Prvky výbavy

PRIESTRANNÝ A KOMFORTNÝ, NABALENÝ INOVÁCIAMI.

VŠESTRANNOSŤ.

FLEXIBILNÉ SEDADLÁ

Combo Life, ktorý je v ponuke s piatimi alebo siedmimi sedadlami 1 , je stelesnením flexibility. Potrebujete viac miesta v batožinovom priestore? Dve posuvné sedadlá 2 v treťom rade sa dajú ľahko vybrať.

 

1Voliteľná výbava

2Tretí rad sedadiel je v ponuke pre verziu so štandardným aj dlhým rázvorom. Posúvajú sa však iba vo verzii s dlhým rázvorom.

 
NAKLADACÍ PRIESTOR
Minimálny nákladový priestor 597 litrov1, ktorý sa dá zväčšiť až na 2 126 litrov2, dodáva modelu Combo Life obrovskú praktickosť – teraz už len nájsť dostatok nákladu, ktorý doň naložíte. 

Potrebujete ešte viac miesta? Prejdite na verziu s dlhým rázvorom Combo Life XL, ktorej batožinový priestor má objem až 2 693 litrov2.

 

1Päťmiestna verzia so štandardným rázvorom Combo Life má 597 litrov batožinového priestoru, keď sú všetky sedadlá na mieste. Päťmiestna verzia s dlhým rázvorom má najmenej 850 litrov batožinového priestoru.

2Až 2 693 litrov v prípade verzie s dlhým rázvorom Combo Life a 2 126 litrov v prípade štandardného modelu Combo Life, naloženým po strechu so sklopenými operadlami zadných sedadiel, podľa normy ISO 3832.

ZADNÉ DELENÉ SEDADLÁ
Vyberte si praktické zadné lavicové sedadlo delené v pomere 40:60 alebo tri samostatné zadné sedadlá1, z ktorých každé má štandardné úchyty na detské sedačky Isofix, s ktorými môžete prepravovať svoje ratolesti v úplnom bezpečí a pohodlí.  

Potrebujete naložiť veľmi dlhý náklad, napríklad nábytok? Stačí sklopiť zadné sedadlá do podlahy pomocou príkazu FlexFold2 a otočiť sedadlo spolujazdca tak, aby sa dnu vošli predmety dlhé 2,7 m (alebo až 3,05 m v prípade verzie s dlhým rázvorom). Bez ohľadu na to, aké máte požiadavky, flexibilné interiérové sedenie si môžete konfigurovať podľa potreby, a uľahčiť si tak život na cestách.

 

1Voliteľné vo výbave Enjoy, štandardné vo výbave Innovation.

2V ponuke v druhom štvrťroku 2019.

 

 

ÚLOŽNÉ PRIESTORY
Combo Life s 28 úložnými priestormi, ktorých objem je až 186 litrov, má úložné riešenie na všetko. 
DVERE A PRIECHODNÉ OTVORY
Jednoduché alebo dvojité posuvné dvere1 uľahčujú nastupovanie a vystupovanie. Nakonfigurujte si zadnú časť s asymetrickými delenými dverami alebo dverami batožinového priestoru2 s otváracím oknom3, ktoré vám zabezpečia rýchly a jednoduchý prístup do batožinového priestoru. 

1Dvojité posuvné dvere sú voliteľné vo výbave Essentia a štandardné vo výbave Enjoy a Innovation.

2Dvere batožinového priestoru sú voliteľné vo výbave Essentia a štandardné vo výbave Enjoy a Innovation.

3Dvere batožinového priestoru s otváracím oknom sú voliteľné vo výbave Essentia a Enjoy a štandardné vo výbave Innovation.

VARIANTY
Combo Life je v ponuke v dvoch dĺžkach – 4,4 m pre bežnú verziu, ktorá sa dá predĺžiť až na 4,75 m pre variant Combo Life XL, čím vznikne ešte väčší priestor v interiéri aj v batožinovom priestore

Pridaním 35 cm dĺžky sa batožinový priestor modelu Combo Life XL rozšíril o pôsobivých 253 litrov na celkových 8501 litrov štandardného nákladového priestoru.

