Predchádzajúce
 • Opel Inisgnia Country Tourer - Static Cornering Light

  Statické odbočovacie svietenie

  Svietia 90° na pravú alebo pravú stranu, takže lepšie vidíte, čo vás čaká za rohom.

  Opel Insignia Country Tourer - Dynamic Curve Light

  Dynamické odbočovacie svietenie

  Hlavné svetlá sa natočia do zákruty až o 15°, podľa natočenia volantu a rýchlosti jazdy.

  Opel Insignia Country Tourer - High Beam with Assist (HBA)

  Automatické diaľkové svetlá

  Systém automaticky sklopí diaľkové svetlá keď vpredu zaznamená iné auto.

  Opel Inisgnia Country Tourer - Adverse Weather Light

  Svetlá do nepriaznivého počasia

  Po aktivácii stieračov alebo dažďového senzora ich nastavenie zlepšuje videnie za mokra.

 • Opel Inisgnia Country Tourer - Highway Light

  Diaľničné svetlá

  Zvýšia, vyjasnia a predĺžia dosah diaľkových svetiel až do 140 metrov - bez oslepovania oprotiidúcich vodičov.

  Opel Inisgnia Country Tourer - Country Road Light

  Svetlá pre jazdu mimo mesta

  Širšie a jasnejšie svietenie, pre dosvit bez oslnenia až na 70 metrov.

  Opel Inisgnia Country Tourer - Town Light

  Svetlá do mesta

  Svietia nižšie a širšie. Režim aktivovaný rýchlosťou auta a pouličným osvetlením.

  Opel Inisgnia Country Tourer - Pedestrian Area Light

  Svetlá pre osvetlenie chodcov

  Znižujú riziko pre chodcov širším osvetľovacím uhlom (až o 8° stupňov na obe strany).

Ďalej

Skúšobná jazda

Jedna skúšobná jazda vám povie viac, než tisíc fotografií. Kliknite sem a vyskúšajte ho naživo.

Rezervujte si skúšobnú jazdu.

ŠTÝL COUNTRY TOURER POD KONTROLOU.

Načo riskovať? Najnovšia generácia asistenčných systémov v modeli Opel Insignia Country Tourer dáva úplne nový a skutočný význam pojmu bezstarostná jazda.

Opel Insignia Country Tourer – Adaptívne predné svetlomety (AFL+)

Adaptívne predné svetlomety (AFL+)

Opel Insignia Country Tourer je vybavený adaptívnymi prednými svetlometmi – jedným z najmodernejších systémov predných svetlometov v strednej kategórii vozidiel.

 

Pohyblivé prvky v elegantných bi-xenónových svetlometoch sa automaticky prispôsobujú meniacim sa podmienkam na ceste, a zaisťujú tak bezpečnejšiu a uvoľnenejšiu jazdu. Vďaka rôznym funkciám sa adaptívne svetlomety adekvátne prispôsobia každej situácii a v porovnaní s pevnými svetlometmi zlepšujú osvetlenie vozovky až o 90% – a to všetko bez toho, aby oslepovali ostatných vodičov.

 

Svetlomety AFL+ významne zlepšujú viditeľnosť pri prejazde zákrutami a neprehľadnými úsekmi. Vďaka tomu je jazda v noci nielen podstatne bezpečnejšia, ale aj oveľa príjemnejšia a uvoľnenejšia.


Opel Insignia Country Tourer – Opel Eye – Asistent sledovania dopravných značiek s funkciou upozornenia na nežiaduce vybočenie z jazdného pruhu

Opel Eye: Asistent sledovania dopravných značiek, Upozornenie na nežiaduce vybočenie z jazdného pruhu a Signalizácia vzdialenosti od vozidla idúceho vpredu/Upozornenie na hroziacu čelnú zrážku

Systém Opel Eye v modeli Opel Insignia Country Tourer je kamerový systém so štyrmi funkciami: číta a pamätá si značky s najvyššou povolenou rýchlosťou a s nimi súvisiace doplnkové symboly, značky zákazu predbiehania i rýchlostné obmedzenia v meste a zobrazuje ich vodičovi. Systém tiež včas upozorní vodiča na neúmyselné vybočenie z jazdného pruhu, nepretržite zobrazuje vzdialenosť od vozidla idúceho pred ním a upozorní vodiča, ak hrozí bezprostredná zrážka.

