Contents inside this Slide Collection are only authorable inside of this page.

You must add a Slide component for each slide that you want within a Multimedia Scroller on this template first.

After adding a Slide component, you can then add additional components to the parsys of the Slide component.


INTELIGENTNÉ BEZPEČNOSTNÉ SYSTÉMY.

Systém automatického núdzového brzdenia1 s detekciou chodcov vás upozorní na hroziacu zrážku s chodcom alebo iným vozidlom2. Ak nezareagujete, vozidlo automaticky zabrzdí.

 

1 Štandardná výbava vo verzii Dynamic, voliteľná výbava vo verziách Selection a Enjoy.
2 Funguje automaticky pri rýchlostiach vyšších ako 5 km/h a nižších ako 85 km/h. Od 0 do 30 km/h je miera spomalenia na zníženie nárazovej rýchlosti 0,9 g. Od 30 do 85 km/h dokáže systém spomaliť najviac o 22 km/h. Po prekročení tejto hranice musí vodič začať brzdiť, ak chce ešte viac spomaliť. Rozsah prevádzkovej rýchlosti systému AEBPD závisí od zaznamenanej prekážky (pohyblivý cieľ: od 5 do 85 km/h; nehybný cieľ: od 5 do 80 km/h; chodec: od 5 do 60 km/h). Asistenčné systémy Opel majú pomáhať vodičovi v rámci možností a obmedzení samotného systému. Za riadenie  vozidla je stále zodpovedný vodič.
PREČÍTAJTE SI VIAC ZOBRAZIŤ MENEJ

UDRŽUJTE SPRÁVNY SMER.

Asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu1 upozorní vodiča prostredníctvom upozornenia na vybočenie z jazdného pruhu a jemne upraví smer jazdy vozidla, ak sa vaše Combo začne nečakane vychyľovať z jazdného pruhu, takže vám pomáha udržiavať správny smer.

 

1 Štandardná výbava vo verzii Dynamic, voliteľná výbava vo verziách Selection a Enjoy.

 

PREČÍTAJTE SI VIAC ZOBRAZIŤ MENEJ

INTELIGENTNÉ ZVLÁDANIE RÝCHLOSTI.

Systém rozpoznávania dopravných značiek s rýchlostným obmedzením číta dopravné značky, aby zaznamenal zmeny povolenej rýchlosti na trase, a navrhuje vodičovi, aby v súlade s tým upravil rýchlosť.

UDRŽUJTE BEZPEČNÚ VZDIALENOSŤ.

Automatický tempomat1 udržiava vašu požadovanú rýchlosť v rozmedzí od 30 do 160 km/h a podľa potreby brzdí alebo zrýchľuje, aby udržiaval ustálenú vzdialenosť od vozidla pred vami, čím vám zaisťuje bezpečnú a pohodlnú jazdu.

 

 

Štandardná výbava vo verziách Dynamic a Enjoy, voliteľná výbava vo verzii Selection.

 

PREČÍTAJTE SI VIAC ZOBRAZIŤ MENEJ

PRVOTRIEDNA BEZPEČNOSŤ.

Štyri airbagy – vrátane airbagu pre vodiča, spolujazdca, ako aj bočných airbagov – ponúkajú vám i vašim cestujúcim vysokú úroveň bezpečnosti na cestách.

UDRŽUJTE SI BDELOSŤ ZA VOLANTOM.

Systém upozornenia na ospalosť vodiča1 analyzuje schému jazdy a na jej základe zisťuje, či vodič nevykazuje známky únavy. Ak systém zachytí signály únavy, spustí niekoľko výstražných upozornení, ktorými vodiča upozorní, aby podnikol potrebné kroky.

 

1  Po dvoch hodinách jazdy rýchlosťou nad 65 km/h vodiča upozorní výstražné zvukové znamenie. Súčasne systém vypočíta mieru poklesu koncentrácie na základe schémy správania vodiča počas jazdy, ako je napríklad schopnosť vodiča udržať vozidlo v jazdnom pruhu. V prípade zistenia nebezpečného jazdného správania systém spustí sériu čoraz hlasnejších zvukových výstrah, aby vodiča upozornil a primäl ho k rýchlemu konaniu. Miera poklesu koncentrácie sa po desiatich minútach bezpečnej jazdy zníži. Výpočet sa zastaví, keď rýchlosť vozidla klesne pod 65 km/h.

 

PREČÍTAJTE SI VIAC ZOBRAZIŤ MENEJ

OCHRANA BOKOV KAROSÉRIE.

Systém ochrany bokov karosérie1 za pomoci 12 senzorov upozorňuje na prekážky, ktoré počas odbočovania v nízkej rýchlosti nemusí byť vidno na obrazovke informačno-zábavného systému a nemusí na ne upozorniť ani príslušný zvukový signál.

 

1 Voliteľná výbava.