatického núdzového brzdenia1 zaznamenáva chodcov a iné vozidlá, ktoré ste si nemuseli všimnúť. Pri rýchlosti od 5 do 85 km/h systém neustále meria vzdialenosť od ostatných vozidiel a upozorní vás, ak sa začne príliš rýchlo skracovať, resp. je príliš krátka. Ak nezareagujete, systém automaticky aktivuje núdzové brzdenie a zníži rýchlosť vozidla. Pri rýchlostiach do 30 km/h vozidlo zabrzdí až do zastavenia.

 

1Voliteľná výbava. Funguje automaticky pri rýchlosti vyššej ako 5 km/h a nižšej ako 85 km/h. Pri rýchlosti od 5 do 30 km/h je miera spomaľovania s cieľom znížiť rýchlosť nárazu pri zrážke 0,9 g. Pri rýchlosti 30 až 85 km/h dokáže systém znížiť rýchlosť najviac o 22 km/h. Po prekročení tejto hranice musí vodič začať brzdiť, ak chce viac spomaliť. Rozsah prevádzkovej rýchlosti systému AEBPD závisí od zaznamenanej prekážky (pohyblivý cieľ: od 5 do 85 km/h; statický cieľ: od 5 do 80 km/h; chodec: od 5 do 60 km/h). Asistenčné systémy pre vodiča od spoločnosti Opel slúžia na podporu vodiča v rámci existujúcich obmedzení jednotlivých systémov. Vodič je však neustále zodpovedný za riadenie vozidla. Očakáva sa, že systém bude k dispozícii na jeseň 2017.

VŠESTRANNOSŤ.

VŠESTRANNOSŤ
Model Crossland X sa dokonale hodí k vášmu životnému štýlu. Ponúka výnimočnú úroveň všestrannosti a úložný priestor hodný SUV – na všetko, čo vám deň prinesie. 

Crossland X s dizajnom typickým pre SUV a objemom batožinového priestoru 410 litrov poskytuje najväčšiu úložnú kapacitu vo svojej triede – a dá sa dokonca rozšíriť až na 1 255 litrov. Existuje tiež viacero možností, ako získať vo vozidle viac miesta: zadné sedadlá môžete posúvať1 alebo sklápať v pomere 40/60, lakťové opierky sa dajú preklopiť, aby ste mohli prevážať dlhšie predmety a podlahu batožinového priestoru môžete nastaviť do dvoch rôznych výšok.

 

1Súčasť balíka voliteľných prvkov.

CERTIFIKOVANÉ ERGONOMICKÉ SEDADLÁ S PEČAŤOU KVALITY AGR
Príďte do cieľa oddýchnutí: Vďaka našim certifikovaným ergonomickým sedadlám oceneným pečaťou kvality AGR (Kampaň za zdravší chrbát)1 s možnosťou nastavenia v 16 smeroch. 

Vďaka vyvýšenej polohe sedadiel ponúka Crossland X viac ako len lepší výhľad. Jeho špeciálne ergonomické sedadlá (certifikované v rámci „Kampane za zdravší chrbát“) podporujú zdravú polohu počas jazdy. Vozidlo ako stvorené pre vás, kde môže každý sedieť pohodlne vďaka nastaviteľným sedadlám, operadlám a opierkam hlavy.

 

1Voliteľné ergonomické sedadlá dokázali združeniu „Aktion Gesunder Rücken e.V.“ svoju prospešnosť pre chrbát. Ide o nezávislú odbornú komisiu lekárov a terapeutov s rôznou špecializáciou, ktorej cieľom je predchádzať bolestiam chrbta.

KONEKTIVITA.

INFORMAČNO-ZÁBAVNÝ SYSTÉM
Pomocou Apple CarPlayTM1 a Android AutoTM2 môžete svoj smartfón hladko prepojiť s informačno-zábavným systémom Radio R 4.0 IntelliLink – a používať ho bez rozptyľovania pozornosti. 
 • Dotykový displej s uhlopriečkou 7" a vysokým rozlíšením
 • Hladké pripojenie digitálnych zariadení3
 • Bezdrôtové nabíjanie smartfónu4
 • Telefonovanie hands-free a prístup k fotografiám

 

1Apple CarPlay™ je registrovaná ochranná známka spoločnosti Apple Inc.

2Android Auto™ je registrovaná ochranná známka spoločnosti Google Inc.

3Kompatibilita a niektoré funkcie sa môžu líšiť v závislosti od typu zariadenia a verzie operačného systému. Kompatibilitu svojho zariadenia si môžete overiť na stránke www.apple.com alebo www.android.com, prípadne sa obráťte na svojho predajcu značky Opel.

4Voliteľná výbava: Indukčné nabíjanie len v prípade smartfónov kompatibilných s technológiou PMA alebo Qi.

