Skip To Content
Prvky výbavy

Zoznámte sa s praktickými a flexibilnými prvkami modelu Vivaro

Všestrannosť

Rozmery
Každý variant modelu Vivaro, dostupný v troch rôznych veľkostiach, ponúka dokonalú rovnováhu medzi relatívne kompaktnými vonkajšími rozmermi a priestranným, mimoriadne flexibilným interiérom. 

Najmä malá verzia1 s dĺžkou len 4,6 m ponúka dokonalé manévrovacie schopnosti v úzkych mestských uliciach a oblastiach, kde je obmedzený priestor. Do tohto variantu naložíte dve europalety, zatiaľ čo do stredného a veľkého variantu sa zmestia až tri. 

 

Malá verzia modelu Vivaro je dostupná len ako dodávka.

Príjemný na parkovanie
Elektricky ovládané posuvné dvere modelu Vivaro ponúkajú široký a pohodlný prístup do zadnej časti vozidla, či už pre cestujúcich alebo náklad. A vďaka výške do 1,9 m1 sa bezpečne dostane aj do podzemných garáží. 
Výškový limit do 1,9 m sa nevzťahuje na model Vivaro s dlhým rázvorom ani na varianty s maximálnym užitočným zaťažením 1400 kg.
Štýly karosérie

Model Vivaro ponúka tri rôzne štýly karosérie, vďaka čomu poľahky zvládne široké spektrum rôznych úloh vzhľadom na konkrétne požiadavky vášho podnikania.

 

 

Dodávka1 je vhodná pre používateľov, ktorí potrebujú pravidelne prevážať náklad, a ponúka až tri sedadlá vpredu. Dvojkabína2 zasa ponúka priestor až pre 6 ľudí vďaka lavicovému sedadlu pre cestujúcich vzadu. Podvozok s kabínou3 predstavuje ideálny základ pre široké spektrum prestavieb.

 

Dostupné v 3 veľkostiach: malá, stredná alebo veľká.

2 Dostupné v 2 veľkostiach: stredná alebo veľká.

3 Dostupné len v strednej veľkosti.

 

 

Preprava nákladu

FlexCargo
Flexibilitu modelu Vivaro ešte zvyšuje inovačné dvojmiestne lavicové sedadlo pre spolujazdcov so systémom FlexCargo®, ktorý umožňuje vytvoriť mimoriadne konkurenčný nákladový priestor s objemom až 6,6 m3(1) a maximálnou dĺžkou až 4 m. 

Využite výhody, ktoré ponúka nákladový priestor s maximálnou dĺžkou 2,86 m v modeli Vivaro s dlhým rázvorom, alebo na predmety s dĺžkou do 4 m použite otvárací panel v deliacej priečke FlexCargo®2.

 

Vyberte si veľkú dodávku Vivaro so systémom FlexCargo® a získate maximálny objem nákladového priestoru až 6,6 m3.

2 Voliteľná výbava.

Užitočné zaťaženie

Odvezte na jedenkrát viac nákladu a znížte si tak počet jázd.  K tomu vám pomôže model Vivaro so štedrou hodnotou maximálneho užitočného zaťaženia 1400 kg1.

 

1 Voliteľná výbava. Štandardné užitočné zaťaženie je 1000 kg.

 

 
Posuvné dvere

S dvojitými elektricky ovládanými posuvnými dverami1 a bezdotykovým prístupom na báze senzorov1 dokážete otvoriť model Vivaro aj s plnými rukami a k obrovskému nákladovému priestoru sa dostanete tak jednoducho, ako ešte nikdy predtým.

 

1 Voliteľná výbava.

 
Rozmery
Malé Vivaro s dĺžkou len 4,6 m zastáva v rámci konkurencie jedinečné postavenie – ideálne sa hodí pre vodičov, ktorí sa musia pravidelne predierať mestskými uličkami a zastavanými zónami. 

Najmenší variant si napriek zredukovaným rozmerom môžete objednať aj s vysokou hodnotou maximálneho užitočného zaťaženia 1400 kg1. Stredný variant meria na dĺžku 4,95 m. Prípadne si môžete vybrať dlhý variant, ktorý ponúka ešte viac priestoru a dĺžku 5,3 m.

