Nový Opel Vivaro – Cenová dostupnosť a emisie

Skúšobná jazda

Jedna skúšobná jazda vám povie viac, než tisíc fotografií. Kliknite sem a zažite realitu.

Rezervujte si skúšobnú jazdu

VZDUCH ZOSTÁVA ČERSTVÝ A NÁKLADY NÍZKE.

Turbomotory1.6 CDTI1 dodajú1 viac výkonu s nižšou spotrebou – to je typická ukážka geniality nového Opelu Vivaro. Výsledkom je prvotriedna spotreba paliva a emisie CO2.

Enlarge

Vyšší výkon, menší smäd

Nový Opel Vivaro prináša novú škálu naftových motorov s rozvodom common rail. Už od objemu 1,6 litra dosahujú výkon 66 kW (90k) až 103 kW (140 k) s výborným krútiacim momentom, takže dosiahnete hospodárnu spotrebu a nízke emisie.


Enlarge

Najmodernejšia technológia

Rad motorov v novom modeli Opel Vivaro sa pýši viacerými technickými novinkami ako su napríklad:

 

Turbo preplňovanie s variabilnou geometriou alebo technológia BiTurbo na dosiahnutie väčšieho výkonu, redukcia oneskorenia turba a nižších emisií vďaka efektívnemu využívaniu spaľovacieho systému s variabilným vírením.

 

Regenerácia časticového filtra znamená, že v pravidelných intervaloch krátke znovu vstrekovanie udrží vo výfukovej trubici potrebnú teplotu a neovplyvní pritom výkon motora. Nízkotlaková recirkulácia výfukových plynov (EGR) ešte viac zníži emisie bez straty výkonu.
Enlarge

Vivaro ecoFLEX

Logo ecoFLEX veľa prezrádza o vašom prístupe k životnému prostrediu a prevádzkovej účinnosti. Vysoko hospodárny motor 1.6 CDTI ecoFLEX s výkonom 66 kW (90 k) so štandardným systémom Start/Stop zrazí pri každom zastavení nového Opelu Vivaro spotrebu na nulu, čím sa znižuje objem vyplytvaného paliva a dopad na životné prostredie. Okrem toho má vozidlo celú škálu ďalších úsporných technológií, ako napríklad regeneratívne brzdenie, bezúdržbový naftový časticový filter a najmodernejšie vstrekovanie paliva a turbodúchadlo s variabilnou geometriou. Technológiu ecoFLEX berte ako ďalší krok na ceste k ekologickému a efektívnemu podnikaniu.


Enlarge

Ďalšie zníženie nákladov

Okrem voliteľného systému Štart/Stop máte k dispozícii úsporné vodné čerpadlo s automatickým vypnutím a zapnutím, ktoré sa uvádza do chodu len vtedy, keď ho potrebujete a olejové čerpadlo s variabilným zdvihom, ktoré dodá presné množstvo maziva a zníži tak mrhanie energiou.

 

Inteligentné regeneratívne nabíjanie znižuje spotrebu a emisie tak, že selektívne nabíja batériu najmä vtedy, keď je počas brzdenia a spomaľovania dostupná nepoužívaná energia.

 

Bezúdržbová prevodová reťaz a naftový filter pevných častíc pomáhajú znížiť vaše servisné náklady a čas prestojov, pričom predlžujú hlavné servisné intervaly až na 2 roky/40 000 km.


Enlarge

Režim ecoDrive

Režim ecoDrive sa dá zapnúť a vypnúť kedykoľvek. Aktivujete ho stlačením tlačidla a dá sa potlačiť preradením automatickej prevodovky na vyšší prevod zošliapnutím plynového pedála alebo jednoduchým vypnutím.

 

V režime ecoDrive

  • je znížený krútiaci moment a výkon motora,
  • je upravená odozva plynového pedála,
  • je znížená spotreba klimatizácie a kúrenia.

 

Režim ecoDrive dá vodičovi vedieť, na ktorom prevode je najúspornejšie jazdiť, a to tak, že pri najefektívnejších rýchlostiach rozsvieti svetelný signál preradenia. Ak je v aute osadená navigácia, zobrazuje tiež údaje o hospodárnosti jazdy a inštrukcie na základe vstupu zo systému.


1:

Spotreba paliva v l/100 km: v meste xx, mimo mesta xx, kombinovaná xx; emisie CO2 v g/km: kombinované xx.

 

Podľa nariadenia Komisie (ES) č. 715/2007 (podľa platnej verzie).