Opel CNG – Sustainability & Efficiency
Opel ecoFLEX

Technológia ecoFLEX

Pre zelenší svet: ecoFLEX je súčasťou inovatívnych technológií Opel.

Objavte ekologickejšie klasické motory
Opel – Udržateľnosť

Udržateľnosť

Technológie, ktoré chránia životné prostredie a šetria palivo.

Vitajte vo svete čistej technológie

UDRŽATEĽNOSŤ A EFEKTIVITA.

Opel Automobile GmbH  je prvým výrobcom automobilov, ktorý prichádza s možnosťou prevádzky na zemný plyn a zachovaním možnosti pohonu na benzín. Naši inžinieri sa však u tohto úspechu nezastavili. Vďaka pohonu na stlačený zemný plyn sa im podarilo skombinovať hospodárnosť prevádzky s ekológiou.

Opel CNG – CO2 Savings
Nižšie emisie CO2

Technológie pre životné prostredie

Ako zodpovedný výrobca automobilov sme si plne vedomí problému globálneho otepľovania a ochrany životného prostredia, a naším cieľom je konštruktívne ich riešiť. Vďaka našim modelom CNG si môžete užívať osobnú mobilitu a zároveň chrániť životné prostredie. Energia zo stlačeného zemného plynu predstavuje dokonalý ekologický spôsob, ako znížiť spotrebu paliva bez zníženia bezpečnosti alebo funkčnosti. Motory na CNG od spoločnosti Opel sú špeciálne optimalizované, aby poskytovali vysokú funkčnosť v zmysle dojazdu a poskytovaného výkonu. V porovnaní s konvenčnými motormi emitujú až o 25 % menej emisií CO2. Okrem prírodného výskytu sa CNG vyskytuje tiež ako obnoviteťný zdroj – biometán.  Tým možno znížiť emisie skleníkových plynov až o 97 %.


Opel CNG – Range comparison
Porovnanie radu modelov

Nižšia cena – Vyššia hodnota

Medzi ostatnými výhodami prevádzky na CNG sa týčia predovšetkým nízke náklady. Dojazd vozidla je až 530 km na zemný plyn (Zafira Tourer) a ďalších 300 km je možné prejsť na rezervnú benzínovú nádrž (Combo), čo umožňuje plnohodnotnú každodennú prevádzku. Prevádzka automobilov je stále drahšia, ale vďaka našim modelom CNG si môžete užívať mobilitu a flexibilitu s nízkymi nákladmi. Podobne ako pri LPG sú napríklad v Nemecku daňové úľavy a tiež zaistené nízke ceny až do roku 2018.