Skip To Content
Prvky výbavy

Nový Opel Movano

Dokonalý nemecký nástroj pre danú prácu

Dizajn

Dizajn exteriéru
Ukážte svetu, že to myslíte vážne. Nové Movano prináša nový moderný štýl s jasným odkazom, ktorý rozširuje legendárnu funkčnosť o elegantný profesionálny vzhľad. 
Komfort v kabíne
Priestranný interiér v novom modeli Movano prináša mimoriadne praktické a zároveň pohodlné pracovné prostredie. Je to všestranná mobilná kancelária s pokročilými možnosťami digitálneho pripojenia cez OpelConnect. V prípade variantu dvojkabína sa dopredu zmestia až tri osoby a do zadnej časti štyria ďalší členovia posádky. 

Všestrannosť

Štýly karosérie a veľkosti

Nový Opel Movano ponúka na výber rôzne karosárske verzie v štyroch dĺžkach a troch výškach v rámci dvoch rozličných radov:

  • dodávka, dvojkabína, podvozok s kabínou, podvozok s dvojkabínou, podvozok a platforma
  • továrenské prestavby na sklopný valník a valník
  • štyri celkové hmotnosti vozidla: 3,0 t; 3,3 t; 3,5 t a 4,0 t
 
Všestranný nákladný priestor

Opel Movano sa môže pochváliť jedným z najlepších nákladných priestorov vo svojej triede. Ponúka objem až 17,0 m³ jednoducho dostupný cez dvere so širokým otváraním, do ktorého sa zmestia až štyri europalety. Movano si môžete nakonfigurovať na maximálnu kapacitu a kvôli lepšiemu prístupu nakladať až po strechu v každom jednom variante. To všetko pri dokonalom zabezpečení pomocou ochranných panelov na podlahe a bočných stenách1.

 

1 Voliteľná výbava.

 

Preprava nákladu

Užitočné zaťaženie

K dispozícii sú štyri rôzne hodnoty celkovej hmotnosti vozidla: 3000 kg, 3300 kg, 3500 kg a 4000 kg

Užitočné zaťaženie do 2100 kg

Ťažná kapacita do 3000 kg

 
Zabezpečenie nákladu a deliaca priečka
Priestor a komfort pre vás, vašu posádku aj váš náklad. V celej kabíne máte na dosah ruky množstvo praktických úložných riešení, napríklad bezpečnostnú priehradku pod sedadlom. Nakonfigurujte si dostupný priestor podľa potrieb svojho podnikania vrátane deliacej priečky s oknom alebo bez okna a množstva bodov na upevnenie nákladu, vďaka čomu bezpečne prepravíte čokoľvek.
 

Konektivita

Informačno-zábavný systém
Vodič a ostatní cestujúci sú dobre zaopatrení, stará sa o to digitálne rádio a pripojenie cez Bluetooth či USB. Najvyššie stupne výbavy ponúkajú 5-palcovú digitálnu dotykovú obrazovku a za príplatok si môžete vybrať aj zabudovanú satelitnú navigáciu.
 
Zadná parkovacia kamera
Zadná parkovacia kamera zvyšuje bezpečnosť a presnosť manévrovania s novým modelom Movano. Vodič môže počas manévrovania sledovať priestor za vozidlom na dotykovej obrazovke, kde ho usmerňujú navádzacie čiary rôznych  farieb. Kamera sa automaticky aktivuje po zaradení spätného chodu alebo otvorení zadných dverí a pre vyššiu bezpečnosť sa dá kombinovať so zadnými parkovacími senzormi.
 

Kabína

Predné sedadlá
Samostatné predné sedadlá ponúkajú odnímateľné a nastaviteľné penové opierky hlavy, nastaviteľné operadlá a možnosť pozdĺžneho nastavenia.  
Sklopné stredné sedadlo
Vytvára šikovný stolík, na ktorý si po zastavení môžete položiť notebook alebo misku s obedom. Nájdete tu tiež dva praktické držiaky na nápoje.
 
Prídavné kúrenie webasto
Programovateľné parkovacie kúrenie slúži na predhrievanie motora a vykúrenie kabíny pred jazdou. Systém má navyše zabudovaný časovač, s ktorým si môžete naprogramovať časy kúrenia až 24 hodín vopred. Dokáže rýchlo vyhriať kabínu, odmraziť okná a tiež zohriať motor a chladiaci okruh. 
 
Odpružené sedadlo vodiča
Ideálne riešenie pre náročný terén alebo na dlhé cesty. Toto sedadlo s pevnou lakťovou opierkou môžete nastavovať v štyroch smeroch, pričom ponúka aj možnosť prispôsobenia citlivosť odpruženia v rozsahu od 40 do 130 kg. 
 
