Contents inside this Tab Collection are only authorable inside of this page.

The 'Tab' component contains necessary configuration for each tab on this page, you must add this component first for a tab that you want available to a Tabbed Navigation component.

Tab Settings

Field Value
General
Active Tab True
Anchor ID tab-01-opel-slovakia
Title Opel Slovensko
Pretext
Icon to Display

Opel Slovensko

Opel Slovensko

O Automobil Import, s.r.o.
Prievozská 4/C,
821 09 Bratislava
Tel: 02/53 483 223

Rüsselsheim: centrum modernej výroby

Sídlo spoločnosti Opel je v nemeckom Rüsselsheime, kde bola spoločnosť založená pred viac ako 110 rokmi. V roku 2002 sa vďaka rekordnej investícii do továrne vo výške 750 miliónov eur stala jednou z najmodernejších automobiliek na svete. Ročná kapacita novej továrne je 180 000 vozidiel. Vyrába sa tu úspešný Opel Insignia. Rüsselsheim je moderným pracoviskom pre približne 15 600 zamestnancov.

Tab Settings

Field Value
General
Active Tab False
Anchor ID tab-02-key-facts
Title Základné fakty
Pretext
Icon to Display

OPEL: DOMA V EURÓPE AJ VO SVETE.

Spoločnosť Opel je jednou z najväčších európskych automobiliek a od augusta 2017 je súčasťou francúzskej automobilovej spoločnosti Groupe PSA. V roku 2016 spoločnosť Opel predala približne 1,2 milióna vozidiel. Spoločnosť založil v roku 1862 Adam Opel v nemeckom Rüsselsheime a jej ústredie sa už 155 rokov nachádza v rodnom meste tejto značky.
Prevadzky to Informácie

Tab Settings

Field Value
General
Active Tab False
Anchor ID tab-03-opel-testcenter
Title Testovacie centrum Opel
Pretext
Icon to Display

Testovacie centrum Opel

Skúšky a testy na ceste sú neodmysliteľnou súčasťou vývoja, odkedy sa vozidlá navrhujú a vyrábajú. Testovacie centrum Opel bolo otvorené v roku 1964 v blízkosti ústredia spoločnosti Opel v Rüsselsheime. Neustále prebiehajú vylepšenia s cieľom vytvoriť najlepší skúšobný areál pre vývoj bezpečných, ekologických, dynamických a spoľahlivých vozidiel. Každý faktor, ktorý ovplyvňuje výkonnosť vozidla, sa testuje na širokej škále dráh. Pokročilé konštrukčné zariadenia umožňujú presné testovanie a meranie faktorov, ako sú životnosť, emisie, bezpečnosť, výkon a spotreba.

Prehľad skúšobných dráh

Na skúšobných dráhach sa teória konfrontuje s realitou. A dobré nápady sa oddelia od tých menej dobrých. Súčasťou skúšobných dráh je:

 

  • klzná plocha na testovanie schopností v zákrute,
  • 4,8 km dlhá vysokorýchlostná kruhová dráha, na ktorej možno dosiahnuť rýchlosť až 250 km/h bez pôsobenia bočných síl,
  • dráha na meranie komfortu a hluku kvôli hodnoteniu hluku odvaľovania pneumatík, hluku v interiéri a komfortu počas jazdy,
  • rozbitá dráha ukáže pravdu na 900 metroch výmoľov a hrboľov, „zvlnenej cesty“, dlažobných kociek a dláždených povrchov,
  • kopcovitá dráha preverí riadenie, prevodovku a brzdy na svahoch so sklonom až 30 %,
  • skúšobná dráha na testovanie odolnosti obsahuje veľa rôznych povrchov vrátane asfaltu a dlaždíc, zvlnení a početných zákrut, vrátane štrkových, blatových, lesných a prašných ciest, časti s vodou alebo slanou vodou a dvoch nakladacích rámp,
  • oblasť na testovanie výkonnosti je ideálna na overenie dynamiky vozidla alebo na výcvik vodičov,
  • na dráhe na testovanie ovládateľnosti sa nachádza 16 zákrut a dolín, svahov nahor aj nadol.

Kontrolné služby

Služby pre vodičov a konštruktérov, ktoré poskytuje testovacie centrum, sú k dispozícii aj pre spoločnosti, ktoré nepatria spoločnosti Opel Automobile GmbH. Ak máte akékoľvek ďalšie otázky, kontaktujte nás.

Kontakt

Ďalšie otázky zodpovieme na adrese:


Opel Automobile GmbH
Opel Test Center
Am Opel Prüffeld 2
D-63110 Rodgau-Dudenhofen

Kontakt pre služby pre konštruktérov: Dudenhofen.Einsatzplanung@de.opel.com
Kontakt pre podujatia: Dudenhofen.Testzentrum@de.opel.com