Inovácie
Asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu

Asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu1 upozorní vodiča prostredníctvom upozornenia na vybočenie z jazdného pruhu a jemne upraví smer jazdy vozidla, ak sa vaše Combo začne nečakane vychyľovať z jazdného pruhu, takže vám pomáha udržiavať správny smer.

 

1 Štandardná výbava vo verzii Dynamic, voliteľná výbava vo verziách Selection a Enjoy.

 
Rozpoznávanie rýchlostných limitov

Systém rozpoznávania dopravných značiek s rýchlostným obmedzením číta dopravné značky, aby zaznamenal zmeny povolenej rýchlosti na trase, a navrhuje vodičovi, aby v súlade s tým upravil rýchlosť.

 

 
Automatický tempomat

Automatický tempomat1 udržiava vašu požadovanú rýchlosť v rozmedzí od 30 do 160 km/h a podľa potreby brzdí alebo zrýchľuje, aby sa zachoval pevný odstup od vozidla pred vami, čím vám zaisťuje bezpečnú a pohodlnú jazdu.

 

1 Voliteľná výbava.

 
Automatické núdzové brzdenie
Systém automatického núdzového brzdenia1 s detekciou chodcov vás upozorní na hroziacu zrážku s chodcom alebo iným vozidlom2. Ak nezareagujete, vozidlo automaticky zabrzdí. 

1  Štandardná výbava vo verzii Dynamic, voliteľná výbava vo verziách Selection a Enjoy.

2 Funguje automaticky pri rýchlostiach vyšších ako 5 km/h a nižších ako 85 km/h. Od 0 do 30 km/h je miera spomalenia na zníženie nárazovej rýchlosti 0,9 g. Od 30 do 85 km/h dokáže systém spomaliť najviac o 22 km/h. Po prekročení tejto hranice musí vodič začať brzdiť, ak chce ešte viac spomaliť. Rozsah prevádzkovej rýchlosti systému AEBPD závisí od zaznamenanej prekážky (pohyblivý cieľ: od 5 do 85 km/h; nehybný cieľ: od 5 do 80 km/h; chodec: od 5 do 60 km/h). Asistenčné systémy Opel majú pomáhať vodičovi v rámci možností a obmedzení samotného systému. Za riadenie  vozidla je stále zodpovedný vodič.

Bezpečnosť a airbagy
Štyri airbagy – vrátane airbagu pre vodiča, spolujazdca, ako aj bočných airbagov – ponúkajú vám i vašim cestujúcim vysokú úroveň bezpečnosti na cestách. 
Upozornenie na ospalosť vodiča
Systém upozornenia na ospalosť vodiča1 analyzuje schému jazdy a na jej základe zisťuje, či vodič nevykazuje známky únavy. Ak systém zachytí signály únavy, spustí niekoľko výstražných upozornení, ktorými vodiča upozorní, aby podnikol potrebné kroky. 
1 Po dvoch hodinách jazdy rýchlosťou nad 65 km/h vodiča upozorní výstražné zvukové znamenie. Súčasne systém vypočíta mieru poklesu koncentrácie na základe schémy správania vodiča počas jazdy, ako je napríklad schopnosť vodiča udržať vozidlo v jazdnom pruhu. V prípade zistenia nebezpečného jazdného správania systém spustí sériu čoraz hlasnejších zvukových výstrah, aby vodiča upozornil a primäl ho k rýchlemu konaniu. Miera poklesu koncentrácie sa po desiatich minútach bezpečnej jazdy zníži. Výpočet sa zastaví, keď rýchlosť vozidla klesne pod 65 km/h.
Ochrana bokov karosérie

Systém ochrany bokov karosérieza pomoci 12 senzorov upozorňuje na prekážky, ktoré počas odbočovania v nízkej rýchlosti nemusí byť vidno na obrazovke informačno-zábavného systému a nemusí na ne upozorniť ani príslušný zvukový signál.

 

1 Voliteľná výbava.

 
Funkcia priestorového videnia vzadu

Funkcia priestorového videnia vzadu1 využíva dve kamery a zobrazuje okolie dodávky a päťpalcovej digitálnej obrazovke, vďaka čím čomu zaisťuje vodičovi výhľad do všetkých strán, a uľahčuje tak vjazd a výjazd zo stiesnených parkovacích priestorov. 

 

1 Voliteľné

 
Parkovacia kamera

180° širokouhlá panoramatická parkovacia kamera1 premieta okolie vozidla na dotykovej obrazovke s uhlopriečkou 8". Virtuálne navádzacie čiary na displeji uľahčujú cúvanie.

 

1 Voliteľná výbava.

 
Vyhrievané prvky

Model Combo sa stará o váš komfort bez ohľadu na ročné obdobie. Keď udrú mrazy, udržia vás v teple vyhrievané sedadlá1 a vyhrievaný kožený volant1.

 

1 Voliteľná výbava.

 
Projekčný displej

Projekčný displej1 premieta na sklenú plochu za volantom dôležité informácie, ako napríklad rýchlosť, navigačné pokyny a výstrahy systému sledovania pozornosti vodiča, vďaka čomu môžete neustále sledovať dianie na vozovke.

 

Voliteľná výbava.

 
Systém kontroly trakcie Intelli-Grip

Inteligentný systém kontroly trakcie Intelli-Grip1 zvláda jazdné situácie s nízkym záberom kolies, napríklad počas jazdy po blate, piesku alebo snehu, a ponúka na výber päť rôznych jazdných režimov

 

1 Voliteľná výbava.