Množstvo úložných riešení

V priestore kabíny sa nachádza množstvo úložných riešení na odloženie dokumentov k prevážanému nákladu a náradie, ktoré bežne používate. Napríklad príručná priehradka pred spolujazdcom, spodné úložné priečinky, stropná odkladacie priestory, držiaky nápojov či praktické priehradky vo dverách1

 

1Závisí od trhu. 

 
Mobilná kancelária
Praktická písacia podložka, ktorú môžete skryť do palubnej dosky, keď ju práve nepotrebujete. So správnymi doplnkovými adaptérmi sa dá použiť aj ako držiak na smartfón alebo tablet. 
 

Hospodárnosť jazdy

Motory a prevodovky
Opel Movano poskytuje potrebný výkon, aby ste odviedli dobrú prácu. K dispozícii je nový rad húževnatých 2,2-litrových vznetových motorov, ktoré spĺňajú emisnú normu Euro 6d. Vyberať si môžete spomedzi výkonnostných variantov 88 kW/120 k, 103 kW/140 k a 123 kW/165 k s maximálnym krútiacim momentom až 370 Nm a v spojení s odolnou 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. 
 
Prevádzkové náklady
Opel Movano ponúka podnikom všetkých veľkostí mimoriadne konkurencieschopné celkové prevádzkové náklady, úžasne predvídateľné výdavky na pravidelnú údržbu, špičkovú spotrebu paliva a nízke emisie. 
 

Bezpečnosť a asistenčné systémy vodiča

Elektronický stabilizačný program (esp)
Systém ESP využíva spoločne so systémom riadenia trakcie funkciu pribrzďovania kolies a brzdenia motorom, čím obmedzuje pretáčanie kolies pri strate záberu. Jeho súčasťou je systém adaptívneho riadenia záťaže, ktorý v náročných podmienkach pomáha udržať pôvodnú dráhu vozidla. A to tak, že upravuje nastavenia systému ESP podľa hmotnosti a  rozloženia užitočného zaťaženia.
 
Systém rozpoznávania rýchlostných dopravných značiek
Tento systém spolupracujúci s tempomatom vizuálne rozpoznáva dopravné značky a varuje vodiča pred lokálnym obmedzením rýchlosti. 
 
Tempomat s obmedzovačom rýchlosti
Umožňuje vodičovi udržiavať konštantnú rýchlosť alebo obmedziť maximálnu rýchlosť vozidla.
 
Systém varovania pred opustením jazdného pruhu
Pomocou kamery nad vnútorným spätným zrkadlom neustále sleduje cestu. Ak vozidlo vybočí z jazdného pruhu, ozve sa výstražný zvukový signál.
 
Intelli-grip
Systém so zabudovanou funkciou inteligentného riadenia trakcie prenáša hnaciu silu na kolesá s najlepším záberom, čím uľahčuje jazdu v náročných podmienkach. Súčasťou tohto inovatívneho príplatkového systému je aj asistent zjazdu z kopca, s ktorým si vodič dokáže zachovať úplnú kontrolu nad svojou dodávkou na rozbahnenom alebo kamenistom svahu  aj bez stláčania plynového pedála.
 
Systém upozornenia na premávku za vozidlom
Pri cúvaní z parkovacieho miesta dokáže systém pomocou zadného senzora zaznamenať vozidlá, ktoré sa k dodávke približujú zozadu. Zvukovým výstražným signálom na ne upozorní vodiča, aby nedošlo k zrážke.
 
Pokročilý brzdový asistent

Systém1 upozorňuje vodiča zvukovým signálom na nebezpečenstvá pred vozidlom. Ak sa iné vozidlo priblíži na veľmi krátku vzdialenosť a vodič na to nezareaguje, systém automaticky aktivuje brzdy. 

 

1Asistenčné systémy vodiča od spoločnosti Opel sú určené na podporu vodiča v rámci príslušných obmedzení jednotlivých systémov. Za riadenie vozidla je neustále zodpovedný vodič.

 
Systém upozornenia na vozidlo v mŕtvom uhle
Systém upozornenia na vozidlo v mŕtvom uhle varuje vodiča v prípade, ak je kvôli vozidlám alebo iným objektom v mŕtvom uhle preradenie do iného jazdného pruhu nebezpečné.   
 
Bezpečnostný asistent pre jazdu s prívesom

Opel Movano ponúka tri špeciálne bezpečnostné funkcie pre jazdu s prívesom:  
 

  • Funkcia automatickej detekcie prívesu dokáže rozpoznať prítomnosť ťahaného prívesu alebo jeho neprítomnosť. 
  • Funkcia detekcie dĺžky prívesu dokáže odhadnúť dĺžku prívesu. 
  • Funkcia rozšíreného upozornenia na vozidlo v mŕtvom uhle dokáže pri zmene jazdného pruhu zaznamenať vozidlá v dráhe prívesu vo vedľajšom pruhu.  
 

Ďalšie kroky