Bezpečnosť a asistenčné systémy vodiča
Elektronický stabilizačný program (esp)
Systém ESP využíva spoločne so systémom riadenia trakcie funkciu pribrzďovania kolies a brzdenia motorom, čím obmedzuje pretáčanie kolies pri strate záberu. Jeho súčasťou je systém adaptívneho riadenia záťaže, ktorý v náročných podmienkach pomáha udržať pôvodnú dráhu vozidla. A to tak, že upravuje nastavenia systému ESP podľa hmotnosti a  rozloženia užitočného zaťaženia. 
Systém rozpoznávania rýchlostných dopravných značiek
Tento systém spolupracujúci s tempomatom vizuálne rozpoznáva dopravné značky a varuje vodiča pred lokálnym obmedzením rýchlosti.  
Tempomat s obmedzovačom rýchlosti
Umožňuje vodičovi udržiavať konštantnú rýchlosť alebo obmedziť maximálnu rýchlosť vozidla. 
Systém varovania pred opustením jazdného pruhu
Pomocou kamery nad vnútorným spätným zrkadlom neustále sleduje cestu. Ak vozidlo vybočí z jazdného pruhu, ozve sa výstražný zvukový signál. 
IntelliGrip
Systém so zabudovanou funkciou inteligentného riadenia trakcie prenáša hnaciu silu na kolesá s najlepším záberom, čím uľahčuje jazdu v náročných podmienkach. Súčasťou tohto inovatívneho príplatkového systému je aj asistent zjazdu z kopca, s ktorým si vodič dokáže zachovať úplnú kontrolu nad svojou dodávkou na rozbahnenom alebo kamenistom svahu  aj bez stláčania plynového pedála. 
Systém upozornenia na premávku za vozidlom
Pri cúvaní z parkovacieho miesta dokáže systém pomocou zadného senzora zaznamenať vozidlá, ktoré sa k dodávke približujú zozadu. Zvukovým výstražným signálom na ne upozorní vodiča, aby nedošlo k zrážke. 
Pokročilý brzdový asistent

Systém1 upozorňuje vodiča zvukovým signálom na nebezpečenstvá pred vozidlom. Ak sa iné vozidlo priblíži na veľmi krátku vzdialenosť a vodič na to nezareaguje, systém automaticky aktivuje brzdy. 

 

1Asistenčné systémy vodiča od spoločnosti Opel sú určené na podporu vodiča v rámci príslušných obmedzení jednotlivých systémov. Za riadenie vozidla je neustále zodpovedný vodič.

 
Systém upozornenia na vozidlo v mŕtvom uhle
Systém upozornenia na vozidlo v mŕtvom uhle varuje vodiča v prípade, ak je kvôli vozidlám alebo iným objektom v mŕtvom uhle preradenie do iného jazdného pruhu nebezpečné.    
Bezpečnostný asistent pre jazdu s prívesom

Opel Movano ponúka tri špeciálne bezpečnostné funkcie pre jazdu s prívesom:  

  • Funkcia automatickej detekcie prívesu dokáže rozpoznať prítomnosť ťahaného prívesu alebo jeho neprítomnosť. 
  • Funkcia detekcie dĺžky prívesu dokáže odhadnúť dĺžku prívesu. 
  • Funkcia rozšíreného upozornenia na vozidlo v mŕtvom uhle dokáže pri zmene jazdného pruhu zaznamenať vozidlá v dráhe prívesu vo vedľajšom pruhu.