 

1Meraný batožinový priestor pre päťmiestnu verziu modelu Combo Life XL s dlhým rázvorom so všetkými sedadlami na mieste.

DIZAJN.

EXTERIÉR
Combo Life ako pravý Opel podľa dizajnu vyniká elegantným a sebaistým vzhľadom v spojení s vysokou kvalitou a inteligentnými inováciami
INTERIÉR
Zvýšená poloha sedadla, intuitívne ovládacie prvky, vyhrievaný volant1 a množstvo priestoru – inteligentná kabína modelu Combo Life prináša šikovnú konektivitu v spojení s praktickými prvkami. 

S dôrazom na ergonómiu vodiča sme pre Combo Life vytvorili intuitívny, dobre usporiadaný vnútorný priestor. Veľká stredová konzola1 je šikovne rozdelená do troch funkčných zón. Informačno-zábavný systém je umiestnený v hornej časti, kým ovládacie prvky vyhrievania a vetrania sú situované pod ňou. Praktický úložný priestor v spodnej časti je ideálny na odkladanie nápojov, ktoré sú tak pohodlne poruke.

 

1Voliteľná výbava

PANORAMATICKÉ STREŠNÉ OKNO

Prineste si kúsok oblohy priamo do svojho vozidla prostredníctvom panoramatického strešného okna s úložným priestorom nad hlavou1 a elektrickej slnečnej clony. Svetlá s technológiou LED vo "vznášajúcom sa" úložnom priestore vytvárajú príjemne uvoľňujúce prostredie kabíny.

 

1Voliteľné vo výbave Enjoy, štandardné vo výbave Innovation.

 
SVETLÁ NA DENNÉ SVIETENIE S DIÓDAMI LED

Svetlá na denné svietenie s diódami LED1 zvyšujú účinnosť a zabezpečujú vám – aj ostatným vodičom – bezpečnú jazdu počas dňa.

 

1Voliteľné vo výbave Enjoy, štandardné vo výbave Innovation.

 

INOVÁCIE.

ZADNÁ KAMERA

Širokouhlá panoramatická zadná kamera1 s rozsahom 180° premieta bezprostredné okolie vozidla na 8" dotykovú obrazovku. Cúvanie uľahčujú virtuálne navádzacie čiary na displeji.

 

1Voliteľná výbava

 
POKROČILÝ PARKOVACÍ ASISTENT

Automatický parkovací asistent1 vyhľadá vhodné parkovacie miesta, prevezme riadenie a poskytne zvukové aj vizuálne upozornenie, aby pri parkovaní zabránil nárazu.

 

1Voliteľná výbava

 
VYHRIEVANÉ PRVKY

Combo Life, ktorý nemá vo svojom segmente konkurenciu, sa dodáva s vyhrievanými sedadlami1 a volantom1, ktoré mu dodávajú nádych luxusu. Chladné zimy na cestách sú odteraz minulosťou.

 

1Voliteľná výbava

 
PROJEKČNÝ DISPLEJ

Vďaka projekčnému displeju1 sa hlavné informácie ako rýchlosť vozidla, upozornenie na hroziacu zrážku či navigácia zobrazujú na sklenenej obrazovke za volantom, takže oči môžete mať stále uprené na cestu.

 

1Voliteľná výbava

 

BEZPEČNOSŤ.

