Contents inside this Slide Collection are only authorable inside of this page.

You must add a Slide component for each slide that you want within a Multimedia Scroller on this template first.

After adding a Slide component, you can then add additional components to the parsys of the Slide component.


O 30 % JASNEJŠIE FULL LED SVETLOMETY.

Full LED svetlomety  sú o 30 % jasnejšie  ako klasické halogénové žiarovky a zaručujú optimálne osvetlenie  v každej situácii.
  • Asistent diaľkových svetiel: automaticky rozpoznáva protiidúce vozidlá a prepína svetlomety z diaľkových svetiel na stretávacie, čím zabraňuje oslňovaniu ostatných vodičov.
  • Odbočovací svetlomet: poskytuje lepšiu viditeľnosti pri zatáčaní a kolmom parkovaní. Aktivuje sa automaticky, keď rýchlosť vozidla klesne pod 40 km/h, zapnete smerové svetlá alebo uhol riadenia prekročí určitú úroveň. Jazda v noci je tak bezpečnejšia a pohodlnejšia.
PREČÍTAJTE SI VIAC ZOBRAZIŤ MENEJ

SPÄTNÁ KAMERA SO 180° ZOBRAZENÍM.

Jasný výhľad pri cúvaní: so 180° panoramatickou spätnou kamerou uvidíte aj za roh a automatický parkovací asistent vám zasa umožní vyjsť z parkovacieho miesta bez použitia rúk.

 

Spätná kamera, buď v štandardnej verzii alebo so 180° panoramatickým zobrazením, poskytuje optimálnu viditeľnosť v každom smere, pohľad z vtáčej perspektívy a funkciu priblíženia. Neprehľadné rizikové situácie, ako je napríklad priblíženie sa k objektom zboku alebo križujúca premávka vzadu, sú teraz jednoduchšie a bezpečnejšie. Ak sú objekty bližšie ako 70 cm, automaticky sa zapne funkcia priblíženia. Hľadanie parkovacieho miesta je pohodlnejšie, urobí to za vás automatický parkovací asistent. Tiež vám umožní vyjsť z pozdĺžneho parkovacieho miesta bez použitia rúk a riadiť ľubovoľným smerom.

PREČÍTAJTE SI VIAC ZOBRAZIŤ MENEJ

PROJEKČNÝ DISPLEJ (HUD).

Projekčný displej (HUD) zobrazuje kľúčové údaje na čelnom skle, aby ste mohli bezpečne sledovať dianie na ceste.

 

Na projekčnom displeji (HUD) sa automaticky zobrazujú tieto užitočné funkcie:

 

  • indikácia rýchlosti,
  • rozpoznávanie dopravných značiek maximálnej rýchlosti a ich zrušenia,
  • nastavenie tempomatu a obmedzovača,
  • varovanie pred hroziacou čelnou zrážkou a navigácia.

 

 

PREČÍTAJTE SI VIAC ZOBRAZIŤ MENEJ

INTELIGENTNÉ NÚDZOVÉ BRZDENIE.

Len pre prípad: Vďaka systému automatického núdzového brzdenia s detekciou chodcov1 budete vy aj ostatní na cestách viac v bezpečí.

 

Systém automatického núdzového brzdenia1 zaznamenáva chodcov a iné vozidlá, ktoré ste si nemuseli všimnúť. Pri rýchlosti od 5 do 85 km/h systém neustále meria vzdialenosť od ostatných vozidiel a upozorní vás, ak sa začne príliš rýchlo skracovať, resp. je príliš krátka. Ak nezareagujete, systém automaticky aktivuje núdzové brzdenie a zníži rýchlosť vozidla. Pri rýchlostiach do 30 km/h vozidlo zabrzdí až do zastavenia.

 

1Voliteľná výbava. Funguje automaticky pri rýchlosti vyššej ako 5 km/h a nižšej ako 85 km/h. Pri rýchlosti od 5 do 30 km/h je miera spomaľovania s cieľom znížiť rýchlosť nárazu pri zrážke 0,9 g. Pri rýchlosti 30 až 85 km/h dokáže systém znížiť rýchlosť najviac o 22 km/h. Po prekročení tejto hranice musí vodič začať brzdiť, ak chce viac spomaliť. Rozsah prevádzkovej rýchlosti systému AEBPD závisí od zaznamenanej prekážky (pohyblivý cieľ: od 5 do 85 km/h; statický cieľ: od 5 do 80 km/h; chodec: od 5 do 60 km/h). Asistenčné systémy pre vodiča od spoločnosti Opel slúžia na podporu vodiča v rámci existujúcich obmedzení jednotlivých systémov. Vodič je však neustále zodpovedný za riadenie vozidla. Očakáva sa, že systém bude k dispozícii na jeseň 2017.

PREČÍTAJTE SI VIAC ZOBRAZIŤ MENEJ