Skip To Content
Prvky výbavy

Nový Opel Movano-e

Dokonalý nemecký nástroj pre danú prácu

Dizajn

Dizajn exteriéru
Ukážte svetu, že váš biznis myslíte vážne. Nové Movano-e prináša nový moderný štýl s jasným odkazom, ktorý rozširuje legendárnu funkčnosť o elegantný profesionálny vzhľad. 
Komfort v kabíne
Priestranný interiér v novom modeli Movano-e prináša mimoriadne praktické a zároveň pohodlné pracovné prostredie. Je to všestranná mobilná kancelária s pokročilými možnosťami digitálneho pripojenia cez OpelConnect. Dopredu sa zmestia až tri osoby a do zadnej časti štyria ďalší členovia posádky. 

Všestrannosť

Štýly karosérie a veľkosti

Nový Opel Movano-e ponúka na výber rôzne karosárske verzie v štyroch dĺžkach a troch výškach v rámci dvoch rozličných radov:

  • dodávka, dvojkabína, podvozok s kabínou, podvozok s dvojkabínou, podvozok a platforma
  • továrenské prestavby na sklopný valník a valník
  • štyri celkové hmotnosti vozidla: 3,0 t; 3,3 t; 3,5 t a 4,0 t
 
Všestranný nákladný priestor
Opel Movano sa môže pochváliť jedným z najlepších nákladných priestorov vo svojej triede. Ponúka objem až 17,0 m³ jednoducho dostupný cez dvere so širokým otváraním, do ktorého sa zmestia až štyri europalety. Akumulátor je umiestnený pod podlahou, takže nemusíte robiť žiadne kompromisy. Movano si môžete nakonfigurovať na maximálnu kapacitu a kvôli lepšiemu prístupu nakladať až po strechu v každom jednom variante. To všetko pri dokonalom zabezpečení pomocou ochranných panelov na podlahe a bočných stenách1.
 
1 Voliteľná výbava.
 

Preprava nákladu

Užitočné zaťaženie
Opel Movano-e ponúka mimoradne konkurencieschopnú hodnotu užitočného zaťaženia až 1890 kg. K dispozícii sú dve rôzne hodnoty celkovej hmotnosti vozidla: 3500 kg a 4000 kg. 
Zabezpečenie nákladu a deliaca priečka
Priestor a komfort pre vás, vašu posádku aj váš náklad. V celej kabíne máte na dosah ruky množstvo praktických úložných riešení, ako je napríklad bezpečnostná priehradka pod sedadlom. Nakonfigurujte si dostupný priestor podľa potrieb svojho podnikania vrátane deliacej priečky s oknom alebo bez okna a množstva bodov na upevnenie nákladu, vďaka čomu bezpečne prepravíte čokoľvek.
 

Konektivita

Informačno-zábavný systém
Vodič a ostatní cestujúci sú v novom modeli Opel Movano-e dobre zaopatrení, stará sa o to digitálny audiosystém a pripojenie cez Bluetooth či USB. Najvyššie stupne výbavy ponúkajú 5-palcovú digitálnu dotykovú obrazovku a za príplatok si môžete vybrať aj zabudovanú satelitnú navigáciu.
 
Zadná parkovacia kamera
Zadná parkovacia kamera zvyšuje bezpečnosť a presnosť manévrovania s novým modelom Movano-e. Vodič môže počas manévrovania sledovať priestor za vozidlom na dotykovej obrazovke, kde ho usmerňujú navádzacie čiary rôznych  farieb. Kamera sa automaticky aktivuje po zaradení spätného chodu alebo otvorení zadných dverí a pre zvýšenie bezpečnosti sa dá kombinovať so zadnými parkovacími senzormi.
 

Kabína modelu Movano

Predné sedadlá
Samostatné predné sedadlá ponúkajú odnímateľné a nastaviteľné penové opierky hlavy, nastaviteľné operadlá a možnosť pozdĺžneho nastavenia.
 