 

1 Voliteľný výbava – štandardné užitočné zaťaženie 1000 kg.

Konektivita

Informačno-zábavné systémy
Pomocou 7“ dotykovej obrazovky1 a systému Multimedia Navi1 v modeli Zafira Life nájdete najrýchlejšiu trasu do cieľa. Systémy Android Auto™1,2 a Apple CarPlay™1,2 vám zasa zabezpečia jednoduchý prístup ku všetkej hudbe a obsahu na vašom smartfóne. 

1 Voliteľná výbava.

Kompatibilita a niektoré funkcie sa môžu líšiť v závislosti od druhu zariadenia a verzie operačného systému. Apple CarPlay™ je ochranná známka spoločnosti Apple Inc., registrovaná v USA a ďalších krajinách. Android Auto je ochranná známka spoločnosti Google Inc. Systémy Apple CarPlay a Android Auto nemusia byť dostupné vo všetkých krajinách a môžu závisieť od verzie operačného systému. Navštívte stránku www.apple.com alebo www.android.com.

Opel Connect

Zostaňte pripojení na cestách vďaka inteligentným technológiám a bezpečnostným systémom

 

 

V priebehu roka 2019 budú k dispozícii užitočné funkcie, ako napríklad tiesňové volanie či poruchové volanie s prístupom k cestnej asistenčnej službe a online navigácii1.

 

1 Očakáva sa, že voliteľné funkcie tiesňového a poruchového volania budú vo vozidlách dostupné od mája 2019 a následne od posledného štvrťroku 2019 aj služby Opel Connect. Tieto služby môžu vyžadovať predplatné/poplatok a závisia od pokrytia a dostupnosti mobilnej siete.

Mobilná kancelária

Nastaviteľný písací stôl

Dvojmiestne lavicové sedadlo pre spolujazdcov so systémom FlexCargo®1 urobí z vášho vozidla Vivaro kanceláriu na kolesách s nastaviteľným písacím stolom pre vodiča alebo spolujazdca.

 

 

Využívajte praktické držiaky na smartfón/tablet1, ktoré udržia vaše zariadenia bezpečne upevnené. Veľmi šikovný je tiež dodatočný úložný priestor pod lavicovým sedadlom1, do ktorého si môžete uložiť pracovné vybavenie a ďalšie hodnotné predmety s objemom najviac 60 litrov.

 

1 Voliteľná výbava.

Vyhrievanie sedadiel

V priestrannej kabíne modelu Vivaro si môžete užívať vysokú mieru pohodlia vďaka funkcii vyhrievania sedadiel1 v prvom rade, ktorá vás počas chladných dní udrží v teple.

 

1 Voliteľná výbava.

 
Úložné priestory
V modeli Vivaro sa nájde miesto na všetko. Starajú sa o to otvorené úložné priehradky na palubnej doske, priečinky vo dverách s priehlbňami na 1,5-litrové fľaše či príručná priehradka s funkciou chladenia
Zvuková izolácia
V kabíne sa nachádza množstvo materiálov, ktoré zlepšujú jej zvukovú izoláciu, takže môžete zabudnúť na hluk zvonka a užívať si príjemnejšiu jazdu. 

Podpora vodiča

Balík podporných systémov pre vodiča
Zostať bdelí nie je vždy ľahké. Systém sledovania pozornosti vodiča analyzuje pomocou prednej kamery a volantu jazdné správanie vodiča a informuje ho, ak nastane čas urobiť si prestávku. 
Systém varovania pred opustením jazdného pruhu rozpozná, keď Vivaro začne vychádzať z jazdného pruhu a upozorní vodiča zvukovým signálom aj vizuálne. Pokročilý systém inteligentných svetiel automaticky prepína medzi diaľkovými a stretávacími svetlami svetlometov, aby ste neoslňovali ostatných vodičov. Obmedzovač rýchlosti analyzuje zmeny maximálnej povolenej rýchlosti pomocou systému rozpoznávania rýchlostných dopravných značiek. Stačí jedenkrát stlačiť tlačidlo pamäte a tempomat na základe toho upraví rýchlosť.
Balík bezpečnostných systémov pre vodiča

Stačí, ak jedenkrát stlačíte tlačidlo pamäte a automatický tempomat spomalí vozidlo a začne v premávke udržiavať nastavený odstup od vozidla vpredu. Keď sa vozovka uvoľní, systém obnoví pôvodnú rýchlosť. 

