Trvalo udržateľná mobilita spoločnosti Opel – Alternatívne pohonné systémy
Konvenčné pohonné systémy – Alternatívne motory

Alternatívne motory

Vďaka technológiám pohonu LPG a CNG sú naše modely úsporné, no pritom mimoriadne výkonné.

Prečítajte si viac o týchto riešeniach.

PRE LEPŠÍ ZAJTRAJŠOK.

Modely s pohonom na LPG a CNG nie sú lepšie len pre životné prostredie, ale z ekonomického hľadiska sú lepšie aj pre vás. Záleží nám na tom, aby čistá technológia zostala cenovo dostupná a pritom stále prinášala výborný výkon.

Enlarge

Skvapalnený ropný plyn (LPG) – Lacný a čistý

S pohonom LPG je úroveň emisií CO2 o 10 až 13 percent nižšia než priemer, a náklady na pohonné hmoty s ním môžete ušetriť až o 40 percent, a to bez ohľadu na to, koľko ročne najazdíte kilometrov. Niektoré krajiny poskytujú na tento typ pohonu aj daňové výhody. Modely LPG dokážu jazdiť na benzín aj na LPG – druh pohonu sa prepína automaticky, no možno ho vykonať aj stlačením tlačidla – takže niet dôvodu na obavy z nedostatočného dojazdu. Náš rad LPG rozširujeme na celkový počet sedem modelov.

 

Prečítajte si viac o:


Enlarge

Stlačený zemný plyn (CNG) – Praktická a úsporná ekológia

Koncepcia jednomocnej pohonnej jednotky, ktorú používame vo svojich vozidlách s pohonom na CNG od roku 2002, sa môže pochváliť bezkonkurenčnými prevádzkovými nákladmi, produkuje až o 80 percent menej emisií a o 20 percent menej CO2 než porovnateľný zážihový motor. Umožňuje dojazd až 530 kilometrov v režime na zemný plyn a zaručuje neobmedzené využitie priestoru pre cestujúcich a batožinu. Vozidlá Opel s pohonom na CNG sú vybavené rezervnou nádržou na benzín, vďaka ktorej má vozidlo vyšší dojazd približne o 150 kilometrov, a je tak vhodné na každodenné využitie.

 

Prečítajte si viac o: