Maximálne predĺženie dojazdu

Premeňte svoje elektrické vozidlo na hviezdu dlhého dojazdu.

Predĺžiť dojazd je jednoduché, ak viete, ako na to. Keď sa to zráta, drobné zmeny môžu viesť k veľkým výsledkom a premeniť vaše elektrické vozidlo na superhviezdu s dlhým dojazdom. A hoci nemôžete mať kontrolu nad všetkým, určite máte kontrolu nad tým, ako ďaleko dokážete zájsť. Chcete predĺžiť dojazd svojho elektrického vozidla na maximum? Tu je niekoľko kľúčových faktorov, ktoré by ste mali mať na pamäti:

Štýl jazdy.

Na váš dojazd majú vplyv dva hlavné faktory: ako rýchlo jazdíte a ako prudko zrýchľujete. Spravidla platí, že ak zdvojnásobíte rýchlosť, dojazd sa zmenší na polovicu. A pri každom zrýchlení spotrebujete energiu.

 

Jednoduché spôsoby, ako si môžete predĺžiť dojazd:

  • Vyhnite sa prudkému brzdeniu – pokiaľ nejde o núdzový stav. Pretože potom budete musieť opäť zrýchliť.
  • Vypnite športový režim jazdy, keď ho nepotrebujete.
  • Neponáhľajte sa. Jazdite miernou rýchlosťou a vyhýbajte sa zbytočnému zrýchľovaniu.
  • Na diaľnici skúste sledovať vozidlo, ktoré sa pohybuje ustálenou rýchlosťou, napríklad veľké nákladné vozidlo alebo karavan – samozrejme, v bezpečnej vzdialenosti.
  • Pri plánovaní cesty sa snažte vyhnúť veľkým strmým kopcom.

 

Nástroj E-coaching, ktorý je súčasťou služieb Opel Connected Services, z vás urobí profesionála na riadenie elektromobilov.

Ďalšie zaťaženie.

Na váš dojazd má priamy vplyv hmotnosť vášho vozidla. Pred jazdou sa preto zbavte všetkej nepotrebnej záťaže:

 

  • Odstráňte príslušenstvo, ktoré nepotrebujete.
  • Zabezpečte, aby na zadných sedadlách a v priestore pre náklad neboli žiadne zbytočné predmety.
  • Strešné nosiče sú skvelé na prepravu športového náradia, ale keď ich nepoužívate, zbytočne znižujú aerodynamickú účinnosť vášho vozidla.

Tlak v pneumatikách.

Zaistenie správneho nahustenia pneumatík je na maximálne predĺženie dojazdu vozidla vskutku dôležité. Nadmerne vypustené pneumatiky spaľujú viac energie a dramaticky znižujú počet kilometrov, ktoré by ste mohli najazdiť pri plnom nabití. Kontrolujte si preto tlak v pneumatikách aspoň raz za mesiac alebo pred dlhými cestami. Ak je nízky, zamierte do najbližšieho servisu alebo čerpacej stanice a nahustite ich na požadovanú úroveň.