Pokročilé technológie
Maticové svetlomety IntelliLux® Matrix LED
Nový Opel Corsa Electric má najlepšie maticové svetlomety IntelliLux® LED vo svojej triede. Poskytujú optimálnu viditeľnosť a automatické prispôsobenie jasu, aby neoslnili vodičov v protiidúcich vozidlách. Vďaka 14 maticovým segmentom a novému dizajnu vám svetlomety IntelliLux® dodajú istotu za každých podmienok! 
Adaptívny tempomat
Adaptívny tempomat v zapnutom režime automaticky zrýchľuje a brzdí, a tým udržiava váš nový Opel Corsa Electric v ustálenej vzdialenosti od vozidla pred vami. Zaisťuje vám tak bezpečnejšiu, pohodlnejšiu a uvoľnenejšiu jazdu. 
Asistent jazdy Opel
Funkcia aktívneho centrovania vozidla v jazdnom pruhu, ktorá je súčasťou asistenta jazdy Opel, elektronicky sleduje cestu a pomocou jemného krútiaceho momentu automaticky udržiava nový Opel Corsa Electric v jeho jazdnom pruhu. Jazda po diaľnici je tak bezpečnejšia, menej únavná a viac si ju užijete. 
Systém rozpoznávania dopravných značiek
Pokročilý kamerový systém nového modelu Opel Corsa Electric rozpoznáva rôzne dopravné značky a zobrazuje ich na digitálnom združenom prístroji pred vami. To znamená, že bez ohľadu na to, koľko sa toho deje na ceste okolo vás, už nikdy neprehliadnete žiadnu značku! 
Automatické núdzové brzdenie
Systém automatického núdzového brzdenia v novom modeli Opel Corsa Electric sleduje cestu pred vozidlom. V prípade pravdepodobnej možnosti zrážky upozorní vodiča a aktívne zapojí brzdy, ak vodič nevykoná žiadny úkon. Systém rozpoznáva iné vozidlá a chodcov, takže vodič môže byť vďaka nemu pokojný aj v rušných situáciách na cestách. (Systém je aktívny pri rýchlosti od 5 km/h do 140 km/h) 
Systém detekcie objektov v mŕtvom uhle
Systém sledovania mŕtveho uhla v novom modeli Opel Corsa Electric pracuje v rozmedzí rýchlostí 12 až 140 km/h a nepretržite sleduje mŕtve uhly vodiča. Rozsvietenie indikátorov vo vonkajších spätných zrkadlách vás upozorní, keď sa v niektorom z vašich mŕtvych uhlov nachádzajú iné vozidlá, vďaka čomu je jazda na diaľnici bezpečnejšia a pohodlnejšia.