AUTOMATICKÉ NÚDZOVÉ BRZDENIE
Automatické núdzové brzdenie s detekciou chodcov (AEBPD) vás upozorní na hroziacu zrážku s chodcom alebo iným vozidlom1. Ak nevykonáte žiadny úkon, vozidlo začne automaticky brzdiť. 
1Funguje automaticky pri rýchlostiach vyšších ako 5 km/h a nižších ako 85 km/h. Od 0 do 30 km/h je metrika spomaľovania na zníženie nárazovej rýchlosti 0,9 g. Od 30 do 85 km/h systém znižuje rýchlosť maximálne o 22 km/h. Po dosiahnutí tohto prahu už musí vodič brzdiť sám, ak chce znížiť rýchlosť ešte viac. Rozsah prevádzkovej rýchlosti systému AEBPD závisí od zaznamenanej prekážky (pohyblivý cieľ: od 5 do 85 km/h; nehybný cieľ: od 5 do 80 km/h; chodec: od 5 do 60 km/h). Asistenčné systémy Opel majú pomáhať vodičovi v rámci možností a obmedzení samotného systému. Za riadenie vozidla je stále zodpovedný vodič.
ASISTENT UDRŽIAVANIA VOZIDLA V JAZDNOM PRUHU
Asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu upozorní vodiča prostredníctvom upozornenia na jazdu nesprávnym smerom a jemne upraví smer jazdy vozidla, ak sa váš Combo Life začne nečakane vychyľovať z jazdného pruhu, takže vám pomáha udržiavať správny smer. 
AUTOMATICKÝ TEMPOMAT

Automatický tempomat1 udržiava vašu požadovanú rýchlosť v rozmedzí 30 – 160 km/h a podľa potreby brzdí alebo zrýchľuje, aby udržiaval ustálenú vzdialenosť od vozidla pred vami, čím vám zaisťuje bezpečnú a pohodlnú jazdu.

 

1Voliteľná výbava 

 
SYSTÉM ROZPOZNÁVANIA DOPRAVNÝCH ZNAČIEK S RÝCHLOSTNÝM OBMEDZENÍM
Systém rozpoznávania dopravných značiek s rýchlostným obmedzením číta dopravné značky, aby zaznamenal zmeny povolenej rýchlosti na trase, a navrhuje vodičovi, aby v súlade s tým upravil rýchlosť. 
BEZPEČNOSŤ A AIRBAGY
Šesť airbagov – vrátane airbagu pre vodiča, spolujazdca, ako aj bočných a hlavových airbagov – ponúka vysokú úroveň bezpečnosti pre vás i vašich cestujúcich. Neustále. 
UPOZORNENIE NA OSPALOSŤ VODIČA
Upozornenie na ospalosť vodiča1 analyzuje schému jazdy a na jej základe zisťuje, či vodič nevykazuje známky únavy. Ak systém zachytí signály únavy, spustí niekoľko výstražných upozornení, ktorými vodiča upozorní, aby podnikol potrebné kroky. 
1Po dvoch hodinách jazdy rýchlosťou nad 65 km/h vodiča upozorní výstražné zvukové znamenie. Súčasne systém vypočíta mieru poklesu koncentrácie na základe schémy správania vodiča počas jazdy, ako je napríklad schopnosť vodiča udržať vozidlo v jazdnom pruhu. V prípade zistenia nebezpečného jazdného správania systém spustí sériu čoraz hlasnejších zvukových výstrah, aby vodiča upozornil a primäl ho k rýchlemu konaniu. Miera poklesu koncentrácie sa po desiatich minútach bezpečnej jazdy zníži. Výpočet sa zastaví, keď rýchlosť vozidla klesne pod 65 km/h.

KONEKTIVITA.

INFORMAČNO-ZÁBAVNÝ SYSTÉM
Vyspelý multimediálny systém Multmedia Navi Pro 1 je plne kompatibilný so systémami Apple Carplay TM2 a Android Auto TM2 od spoločnosti Google a zabezpečuje vám prístup k funkciám vášho smartfónu prostredníctvom dotykovej obrazovky s uhlopriečkou 8"

Systémy Apple CarPlayTM2 a Android AutoTM2 od spoločnosti Google zabezpečujú používateľom pohodlný prístup k užitočným aplikáciám a funkciám smartfónu počas jazdy:

 

  • Používanie telefónu ako satelitnej navigácie prostredníctvom aplikácie Mapy
  • Prehrávanie vašich obľúbených zoznamov skladieb prostredníctvom služby Spotify
  • Odosielanie a prijímanie správ prostredníctvom aplikácií WhatsApp a Skype

 

K týmto funkciám máte jednoduchý prístup pomocou hlasového ovládania, vďaka čomu môžete mať ruky stále na volante a oči na ceste pred sebou.

