Opel Insignia Country Tourer - Komfort

Skúšobná jazda

Jedna skúšobná jazda vám povie viac, než tisíc fotografií. Kliknite sem a vyskúšajte ho naživo.

Rezervujte si skúšobnú jazdu.

NOVÁ definÍCIA PRIESTORU, KOMFORTU A PRAKTICKOSTI.

Opel Insignia Country Tourer spája v sebe vysoko kvalitné materiály s maximálne prepracovanou ergonómiou a technológiami. Vodičovi i ostatným cestujúcim tak poskytuje dôkladný a trvalý všestranný komfort.

Enlarge

Ergonomické športové sedadlo AGR pre vodiča a spolujazdca

Bez ohľadu na to, akým spôsobom či ako ďaleko jazdíte, pohodlné sedenie je nevyhnutnosť. Súčasťou voliteľnej výbavy sú ergonomické športové sedadlá s certifikáciou nemeckej lekárskej asociácie AGR (Kampaň za zdravý chrbát), ktorá je centrom excelentnosti pre ergonómiu. Disponujú širokou paletou možností nastavenia, vrátane nastavenia bedrovej opierky a predĺženia vankúša sedadla, a umožnia vám optimálne si upraviť polohu pri sedení tak, aby vyhovovala vašim osobným požiadavkám pohodlia a komfortu. Sedadlá sú v ponuke len pre vodiča, alebo pre vodiča aj spolujazdca.

Vrcholom ponuky je čalúnenie perforovanou kožou v čiernom a béžovom farebnom vyhotovení, funkcia vyhrievania a vetrania sedadiel spolu s elektrickým ovládaním a funkciou pamäte nastavení, ktoré posúvajú Opel Insignia Country Tourer do kategórie najvyššieho luxusu. Ručne nastaviteľné sedadlá vo verzii s textilným čalúnením však poskytujú rovnakú mieru ortopedickej opory.


Enlarge

Kúrenie a vyhrievaný volant potiahnutý kožou

Chcete zapnúť vyhrievanie volantu? Želáte si vyhrievanie či vetranie sedadiel? Ovládacie prvky nájdete prakticky zoskupené hneď vedľa klimatizácie a odhmlievačov. Dvojzónová elektronická klimatizácia je vybavená kapacitnými dotykovými obrazovkami, ktoré umožňujú jej jednoduché a intuitívne ovládanie, a prispievajú tak k väčšiemu pohodliu vodiča i spolujazdca. To znamená maximálny komfort, či už sa chcete zohriať za chladného rána alebo schladiť uprostred sparného letného popoludnia.


Enlarge

Pokročilý parkovací asistent

Pokročilý parkovací asistent využíva predné a zadné senzory, pomocou ktorých dokáže nájsť vhodné parkovacie miesto a následne vás doňho naviesť pomocou vizuálnych pokynov, ktoré sa zobrazujú na centrálnom displeji. Zapína sa stlačením tlačidla a riadi ho počítač. Systém dokáže tiež registrovať prípadné prekážky. Uhol natočenia volantu a smer riadenia sa zobrazujú pomocou textovej i obrazovej grafiky. Výsledkom je optimálne pozdĺžne zaparkovanie, a to dokonca aj v stiesnených priestoroch.


Enlarge

Elektrická parkovacia brzda

Elektrická parkovacia brzda s dotykovým ovládaním v modeli Opel Insignia Country Tourer zabezpečuje vyššiu mieru bezpečnosti pri parkovaní a umožňuje vodičovi vynaložiť pri tom menšiu námahu. V spojení s asistentom rozjazdu do kopca, ktorý zabraňuje pohybu vozidla smerom dozadu, keď stojí na kopci, umožňuje riadiť vozidlo plynulo a bez námahy, a zvyšuje tak mieru pohodlia a bezpečnosti počas jazdy.


