Opel Insignia Country Tourer – Jazdná dynamika

Skúšobná jazda

Jedna skúšobná jazda vám povie viac, než tisíc fotografií. Kliknite sem a vyskúšajte ho naživo.

Rezervujte si skúšobnú jazdu.

PRIESTRANNOSŤ, PÔVAB A VÝKON.

Opel Insignia Country Tourer prináša tie najlepšie osvedčené technológie v spojení s výkonom a dokonalým ovládaním vozidla, aby vám zabezpečil tú najčírejšiu radosť z jazdy.

 

Čítajte ďalej a dozviete sa viac o vynikajúcej jazdnej dynamike modelu Insignia Country Tourer a jeho technologických inováciách, ku ktorým patrí systém aktívneho podvozka FlexRide, adaptívny pohon všetkých štyroch kolies (4x4) či prevodovky prispôsobené vašim jazdným potrebám.

Enlarge

Systém aktívneho podvozka FlexRide

Prirodzenou súčasťou modelu Insignia Country Tourer je špičková technológia elektronického riadenia podvozka. Systém riadenia režimu jazdy (DMC) reaguje v reálnom čase na meniace sa podmienky na ceste. Systém podvozka FlexRide v mimoriadnych situáciách automaticky nastaví kontinuálnu reguláciu tlmičov (CDC) tak, aby pracovali spolu so štvorkanálovým systémom ABS a elektronickou distribúciou brzdnej sily, kontrolou trakcie a systémom ESP®Plus, a zabezpečili tak najvyššiu možnú mieru aktívnej bezpečnosti.

 

Za normálnych jazdných podmienok má vodič možnosť vybrať si spomedzi jazdných režimov Sport, Tour a Normal, a prispôsobiť tak charakter jazdy svojej aktuálnej nálade. Športový režim Sport vám navyše umožňuje nastaviť si aj vlastné preferencie, a upraviť tak riadenie podľa vlastného želania.

 

Túto výnimočnú technologickú inteligenciu dokonale dopĺňa konštrukcia podvozka. Voliteľné pruženie predných kolies HiPerStrut prakticky eliminuje ťahanie riadenia pri akcelerácii, ako aj nežiaducu spätnú väzbu pri nárazoch a nerovnostiach na vozovke. Viacprvkové zavesenie zadných kolies zasa optimálne ladí s podvozkom FlexRide, takže celý systém vám zaisťuje dokonalú bezpečnosť, komfort a potešenie z jazdy.


Enlarge

Pohon predných kolies alebo Adaptívny pohon všetkých štyroch kolies (4x4)

Model Insignia Country Tourer si možno objednať s pohonom predných kolies alebo s Adaptívnym pohonom všetkých štyroch kolies (4x4), s ktorým prináša vynikajúci výkon všestranného crossoveru. S týmto systémom sa krútiaci moment automaticky rozdeľuje nielen medzi prednú a zadnú nápravu, ale aj medzi ľavé a pravé zadné kolesá, čo zabezpečuje maximálnu trakciu, stabilitu a výbornú jazdnú dynamiku.

 

Pre tých, ktorí majú záujem o extra technickú vycibrenosť pruženia predných kolies HiPerStrut, sa dodáva s motorom 2.0 Turbo ECOTEC® Direct Injection s technológiuo priameho vstrekovania paliva, ktorý vyvinie výkon 184 kW (250 k) a dodá 400 Nm krútiaceho momentu.

 

Adaptívny pohon 4x4 je plne integrovaný so všetkými systémami adaptívneho riadenia podvozka FlexRide a ostatnými systémami dynamického riadenia modelu Opel Insignia Country Tourer.


Robustný vzhľad, hladký výkon

Štyri skvelé motory chrlia výkon pre Opel Insignia Country Tourer. Vyberte si, ktorý vám najlepšie vyhovuje. Hladký, civilizovaný výkon a mohutné zásoby krútiaceho momentu s využitím adaptívneho pohonu 4x4 sa postarajú o to, že do cieľa cesty dorazíte vo veľkom štýle bez toho, aby ste za túto výsadu museli zaplatiť celý majetok.

 

Viac informácií…


Generácia motorov Turbo ECOTEC® Direct Injection

Insignia Country Tourer prináša aj celkom novú generáciu zážihových motorov od spoločnosti Opel. Motor 2.0 Turbo ECOTEC® Direct Injection s technológiou priameho vstrekovania paliva pomocou zapaľovania iskrou (zážihové priame vstrekovanie), ktorý spĺňa európsku emisnú normu Euro 6, má čistý, hospodárny výkon 184 kW (250 k) a dodá až 400 Nm krútiaceho momentu (pri zvýšení plniaceho tlaku), čo je jeden z najlepších parametrov v triede. Vyznačuje sa mimoriadne plynulým zrýchlením a tichou prevádzkou už od veľmi nízkych otáčok v spojení s vysokým maximálnym výkonom a zároveň spotrebou paliva a úrovňou emisií CO2, ktoré v tejto objemovej triede patria k najnižším. Navyše jeho vlastnosti uvoľneného, vysokého krútiaceho momentu sa dokonale hodia k univerzálnemu charakteru vozidla Insignia Country Tourer. Ak si zvolíte manuálnu prevodovku, súčasťou štandardnej výbavy je aj systém automatického spúšťania a vypínania motora Start/Stop.


Vznetové motory

V prípade Opelu Insignia Country Tourer môžete očakávať absolútnu kultivovanosť, nech si zvolíte akýkoľvek druh paliva. Naše špičkové vznetové motory s mimoriadne nízkymi emisiami a chabou spotrebou paliva poháňajú crossover Insignia, pričom sa vyznačujú minimálnym hlukom a maximálnou úspornosťou. Motor 2.0 CDTI dodá výkon 125 kW (170 hp) a až 400 Nm krútiaceho momentu. Je v ponuke so superefektívnou a kompaktnou šesťstupňovou automatickou prevodovkou od spoločnosti Opel.

Ak si zvolíte manuálnu prevodovku, súčasťou štandardnej výbavy je aj systém automatického spúšťania a vypínania motora Start/Stop.


Enlarge

Technológia ecoFLEX

Chcete aktívne prispievať k znižovaniu znečistenia životného prostredia? My tiež. A máme pre vás dobrú správu – môžete tak činiť s technológiou ecoFLEX vo vašom vozidle Opel Insignia Country Tourer. Motor 2.0 Turbo ECOTEC® Direct Injection s technológiou priameho vstrekovania paliva s výkonom 184 kW (250 k) alebo motor 2.0 CDTI s výkonom 125 kW (170 k) sú vybavené systémom automatického spúšťania a vypínania motora Start/Stop od spoločnosti Opel, ktorý znižuje emisie na nulu, pretože pri zastavení vozidla sa motor automaticky vypne.


Enlarge

Prevodovky

Všetky prevodovky modelu Opel Insignia Country Tourer sú šesťstupňové. Automatické prevodovky disponujú funkciou sekvenčného radenia prevodových stupňov ActiveSelect®. Šesťstupňové manuálne prevodovky sú optimalizované tak, aby zabezpečovali nižšie trenie a presnejšie preraďovanie. Optimálna architektúra a presnosť všetkých prevodoviek v skutočnosti znamená, že jazda s nimi je pokojnejšia, úspornejšia a príjemnejšia.


1:

Spotreba paliva v l/100 km: v meste 5,1 – 11,5, mimo mesta 3,9 – 6,6, kombinovaná 4,3 – 8,4. Emisie CO2 v g/km: kombinované 114 – 197.

 

Podľa nariadení Komisie (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 (podľa platnej verzie).