Opel kolekcia - Shop

Pozrite si kolekcie reklamných predmetov Opel a nájdite skvelé darčeky pre nadšencov každého veku.

Navštívte Opel Shop!
Opel - Infoleták

Opel infoleták

Získavajte aktuálne informácie o značke Opel, o produktoch a službách spoločnosti Opel priamo do svojej e-mailovej schránky.

Zaregistrujte sa!

Školenie vodičov.

19.2.2010

Rozpoznávanie a zvládanie nebezpečných situácií

Účelom jednodňového školenia v testovacom stredisku spoločnosti Opel v Dudenhofene je zlepšiť vašu schopnosť predvídať nebezpečné a hraničné situácie. Pomôžeme vám zlepšiť schopnosť reagovať a maximálne využiť možnosti ovládania vozidla a potenciál pomocných bezpečnostných systémov – teda celkovo zvýšiť úroveň vašej aktívnej bezpečnosti. Pri cvičení budete mať k dispozícii rad nových modelov Opel.

Naši odborní inštruktori vám v sérii praktických cvičení ukážu, ako udržať vozidlo pod kontrolou. Napríklad na slalomovej dráhe sa naučíte nájsť správny rytmus pohybov volantom; pri takzvanom „teste zmeny jazdného pruhu“ sa naučíte vyhýbať prekážkam vo vysokej rýchlosti; a počas rôznych cvičení zameraných na brzdenie sa naučíte dokonale zvládať spomaľovanie vozidla.                                                                                           

Prehľad programu:

  • Slalom
  • Brzdenie pri rôznych rýchlostiach
  • Okamžité brzdenie
  • Brzdenie a vyhýbanie sa
  • Test zmeny jazdného pruhu


Praktické cvičenia dopĺňa teoretický program. Naučíte sa, ako správne sedieť za volantom, ako najlepšie držať volant a ako zručne prechádzať zákrutami s využitím línií pohľadu a rôznych techník práce s volantom. Taktiež sa môžete dozvedieť niečo nové o vlastnostiach vášho vozidla, pokiaľ ide o efekt samoriadenia, pretáčavosť a nedotáčavosť.

Testovacie stredisko Dudenhofen, nachádzajúce sa v blízkosti ústredia spoločnosti Opel pri Rüsselsheime, je zvyčajne prísne strážené miesto, kde sa testujú prototypy a experimentálne vozidlá. Na jeho ploche 2,6 kilometra štvorcového sa nachádza veľa rôznych druhov testovacích dráh a testovacích zariadení, v ktorých sa zrýchlene simuluje celý životný cyklus vozidiel. Po skončení školenia budete môcť so sprievodcom absolvovať prehliadku testovacieho strediska.


Všetci účastníci dostanú osobný certifikát o úspešnom absolvovaní vodičského školenia. Využite túto možnosť a naučte sa zvládať nebezpečné situácie – môžete tak zachrániť život.


Prirodzene, jedlo a nápoje budú podávané bezplatne.

Školenia v roku 2010

11. septembra


Adresa

Testzentrum Dudenhofen

Am Opel Prüffeld 2

63110 Rodgau-Dudenhofen


Hotline: 01805 - 55 10 (0,14 €/min.)

Fax: 06142 - 76 30 06

E-mail: opc.training@de.opel.com