 

Systém rozpoznávania dopravných značiek (TSA) v modeli Opel Insignia Country Tourer informuje vodiča v reálnom čase o dopravných obmedzeniach a zároveň mu oznamuje, či sú stále v platnosti. Kamera rozpoznáva značky s najvyššou povolenou rýchlosťou ako aj značky zákazu predbiehania a okamžite ich zobrazí vodičovi. Systém tiež signalizuje koniec obmedzenia.

 

Kamera tiež sleduje značenie jazdných pruhov na ceste. Tieto informácie využíva systém varovania pred vybočením z jazdného pruhu (LDW), ktorý sa zapne ihneď, ako vozidlo opustí svoj jazdný pruh bez predchádzajúcej signalizácie o zmene smeru jazdy. Vodiča na to okamžite upozorní výstražný zvukový signál aj ikona na prístrojovom paneli.

 

Funkcia signalizácie vzdialenosti od vozidla idúceho vpredu (FDI) nepretržite sleduje vzdialenosť od vozidla na ceste vpredu a zobrazuje ju na prístrojovom paneli. Pomáha tak vodičovi vyhnúť sa pokutám za nedodržanie predpísanej vzdialenosti medzi vozidlami. Funkcia upozornenia na hroziacu čelnú zrážku (FCA) je aktívna, ak sa vozidlo pohybuje rýchlosťou vyššou ako 40 km/h, a v prípade pravdepodobnosti zrážky upozorní vodiča vizuálnym i zvukovým výstražným znamením.


Enlarge

Adaptívny tempomat (ACC)

Adaptívny tempomat využíva radarový senzor, ktorý udržiava vami nastavenú rýchlosť a zvolenú vzdialenosť od vozidla idúceho pred vami pomocou plynového a brzdového pedála. Ďalšiu vzdialenosť od vozidla vpredu je možné upraviť pomocou ovládania na volante. Ak radarový senzor zaznamená na ceste pred vami vozidlo, na prístrojovom paneli sa rozsvieti zelená ikonka automobilu. Ak sa k nemu budete približovať príliš rýchlo, systém spustí zvukové aj vizuálne výstražné znamenie a použije brzdy. Ak je vozidlo vybavené automatickou prevodovkou, v prípade potreby úplne zabrzdí. To znamená kontrolu v plnom rozsahu otáčok.


Enlarge

Systém sledovania mŕtveho uhla (SBZA)

Keďže nemôžete mať oči všade, Insignia Country Tourer je vybavený systémom sledovania mŕtveho uhla (SBZA). Ten pracuje na princípe radaru a nepretržite sleduje kritickú oblasť tzv. „mŕtveho uhla“ vodiča širokú 3,5 metra po oboch stranách vozidla, ktorá siaha až do vzdialenosti 5 metrov za vonkajšie spätné zrkadlá. Keď zachytí hroziace nebezpečenstvo, v príslušnom vonkajšom spätnom zrkadle sa rozsvieti výstražná kontrolka.


Enlarge

Systém upozornenia na premávku za vozidlom (RCTA)

Ak niekedy budete potrebovať zacúvať do premávky, veľmi rýchlo zistíte, aký užitočný je Systém upozornenia na premávku za vozidlom (RCTA). Systém využíva radar na detekciu vozidiel, ktoré pri cúvaní nemôžete vidieť, až do vzdialenosti 20 metrov pri uhle 90° po ľavej alebo pravej strane za vozidlom. Na obrazovke zadnej kamery sa následne zobrazí vizuálne výstražné znamenie a na strane, z ktorej sa objekt približuje k vášmu vozidlu, zaznie výstražný zvukový signál.


Enlarge

Systém kontroly pri predbiehaní (LCA)

Vozidlá, ktoré sa k vám rýchlo približujú zozadu, môžu byť nebezpečné v každej situácii, no najmä vtedy, keď opúšťate jazdný pruh pri predbiehaní. Systém LCA využíva radar s dosahom približne 70 metrov, ktorý vás upozorní prostredníctvom svetelného znamenia v príslušnom vonkajšom spätnom zrkadle na rýchlo sa približujúce vozidlá v paralelných jazdných pruhoch.