Skip To Content
Funkcie

Opel Combo-e Life

Ponúka kombináciu všetkého, čo potrebujete pre moderný život

Všestrannosť

Flexibilné možnosti sedenia

Combo-e Life je stelesnením flexibility a v ponuke je s piatimi alebo siedmimi miestami na sedenie1. Potrebujete viac miesta v batožinovom priestore? Dve posuvné sedadlá2 v treťom rade sa dajú ľahko vybrať.

 

1Voliteľné.

2Tretí rad sedadiel je v ponuke pre verziu so štandardným aj dlhým rázvorom. Posuvná funkcia iba vo verzii s dlhým rázvorom.

 
Ložný priestor
Minimálny nákladný priestor s objemom 597 litrov1, ktorý sa dá zväčšiť na 2 126 litrov2, poskytuje modelu Combo-e Life obrovskú mieru praktického využitia – takže jediný problémom môže byť už len nájsť dostatok batožiny, ktorú by ste doň naložili. 

Potrebujete ešte viac miesta? Inovujte na Combo-e Life s dlhým rázvorom, ktorý vám poskytne až 2 693 litrov2 batožinového priestoru.

 

1Päťmiestny Combo-e Life so štandardným rázvorom ponúka 597 litrov batožinového priestoru so všetkými sedadlami na svojom mieste. Päťmiestna verzia s dlhým rázvorom má minimálny objem batožinového priestoru 850 litrov.

2Až 2 693 litrov pre verziu Combo Life s dlhým rázvorom a 2 126 litrov pre štandardný model Combo-e Life naložený po strechu so sklopenými operadlami zadných sedadiel, podľa normy ISO 3832.

Zadné delené sedadlá
Vyberte si medzi praktickou zadnou lavicou delenou v pomere 40:60 alebo troma samostatnými zadnými sedadlami1, z ktorých každé je vybavené konzolami detských sedačiek Isofix, aby ste svojich najmenších mohli prepraviť z bodu A do bodu B v absolútnom bezpečí a pohodlí. 

Potrebujete naložiť veľmi dlhý náklad, napríklad nábytok? Stačí sklopiť zadné sedadlá do podlahy pomocou príkazu FlexFold2 a otočiť sedadlo spolujazdca tak, aby sa dnu vošli predmety dlhé 2,7 m (alebo až 3,05 m v prípade verzie s dlhým rázvorom). Bez ohľadu na to, aké máte požiadavky, flexibilné interiérové sedenie si môžete konfigurovať podľa potreby, a uľahčiť si tak život na cestách.

 

1Voliteľné vo výbave Enjoy, štandardné vo výbave Innovation.

2V ponuke v druhom štvrťroku 2019.

 

 

Úložné možnosti
Vďaka množstvu šikovných úložných priečinkov je v modeli Combo-e Life priestor pre všetko vaše vybavenie.  
Dvere a výklopné otvory
Jednoduché alebo dvojité posuvné dvere1 uľahčujú nastupovanie a vystupovanie. Nakonfigurujte si zadnú časť pomocou asymetrických delených dverí2 alebo zadných dverí s otváracím oknom3 a získate rýchly a jednoduchý prístup k batožinovému priestoru. 

1Dvojité posuvné dvere voliteľné vo verzii Edition, štandardné vo verzii Elegance

2Asymetrické delené dvere voliteľné iba vo verzii Edition

3Otváracie okno iba ako súčasť štandardnej výbavy vo verziách Elegance a Elegance Plus

Varianty
Model Combo-e Life je v ponuke v dvoch dĺžkach – 4,4 m pre bežnú verziu a 4,75 m pre verziu s dlhým rázvorom, ktorá ponúka ešte viac miesta v interiéri a batožinovom priestore. 

Pridaním dĺžky 35 cm sa batožinový priestor modelu Combo-e Life XL zväčší o pôsobivých 253 litrov na celkových 8501 litrov štandardného nákladného priestoru.

 

1Meraný batožinový priestor pre päťmiestny model Combo-e Life s dlhým rázvorom so všetkými sedadlami na svojom mieste.

Dizajn

Exteriér
Combo-e Life je pravý dizajnový Opel a je stelesnením dokonalej aplikácie presného nemeckého inžinierstva pre potreby moderného rodinného a profesionálneho prepravcu. Priestranné rozmery a praktické inovácie vo vnútri spríjemnia každú cestu, zatiaľ čo z hľadiska vonkajšieho štýlu je Combo-e Life moderný a vyvážený. 
Interiér
Vyvýšená poloha za volantom, intuitívne ovládacie prvky, vyhrievaný volant1 a množstvo priestoru – inteligentná kabína modelu Combo Life ponúka šikovnú konektivitu v spojení s praktickými funkciami. 

Interiér zameraný na ergonómiu ponúka dobre organizovaný intuitívny priestor s veľkou stredovou konzolou1 rozdelenou do troch funkčných zón, vrátane špecializovaného displeja pre informácie týkajúce sa elektrickej mobility, ako je napríklad stav nabitia akumulátora či spotreba energie. Informačno-zábavný systém je umiestnený v hornej časti, pod ním sú ovládače vyhrievania a vetrania a v spodnej časti je praktický úložný priestor na dosah ruky.

 

1Voliteľné

Panoramatická strecha

Prineste si oblohu do auta vďaka panoramatickej streche s úložným priestorom nad hlavou1 a elektrickou slnečnou clonou. Svetlá LED v stropnom úložnom priestore vytvárajú v kabíne príjemné relaxačné prostredie.

 

1Voliteľné.

 
Svetlá na denné svietenie LED 

Svetlá na denné svietenie LED1 zvyšujú účinnosť, aby ste boli za denného svetla na cestách v bezpečí – vy aj ostatní vodiči.