Sklopné stredné sedadlo
Vytvára šikovný stolík, na ktorý si po zastavení môžete položiť notebook alebo misku s obedom. Nájdete tu tiež dva praktické držiaky na nápoje. 
Mobilná kancelária
Praktická písacia podložka, ktorú môžete skryť do palubnej dosky, keď ju práve nepotrebujete. So správnymi doplnkovými adaptérmi sa dá použiť aj ako držiak na smartfón alebo tablet.
 
Odpružené sedadlo vodiča
Ideálne riešenie pre náročný terén alebo na dlhé cesty. Toto sedadlo s pevnou lakťovou opierkou môžete nastavovať v štyroch smeroch, pričom ponúka aj možnosť prispôsobenia citlivosť odpruženia v rozsahu od 40 do 130 kg.
 
Množstvo úložných riešení
V priestore kabíny nového modelu Movano-e sa nachádza množstvo úložných riešení na odloženie dokumentov k prevážanému nákladu a náradie, ktoré bežne používate. Napríklad príručná priehradka pred spolujazdcom, spodné úložné priečinky, stropné odkladacie priestory, držiaky nápojov či praktické priehradky vo dverách1.

1 Závisí od trhu.
 

Podpora vodiča

Elektronický stabilizačný program (esp)
Systém ESP využíva spoločne so systémom riadenia trakcie funkciu pribrzďovania kolies a brzdenia motorom, čím obmedzuje pretáčanie kolies pri strate záberu. Jeho súčasťou je systém adaptívneho riadenia záťaže, ktorý v náročných podmienkach pomáha udržať pôvodnú dráhu nového modelu Movano-e. A to tak, že upravuje nastavenia systému ESP podľa hmotnosti a  rozloženia užitočného zaťaženia. 
Systém rozpoznávania rýchlostných dopravných značiek
Tento systém spolupracujúci s tempomatom vizuálne rozpoznáva dopravné značky a varuje vodiča pred lokálnym obmedzením rýchlosti.
 
Tempomat s obmedzovačom rýchlosti
Umožňuje vodičovi udržiavať konštantnú rýchlosť alebo obmedziť maximálnu rýchlosť vozidla. 
Systém varovania pred opustením jazdného pruhu
Pomocou inteligentnej kamery nad vnútorným spätným zrkadlom neustále sleduje cestu. Ak vozidlo vybočí z jazdného pruhu, ozve sa upozornenie v podobe výstražného zvukového signálu. 
Systém upozornenia na premávku za vozidlom
Pri cúvaní z parkovacieho miesta dokáže systém pomocou zadného senzora zaznamenať vozidlá, ktoré sa k novému modelu Movano-e približujú zozadu. Zvukovým výstražným signálom na ne upozorní vodiča, aby nedošlo k zrážke. 
Pokročilý brzdový asistent
Systém1 upozorňuje vodiča zvukovým signálom na nebezpečenstvá pred vozidlom. Ak sa iné vozidlo priblíži na veľmi krátku vzdialenosť a vodič na to nezareaguje, systém automaticky aktivuje brzdenie.
 
1 Asistenčné systémy vodiča od spoločnosti Opel sú určené na podporu vodiča v rámci príslušných obmedzení jednotlivých systémov. Za riadenie vozidla je neustále zodpovedný vodič.
 
Systém upozornenia na vozidlo v mŕtvom uhle
Systém upozornenia na vozidlo v mŕtvom uhle varuje vodiča v prípade, ak je kvôli vozidlám alebo iným objektom v mŕtvom uhle preradenie do iného jazdného pruhu nebezpečné.
 

Príslušenstvo Opel+

Vhodné pre všetky vaše potreby

Díky originálnímu příslušenství Opel+ získáte maximum ze svého vozu. Testováno a vytvořeno na míru.

 

Základný strešný nosič
Zobraziť podrobnosti
Hliníkový strešný kôš a prístupový rebrík na zadných dverách
Zobraziť podrobnosti
Gumenné podlahové rohože
Zobraziť podrobnosti
Podlaha z vysokokvalitnej preglejky a bočné ochranné panely plnej výšky
Zobraziť podrobnosti
Zadná parkovacia kamera
Zobraziť podrobnosti
Tažné zařízení
Zobraziť podrobnosti

Ďalšie kroky