Contents inside this Slide Collection are only authorable inside of this page.

You must add a Slide component for each slide that you want within a Multimedia Scroller on this template first.

After adding a Slide component, you can then add additional components to the parsys of the Slide component.


NEUSTÁLE V POHOTOVOSTI.

Automatické núdzové brzdenie s detekciou chodcov (AEBPD) vás upozorní na hroziacu zrážku s chodcom alebo iným vozidlom1 . Ak nevykonáte žiadny úkon, vozidlo začne automaticky brzdiť.

 

1Funguje automaticky pri rýchlostiach vyšších ako 5 km/h a nižších ako 85 km/h. Od 0 do 30 km/h je metrika spomaľovania na zníženie nárazovej rýchlosti 0,9 g. Od 30 do 85 km/h systém znižuje rýchlosť maximálne o 22 km/h. Po dosiahnutí tohto prahu už musí vodič brzdiť sám, ak chce znížiť rýchlosť ešte viac. Rozsah prevádzkovej rýchlosti systému AEBPD závisí od zaznamenanej prekážky (pohyblivý cieľ: od 5 do 85 km/h; nehybný cieľ: od 5 do 80 km/h; chodec: od 5 do 60 km/h). Asistenčné systémy Opel majú pomáhať vodičovi v rámci možností a obmedzení samotného systému. Za riadenie vozidla je stále zodpovedný vodič.

PREČÍTAJTE SI VIAC ZOBRAZIŤ MENEJ

UDRŽUJTE SPRÁVNY SMER.

Asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu upozorní vodiča prostredníctvom upozornenia na jazdu nesprávnym smerom a jemne upraví smer jazdy vozidla, ak sa váš Combo Life začne nečakane vychyľovať z jazdného pruhu, takže vám pomáha udržiavať správny smer.

UDRŽUJTE BEZPEČNÚ VZDIALENOSŤ.

Automatický tempomat1 udržiava vašu požadovanú rýchlosť v rozmedzí 30 – 160 km/h a podľa potreby brzdí alebo zrýchľuje, aby udržiaval ustálenú vzdialenosť od vozidla pred vami, čím vám zaisťuje bezpečnú a pohodlnú jazdu.

1 Voliteľná výbava

SERIÓZNE INTELIGENTNÁ RÝCHLOSŤ.

Systém rozpoznávania dopravných značiek s rýchlostným obmedzením číta dopravné značky, aby zaznamenal zmeny povolenej rýchlosti na trase, a navrhuje vodičovi, aby v súlade s tým upravil rýchlosť.

PRVOTRIEDNA BEZPEČNOSŤ.

Šesť airbagov – vrátane airbagu pre vodiča, spolujazdca, ako aj bočných a hlavových airbagov – ponúka vysokú úroveň bezpečnosti pre vás i vašich cestujúcich. Neustále.

UDRŽUJTE SI BDELOSŤ ZA VOLANTOM.

Upozornenie na ospalosť vodiča1 analyzuje schému jazdy a na jej základe zisťuje, či vodič nevykazuje známky únavy. Ak systém zachytí signály únavy, spustí niekoľko výstražných upozornení, ktorými vodiča upozorní, aby podnikol potrebné kroky.

 

1Po dvoch hodinách jazdy rýchlosťou nad 65 km/h vodiča upozorní výstražné zvukové znamenie. Súčasne systém vypočíta mieru poklesu koncentrácie na základe schémy správania vodiča počas jazdy, ako je napríklad schopnosť vodiča udržať vozidlo v jazdnom pruhu. V prípade zistenia nebezpečného jazdného správania systém spustí sériu čoraz hlasnejších zvukových výstrah, aby vodiča upozornil a primäl ho k rýchlemu konaniu. Miera poklesu koncentrácie sa po desiatich minútach bezpečnej jazdy zníži. Výpočet sa zastaví, keď rýchlosť vozidla klesne pod 65 km/h.

PREČÍTAJTE SI VIAC ZOBRAZIŤ MENEJ