 

 

 
Systém sledovania mŕtveho uhla pomocou senzorov a vizuálnej projekcie vo vonkajšom spätnom zrkadle upozorňuje vodiča na vozidlá v  mŕtvom uhle, aby zabránil nehodám pri predbiehaní. Systém varovania pred čelnou zrážkou monitoruje vozovku vpredu a upozorňuje vodiča na hroziacu zrážku s vozidlami alebo chodcami. V prípade potreby zasiahne systém automatického núdzového brzdenia a aktivuje brzdy nezávisle od vodiča, aby zabránil zrážke.
Projekčný displej
Jedinečným prvkom v tejto triede vozidiel je projekčný displej modelu Vivaro, ktorý do zorného poľa vodiča premieta dôležité informácie, ako napríklad rýchlosť vozidla a údaje tempomatu. 
180° spätná kamera

Zabudnite na stres pri parkovaní a manévrovaní v tesných mestských priestoroch. Teraz je tu technológia panoramatickej spätnej kamery so 180-stupňovým zobrazením1, ktorá premieta obraz prostredníctvom 7“ dotykovej obrazovky1.

 

1 Voliteľná výbava.

 

Hospodárnosť

Motory a prevodovky
Zájdite ďalej na jednu nádrž. Pomôže vám s tým ponuka výkonných a pritom úsporných motorov Euro 6d-TEMP pre model Vivaro, ktoré produkujú výkon až do 180 k pri nízkych prevádzkových nákladoch a znížených emisiách, pričom sú maximálne hospodárne. 
Okrem toho si môžete vychutnať precízne radenie a hladšiu jazdu, o čo sa postarajú manuálne a automatické prevodovky dostupné pre model Vivaro. 
Celkové prevádzkové náklady

So značkou Opel ste na cestách za najnižšiu možnú cenu 24 hodín denne a 365 dní v roku – čo zvyšuje ziskovosť vášho podniku.

 

 

Kombinácia prvkov zameraných na úsporu peňazí:

 

  • 24-mesačná záruka na nové vozidlo, bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov, 5-ročná záruka proti prehrdzaveniu karosérie
  • Celoeurópska sieť viac než 4500 servisných miest Opel a viac než 3000 servisných centier pre úžitkové vozidlá 
  • Cestná asistenčná služba Opel na obdobie prvého roka v 40 krajinách
  • Zaručene originálne náhradné diely Opel
  • Nízke náklady na servis a údržbu
  • Dlhé servisné intervaly: 2 roky/50 000 km

 

Intelli-Grip
Model Vivaro ponúka systém Intelli-Grip vrátane špeciálnych pneumatík pre stavebný sektor, ktorý zabezpečuje lepší záber na náročných povrchoch, ako je blato, piesok alebo sneh. 
Prestavby na pohon 4x4

Vyberte si prestavbu na pohon 4x4 od spoločnosti Dangel1 a poľahky zvládnete aj jazdu po náročných cestách či dokonca v teréne.  

 

 

Dodatočne je v ponuke aj prestavba na pohon 4x2 od spoločnosti Dangel.

 

Aktiváciou systému prepnete model Vivaro do režimu pohonu všetkých kolies; deaktiváciou opäť zapnete pohon 2 kolies.

Príslušenstvo Opel+

Vhodné pre všetky vaše potreby

Prejavte sa pomocou originálneho príslušenstva Opel+ a využite svoje Vivaro na maximum. Navrhnuté a vyskúšané pre váš Opel.

 

Obrázok sa môže líšiť od predávaného produktu.

Ďalšie kroky