NAVIGÁCIA
Používateľsky príjemné funkcie: Navi 5.0 IntelliLink1 s funkciou ovládania hlasom a farebným dotykovým displejom vás rýchlo a pohodlne dostane do cieľa. 
 • Projekcia mobilného telefónu cez systémy Apple CarplayTM2 a Android AutoTM3
 • Európska satelitná navigácia 3D s kanálom dopravných správ
 • Farebná dotyková obrazovka LCD s uhlopriečkou 8”, farebný informačný displej vodiča s uhlopriečkou 3,5“
 • Zabudovaná funkcia ovládania hlasom, funkcia čítania textu nahlas a odpovedania na textové správy
 • Prehrávanie zvukového obsahu cez pripojenie Bluetooth®
 • Bezdrôtové nabíjanie smartfónov4

 

1Voliteľná výbava. Kompatibilita a niektoré funkcie môžu závisieť od vášho zariadenia a verzie operačného systému. Kompatibilitu svojho zariadenia si môžete overiť na stránkach www.apple.com alebo www.android.com, prípadne sa obráťte na svojho predajcu Opel.

2Apple CarPlay a Apple sú ochranné známky spoločnosti Apple Inc., registrované v USA a ďalších krajinách. Systém Apple CarPlay™ nemusí byť dostupný vo všetkých krajinách a môže závisieť od verzie vášho operačného systému. Navštívte stránku www.apple.com.

3Android je ochranná známka spoločnosti Google Inc. Systém Android Auto™ nemusí byť dostupný vo všetkých krajinách a môže závisieť od verzie vášho operačného systému. Navštívte stránku www.android.com.

4Voliteľná výbava: indukčné nabíjanie len v prípade smartfónov kompatibilných s technológiou PMA alebo Qi.

SLUŽBY OPEL CONNECT1
Rad inteligentných služieb ponúka novú úroveň bezpečnosti a podpory a stará sa o vaše pripojenie na cestách.  
 • Vnútorný pokoj: Tiesňové volanie, volanie v prípade poruchy a zobrazovanie stavu vozidla a informácií o vozidle. 
 • Pohodlie: Diaľkové ovládanie zámkov dverí, klaksónu a svetiel.
 • Inteligentná jazda: Užívajte si uvoľnenú jazdu s online navigáciou a funkciou riadenia cesty a jazdy. 

 

1Dostupnosť služieb Opel Connect sa v jednotlivých krajinách a vozidlách líši. Služby môžu vyžadovať predplatné/poplatok a závisia od pokrytia a dostupnosti mobilných sietí.

JAZDNÁ DYNAMIKA.

MOTORY
Rovnako všestranný ako samotný Crossland X je aj rad dynamických a úsporných zážihových a vznetových motorov. 

Crossland X ponúka širokú škálu motorov.  Všetky moderné vznetové motory sú vybavené 14,8-litrovou nádržou na prísadu AdBlue, čím zaisťujú vynikajúcu hospodárnosť, no zároveň minimálnu hladinu emisií. Navyše so systémom automatického spúšťania a vypínania motora1 ušetríte ešte viac paliva.   

 

1V ponuke ako štandardná alebo voliteľná výbava s vybranými motormi. Všetky motory spĺňajú požiadavky emisnej normy Euro 6 D-temp.

 

Spotreba paliva v l/100 km: v meste 4,4 – 5,9; mimo mesta 3,6 – 4,5; kombinovaná 4,0 – 5,. Emisie CO2 v g/km: kombinované 104 – 114.

 

Podľa nariadení Komisie (ES) č. 715/2007 a (ES) č. 692/2008 (podľa platnej verzie).*/**/***/****

PREVODOVKA
Raďte s ľahkosťou pomocou 5- alebo 6-stupňovej manuálnej prevodovky. Alebo to nechajte na 6-stupňovú automatickú prevodovku – zažijete uvoľnenú a hladkú jazdu. 

ŠPECIÁLNE VERZIE.

MNOŽSTVO DOPLNKOVÝCH PRVKOV. V ŠTANDARDNEJ VÝBAVE. CROSSLAND X 2020.
Modelová ponuka Opel 2020 poskytuje zákazníkom presne to, čo chcú. Prináša totiž modely štandardne vybavené množstvom inovačných riešení, ktoré sú vhodné pre všetky možné potreby.  
 • 16-palcové zliatinové disky kolies v sivej farbe Technical Grey
 • Sedadlá z radu Opel 2020
 • Svetlomety a koncové svetlá LED
 • Čierna strecha 
 • Nájazdové kryty 
ULTIMATE
Nastúpte na palubu prvej triedy: Zažite Crossland X s luxusnými prvkami v štandardnej výbave. 

PRÍSLUŠENSTVO OPEL+.

Splní vaše individuálne potreby.

S originálnym príslušenstvom Opel môžete vyjadriť svoju osobnosť a vyťažiť zo svojho vozidla Crossland X čo najviac.

 

Obrázky sa môžu mierne líšiť od skutočných produktov.

Vešiak na odevy FlexConnect
ZOBRAZIŤ PODROBNOSTI
Minidržiak na iPad FlexConnect
ZOBRAZIŤ PODROBNOSTI
Mreža na prepravu psa
ZOBRAZIŤ PODROBNOSTI
Vložka do batožinového priestoru
ZOBRAZIŤ PODROBNOSTI
Podlahové rohože, velúrové
ZOBRAZIŤ PODROBNOSTI

ČO ĎALEJ?