Inovácie značky Opel – Flexibilita
Inovácie značky Opel – Sedadlá AGR

Uľavte svojmu chrbtu so sedadlami AGR

Odhaľte tajomstvo, prečo naše ergonomické športové sedadlo patrí k najlepším v odvetví.

Viac pohodlia s certifikátom AGR
Inovácie značky Opel – Kamera Opel Eye

Váš druhý pilot: Opel Eye

Objavte najnovšie pokroky v oblasti výhľadu a osvetlenia s kamerou Opel Eye.

Jazdite bezpečnejšie s kamerou Opel Eye
Inovácie značky Opel – Systém FlexRide

Prispôsobte sa všetkým podmienkam so systémom FlexRide

Elektronický riadiaci systém podvozka FlexRide reaguje okamžite na meniace sa podmienky a prispôsobuje sa vášmu štýlu jazdy.

Vychutnajte si lepšiu dynamiku jazdy.

FLEXIBILITA.

Namiesto toho, aby sme obmedzovali váš výber, otvorili sme sa svetu možností. Keď poznáme vaše potreby a želania, pomáha nám to nachádzať nové spôsoby, ako naše vozidlá urobiť ešte univerzálnejšími.

Enlarge

Systém bočných dverí FlexDoors® – Lepší prístup do kabíny

Unikátne zadné výklopné dvere v modeli Meriva uľahčujú nastupovanie a vystupovanie zo zadného sedadla. Skvelú bezpečnosť poskytuje aj systém bočných dverí FlexDoors®, najmä pre mladé rodiny s deťmi. Rodičia vďaka nemu ľahšie dočiahnu na zadné sedadlo, aby deťom pomohli zapnúť sa, a deti sa môžu cítiť bezpečnejšie pri nastupovaní a vystupovaní z vozidla.


Opel Innovation - FlexFix®

FlexFix® – Jednoduchá preprava bicyklov

Niekedy potrebujete v ten istý deň jazdiť na aute aj na bicykli. Ale nechce sa vám kvôli tomu na auto zakaždým montovať stojan. Tento problém odpadá s integrovaným nosičom bicyklov FlexFix®.

 

Zadný nosný systém FlexFix® sa jednoducho vysunie zo zadného nárazníka, aby vám doma alebo v garáži nezaberal miesto. Pojme naraz dva bicykle s rámom od 18 do 28 palcov, a pretože je nízky, ľahko sa nakladá.

 

Pozrite si systém FlexFix® na modeloch:


Enlarge

FlexSpace® – Úžasne šikovné sedenie

Systém zadných sedadiel FlexSpace®, ktorý bol uvedený na trh v prvom modeli Meriva, prešiel odvtedy ďalším vývojom: na posúvanie sedadiel do rôznych polôh alebo ich sklápanie dnes stačí vynaložiť menej úsilia. Vďaka tomuto úžasne šikovnému systému sedenia môžete ľahko premeniť svoju Merivu z päťmiestneho na štvor-, troj- alebo dvojmiestne vozidlo – a to bez toho, aby ste museli odobrať jediné sedadlo!


Enlarge

Salónne sedenie

Salónny systém sedadiel v Opeli Zafira Tourer prispieva k vytvoreniu maximálneho priestoru a luxusu. Druhý rad troch sedadiel sa vďaka nemu dokáže takmer okamžite premeniť na dve mimoriadne pohodlné sedadlá salónneho typu. Výsledkom je nanajvýš priestranná limuzína s maximálnym luxusom.


Enlarge

Systém FlexRail® – Organizačný génius

Vďaka systému odkladacích priestorov v stredovej konzole FlexRail® sa priestor medzi prednými sedadlami premení na variabilný úložný systém. Odnímateľné a zameniteľné posuvné jednotky vytvoria praktický a prispôsobiteľný úložný priestor, ktorý vám poskytne dostatok miesta pre vaše každodenné potreby.


Enlarge

Užitočné úložné riešenia

Neustále pre vás vyvíjame nové riešenia, aby ste si mohli šikovne ukladať a organizovať veci, ktoré nosíte so sebou. Napríklad Meriva ponúka až 30 ľahko prístupných miest pre predmety, ktoré si ľudia najčastejšie nosia so sebou na cesty. Tieto flexibilné úložné priestory s praktickou veľkosťou, ku ktorým sa ľahko dostanete, sme vytvorili na základe odpovedí stoviek klientov, ktorí mali za úlohu popísať predmety, ktoré najčastejšie nosia a používajú vo vozidle. K týmto úložným riešeniam patria napríklad vrecká na predných dverách, do ktorých sa zmestí 1,5-litrová PET fľaša, odkladacia priehradka pod sedadlom vodiča či revolučný systém úložných priestorov v stredovej konzole FlexRail®.


Enlarge

Flex Floor – Ľahké skladovanie

Posuvná podlaha batožinového priestoru Flex Floor sa ľahko prispôsobí vašim potrebám prepravy. Keď je masívny panel podlahy Flex Floor v centrálnej polohe, spolu so sklopenými zadnými sedadlami vytvára úplne rovnú rozšírenú podlahu batožinového priestoru. Panel podlahy možno aj znížiť, a vytvoriť tak maximálnu výšku pre náklad, alebo vyvýšiť tak, aby bol v jednej rovine so zadnou nakladacou hranou vozidla, a uľahčil tak nakladanie a vykladanie.


Enlarge

FlexFold – Priestor po stlačení jediného tlačidla

Chcete sklopiť zadné sedadlá, keď stojíte pri zadných dverách? Stačí, ak stlačíte prepínač systému FlexFold a objem nákladného priestoru vášho vozidla sa zväčší z 500 na 1 550 litrov. Jednoduchá, no praktická funkcia modelu Astra Sports Tourer, ktorá je prvá v segmente.

 

Pozrite si systém FlexFold v modeloch:


Kryt batožinového priestoru Easy Access Cover – Stačí poklepať a môžete ísť

Stačí jednoduché poklepanie a kryt batožinového priestoru Easy Access Cover ľahko odsuniete nabok, aby vám nezavadzal a mohli ste sa ľahšie a rýchlejšie dostať k ;svojim veciam. Ak chcete kryt znovu zatvoriť, stačí ho jemne potiahnuť a vráti sa do svojej úvodnej polohy.