 

1Voliteľná výbava

2Kompatibilita a niektoré funkcie sa môžu líšiť v závislosti od typu zariadenia a verzie operačného systému. Apple CarPlay je obchodná známka spoločnosti Apple Inc., registrovaná v USA a ďalších krajinách. Android je obchodná známka spoločnosti Google Inc.

NAVIGÁCIA

Multimediálny systém Multimedia Navi Pro1 s pokročilým hlasovým ovládaním a kompletnou navigáciou vás dostane do cieľa cesty bez stresu. Stačí si zvoliť cieľ cesty a mapa satelitnej navigácie vám ukáže trasu.

 

1Voliteľná výbava

 
BEZDRÔTOVÉ NABÍJANIE

Systém bezdrôtového nabíjania1 v modeli Combo Life vám umožňuje kedykoľvek si nabiť telefón, keď ste na cestách – a nepotrebujete na to žiadne káble.

 

1Voliteľná výbava

 
OPELCONNECT

Zostaňte v bezpečí a pripojení na ceste s šikovným balíkom služieb:

 

  • Pokojná myseľ: Zostaňte v pokoji s možnosťou volania v nebezpečenstve či pri poruche, s pravidelnými informáciami o stave vozidla.

 

 
  • Pohodlné: použite svoj mobil pre naše diaľkovo ovládané funkcie (napr. Zamknutie/odomknutie dverí) a užite si benefity parkovacích služieb a automatických platieb.
  • Smart Driving: užite si relaxujúcu jazdu vďaka živej navigácii1a manažmentu cesty. 

 

1Služby môžu vyžadovať objednanie/poplatok a závisia od pokrytia a dostupnosti mobilnej siete.

DYNAMIKA JAZDY.

MOTORY
Či už dávate prednosť zážihovým alebo vznetovým motorom, máme pre vás Combo Life, ktorý vyhovie vašim potrebám. Vyberte si úsporný 1,5-litrový vznetový motor s turbodúchadlom 1 s výkonom 130 k alebo 1,2-litrový zážihový motor 1 s výkonom 110 k. 

1Spotreba paliva pre 1,5-litrový vznetový motor s turbodúchadlom v l/km: v meste X,X-X,X, mimo mesta X,X-X,X, kombinovaná X,X-X,X. Emisie CO2 v g/km: kombinovaná prevádzka XXX-XX.

2Spotreba paliva pre 1,2-litrový zážihový motor v l/km: v meste X,X-X,X, mimo mesta X,X-X,X, kombinovaná X,X-X,X. Emisie CO2 v g/km: kombinovaná prevádzka XXX-XX.

Podľa nariadení Komisie (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 (podľa platnej verzie).

PREVODOVKY

Combo Life je možné spárovať s päť- alebo šesťstupňovou manuálnou prevodovkou s plynulým chodom, alebo s dômyselnou osemstupňovou automatickou prevodovkou1 – výber je na vás.

 

1Osemstupňová automatická prevodovka v spojení s 1,2-litrovým zážihovým motorom s výkonom 130 k bude v ponuke v druhom štvrťroku 2019.

 
INTELLIGRIP

Inteligentný systém IntelliGrip1 sa prispôsobuje podmienkam s nízkou priľnavosťou, ako je napríklad jazda v blate, piesku alebo snehu, a je v ponuke s piatimi samostatnými režimami jazdy.

 

1Voliteľná výbava

 

ZÁBAVNÉ FAKTY.

PRÍSLUŠENSTVO OPEL+.

Splní vaše osobné priania.

Vyjadrite svoje ja pomocou originálneho Opel+ Príslušenstva a získajte viac od svojho Comba Life.

Obrázky môžu byť rozdielne od produktu na predaj.

Strešný box Opel
ZOBRAZIŤ PODROBNOSTI
Sklápací stolík FlexConnect
ZOBRAZIŤ PODROBNOSTI
Sieť na batožinu
ZOBRAZIŤ PODROBNOSTI
Viacúčelový systém pripojenia FlexConnect
ZOBRAZIŤ PODROBNOSTI
Detská sedačka
ZOBRAZIŤ PODROBNOSTI
Strešný nosič
ZOBRAZIŤ PODROBNOSTI

ČO ĎALEJ?