 

1Voliteľné na vybraných stupňoch výbavy.

 

Bezpečnosť a inovácie

Automatické núdzové brzdenie
Automatické núdzové brzdenie s detekciou chodcov vás upozorní na potenciálnu zrážku s chodcom alebo iným vozidlom1. Ak nepodniknete žiadne kroky, vozidlo automaticky zabrzdí. 
1Funguje automaticky pri rýchlostiach vyšších ako 5 km/h a nižších ako 85 km/h. Od 0 do 30 km/h je metrika spomaľovania na zníženie nárazovej rýchlosti 0,9 g. Od 30 do 85 km/h systém znižuje rýchlosť maximálne o 22 km/h. Po dosiahnutí tohto prahu už musí vodič brzdiť sám, ak chce znížiť rýchlosť ešte viac. Rozsah prevádzkovej rýchlosti systému AEBPD závisí od zaznamenanej prekážky (pohyblivý cieľ: od 5 do 85 km/h; nehybný cieľ: od 5 do 80 km/h; chodec: od 5 do 60 km/h). Asistenčné systémy Opel majú pomáhať vodičovi v rámci možností a obmedzení samotného systému. Za riadenie vozidla je stále zodpovedný vodič.
Pokročilý parkovací asistent

Automatický parkovací asistent1 zistí vhodné miesta na parkovanie, prevezme riadenie a poskytne zvukové a vizuálne upozornenie, aby zabránil nárazom pri parkovaní.

 

1Voliteľné.

 
Asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu
Asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu upozorní vodiča pomocou upozornenia na nežiaduce vybočenie z jazdného pruhu a jemne upraví kurz, ak sa vaše Combo-e Life začne nečakane vychyľovať z jazdného pruhu, aby vás udržal v požadovanom smere jazdy. 
Asistent jazdy z kopca

Asistent jazdy z kopca je funkcia systému Intelli-Grip1, ktorá vám pomôže bezpečne, kontrolovane a opatrne navigovať vozidlo aj na tom najstrmšom svahu pomocou automatického zmierňovania rýchlosti a profilu brzdenia. 

 

1Voliteľné

 
Systém rozpoznávania dopravných značiek s rýchlostným obmedzením
Systém rozpoznávania dopravných značiek s rýchlostným obmedzením číta dopravné značky a rozpoznáva zmeny v rýchlostných obmedzeniach. Následne navrhne vodičovi, aby podľa toho prispôsobil rýchlosť. 
Systém monitorovania mŕtveho uhla vonkajších spätných zrkadiel
Systém sledovania mŕtveho uhla automaticky monitoruje a upozorňuje na približujúce sa vozidlá v rovnobežných jazdných pruhoch a v mŕtvych uhloch vodiča. Poskytuje mu tak väčšiu istotu pri zmene jazdných pruhov a celkovo uľahčuje život na cestách. 
Bočné zaistenie

Systém bočného zaistenia1 pomocou 12 senzorov upozorňuje na prekážky, ktoré nemusia byť viditeľné pri prejazde zákrutou v nízkej rýchlosti, pomocou vizuálnej a zvukovej výstrahy na obrazovke informačno-zábavného systému.

 

1Voliteľné.

 
Bezpečnosť a airbagy
Šesť airbagov – pre vodiča, spolujazdca, bočné airbagy a hlavové airbagy – vám a vašim cestujúcim nepretržite zaisťujú vysokú mieru bezpečnosti. 
Inteligentný systém intelli-grip

Inteligentný systém Intelli-Grip1 sa prispôsobí povrchu s nízkou priľnavosťou, ako je napríklad jazda na blate, piesku či snehu, a je v ponuke s piatimi samostatnými režimami jazdy. 

 

1Voliteľné.

 
Zadná kamera

Širokouhlá 180° panoramatická zadná kamera1 premieta okolie vozidla na 8" dotykovú obrazovku. Zobrazené virtuálne navádzacie čiary uľahčujú cúvanie.

 

1Voliteľné.

 
Projekčný displej

Vďaka projekčnému displeju1 sa na krycom skle za volantom zobrazujú najdôležitejšie informácie, ako je rýchlosť, upozornenie na zrážku či navigačné pokyny, aby ste nemuseli spustiť oči z cesty pred sebou.

 

1Voliteľné.

 

Konektivita

Navigácia

Multimediálny systém Navi Pro1 s pokročilou funkciou ovládania hlasom a úplnou navigáciou vás bez stresu dopraví tam, kam máte namierené. Stačí zvoliť cieľ cesty a ostatné nechať na mapu satelitnej navigácie, ktorá zakreslí vašu trasu.

 

1Voliteľné.

 
Bezdrôtové nabíjanie

Systém bezdrôtového nabíjania1 v modeli Combo-e Life vám umožní nabíjať telefón kedykoľvek počas jazdy – bez káblov.

 

1Voliteľné.

 
Služby OpelConnect1
S inteligentnou paletou služieb, ktoré prinášajú nový stupeň bezpečnosti a podpory, zostanete pripojení aj na cestách.  
  • Pohodlné: použite svoj mobil pre naše diaľkovo ovládané funkcie (napr. Zamknutie/odomknutie dverí) a užite si benefity parkovacích služieb a automatických platieb.
  • Smart Driving: užite si relaxujúcu jazdu vďaka živej navigácii1a manažmentu cesty. 

 

1Služby môžu vyžadovať objednanie/poplatok a závisia od pokrytia a dostupnosti mobilnej siete.

Príslušenstvo Opel+

Splní vaše individuálne potreby

Prejavte sa prostredníctvom originálneho príslušenstva Opel+ a využite svoj Combo Life na maximum. Navrhnuté a testované pre váš Opel.

 

Obrázok sa môže líšiť od výrobku v predaji.

Ďalšie kroky