Bezpečnosť a inovácie
Automatické núdzové brzdenie
Automatické núdzové brzdenie s detekciou chodcov vás upozorní na potenciálnu zrážku s chodcom alebo iným vozidlom1. Ak nepodniknete žiadne kroky, vozidlo automaticky zabrzdí.
 
1Funguje automaticky pri rýchlostiach vyšších ako 5 km/h a nižších ako 85 km/h. Od 0 do 30 km/h je metrika spomaľovania na zníženie nárazovej rýchlosti 0,9 g. Od 30 do 85 km/h systém znižuje rýchlosť maximálne o 22 km/h. Po dosiahnutí tohto prahu už musí vodič brzdiť sám, ak chce znížiť rýchlosť ešte viac. Rozsah prevádzkovej rýchlosti systému AEBPD závisí od zaznamenanej prekážky (pohyblivý cieľ: od 5 do 85 km/h; nehybný cieľ: od 5 do 80 km/h; chodec: od 5 do 60 km/h). Asistenčné systémy Opel majú pomáhať vodičovi v rámci možností a obmedzení samotného systému. Za riadenie vozidla je stále zodpovedný vodič.
Pokročilý parkovací asistent

Automatický parkovací asistent1 zistí vhodné miesta na parkovanie, prevezme riadenie a poskytne zvukové a vizuálne upozornenie, aby zabránil nárazom pri parkovaní.

 

1Voliteľné.

 
Asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu
Asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu upozorní vodiča pomocou upozornenia na nežiaduce vybočenie z jazdného pruhu a jemne upraví kurz, ak sa vaše Combo-e Life začne nečakane vychyľovať z jazdného pruhu, aby vás udržal v požadovanom smere jazdy. 
Asistent jazdy z kopca

Asistent jazdy z kopca je funkcia systému Intelli-Grip1, ktorá vám pomôže bezpečne, kontrolovane a opatrne navigovať vozidlo aj na tom najstrmšom svahu pomocou automatického zmierňovania rýchlosti a profilu brzdenia. 

 

1Voliteľné

 
Systém rozpoznávania dopravných značiek s rýchlostným obmedzením
Systém rozpoznávania dopravných značiek s rýchlostným obmedzením číta dopravné značky a rozpoznáva zmeny v rýchlostných obmedzeniach. Následne navrhne vodičovi, aby podľa toho prispôsobil rýchlosť.
 
Systém monitorovania mŕtveho uhla vonkajších spätných zrkadiel
Systém sledovania mŕtveho uhla automaticky monitoruje a upozorňuje na približujúce sa vozidlá v rovnobežných jazdných pruhoch a v mŕtvych uhloch vodiča. Poskytuje mu tak väčšiu istotu pri zmene jazdných pruhov a celkovo uľahčuje život na cestách. 
Bočné zaistenie

Systém bočného zaistenia1 pomocou 12 senzorov upozorňuje na prekážky, ktoré nemusia byť viditeľné pri prejazde zákrutou v nízkej rýchlosti, pomocou vizuálnej a zvukovej výstrahy na obrazovke informačno-zábavného systému.

 

1Voliteľné.

 
Inteligentný systém intelli-grip

Inteligentný systém Intelli-Grip1 sa prispôsobí povrchu s nízkou priľnavosťou, ako je napríklad jazda na blate, piesku či snehu, a je v ponuke s piatimi samostatnými režimami jazdy. 

 

1Voliteľné.

 
Bezpečnosť a airbagy
Šesť airbagov – pre vodiča, spolujazdca, bočné airbagy a hlavové airbagy – vám a vašim cestujúcim nepretržite zaisťujú vysokú mieru bezpečnosti. 
Zadná kamera

Širokouhlá 180° panoramatická zadná kamera1 premieta okolie vozidla na 8" dotykovú obrazovku. Zobrazené virtuálne navádzacie čiary uľahčujú cúvanie.

 

1Voliteľné.

 
Projekčný displej

Vďaka projekčnému displeju1 sa na krycom skle za volantom zobrazujú najdôležitejšie informácie, ako je rýchlosť, upozornenie na zrážku či navigačné pokyny, aby ste nemuseli spustiť oči z cesty pred sebou.

 

1Voliteľné.