Enlarge

Bezkľúčový systém odomykania a štartovania vozidla Open & Start

Bezkľúčový systém modelu Opel Insignia Country Tourer uľahčuje jeho každodenné používanie a zabezpečuje účinnú ochranu proti krádeži. Systém Open & Start rozpoznáva identifikačný kód vodiča (UID) vďaka anténam zabudovaným v kľučkách predných dverí a v nárazníku. Stlačením tlačidla na ľubovoľnej kľučke sa odomknú všetky dvere. Antény vo vnútri vozidla identifikujú kód UID pre bezkľúčové spustenie alebo vypnutie motora. Vozidlo nemá žiadny klasický zámok zapaľovania, volant sa zamyká a odomyká elektronicky. Motor sa spúšťa a vypína bez kľúča, len pomocou tlačidla s označením „START/STOP“. V prípade potreby možno dvere vodiča otvoriť aj ručne pomocou výklopného kľúča integrovaného v jednotke UID.


Enlarge

Dômyselné riešenia úložného priestoru

Opel Insignia Country Tourer ponúka praktické odkladacie vrecká a priehradky, ktoré sú umiestnené v pohodlnom dosahu vodiča aj ostatných cestujúcich. Patria k nim vrecká na mapy na zadnej strane operadiel predných sedadiel, vrecká vo dverách, odkladacia schránka pri vodičovi, držiaky na nápoje vpredu i vzadu, veľká príručná priehradka v palubnej doske a úložný priestor v lakťovej opierke v strednej časti zadného sedadla. Chcete používať počítač alebo iné elektronické zariadenie? Nech sa páči, v podlahovej konzole je ako špeciálna možnosť elektrická zásuvka s napätím 230 V.


Flexibilný batožinový priestor

Vďaka výklopným zadným dverám s hlbokým otváraním a nízko položenej nakladacej hrane sa Opel Insignia Country Tourer pohodlne a ľahko nakladá. Zároveň sa jednoducho a ľahko konfiguruje. V priebehu niekoľkých sekúnd vznikne zo zadných sklopných sedadiel delených v pomere 60:40 priechodný batožinový priestor bez toho, aby bolo nutné odmontovať hlavové opierky. Vozidlo tak získa impozantný maximálny objem nákladového priestoru 1 530 l.

 

Aj v prípade, že zadné sedadlá sú obsadené, má vozidlo voľný objem nákladu 540 l, ktorý zabezpečuje dostatok miesta pre potreby na podnikanie, voľný čas či pre rodinu. Na ochranu nákladu aj interiéru sú k dispozícii štyri upínacie oká.

 

Užitočným prvkom modelu Insignia Country Tourer, ktorý vám uľahčí život, je voliteľná posuvná podlaha batožinového priestoru FlexFloor. Keď chcete nakladať, jednoducho ju vytiahnete, keď ste skončili, bez námahy ju zasuniete späť, a pri vykladaní ju opäť vysuniete. Jednoduché. Už žiadne úporné vykrúcanie s ťažkou batožinou či nešikovným nákladom.


Úložný systém FlexOrganizer®

Tento modulárny system sa skladá z rôznych prvkov na prepravu a skladovanie, vďaka čomu je maximálne flexibilný a univerzálny.

 

Základom úložného systému FlexOrganizer® sú koľajničky, ktoré sú v rámci štandardnej výbavy namontované v bočných stenách batožinového priestoru. K nim možno pripevniť rôzne oddeľovacie prvky, úložné boxy, siete, háčiky a ďalšie komponenty, ktoré možno použiť na konfiguráciu batožinového priestoru tak, aby vyhovoval individuálnym požiadavkám.

 

Na obrázku je servisný box, nastaviteľné fixačné pásy a sieť na bočnej stene. Kovová klietka pre psa na oddelenie vášho štvornohého miláčika od nákladného priestoru je dodatočným prvkom príslušenstva batožinového priestoru vozidla Opel Insignia Country Tourer.


Elektrické ovládanie dverí batožinového priestoru

Dvere batožinového priestoru s voliteľným elektrickým ovládaním sa automaticky otvárajú a zatvárajú a poháňa ich hydraulické čerpadlo. Aktivujú sa spínačom na vonkajšej kľučke, ktorým sa otvoria, alebo stlačením spínača v stĺpiku dverí, čím sa zatvoria. Ovládať ich možno aj kľúčom alebo spínačom vo dverách vodiča. Dvere batožinového priestoru je možné otvárať a zatvárať aj manuálne.

 

Dvere batožinového priestoru je možné vďaka elektronickému ovládaniu vopred naprogramovať stlačením spínača, aby sa zabránilo ich nárazu do stropu garáže alebo ich zastaveniu v ľubovoľnej polohe.