Opel Movano – Motory a prevodovky

Skúšobná jazda

Jedna skúšobná jazda vám povie viac než tisíc fotografií. Kliknite sem a zažite realitu.

Rezervujte si skúšobnú jazdu

MOŽNOSTI EFEKTÍVNEHO VÝKONU.

Vyšší krútiaci moment pri nižších otáčkach s nižšou spotrebou paliva aj produkciou emisií. Nemožné? Opel Movano to dokáže pomocou radu výkonných verzií motorov1. Vyberte si taký, ktorý presne zodpovedá vašim potrebám, a kombinujte ho s verziou karosérie podľa vlastného výberu.

Enlarge

Rad motorov

Movano kombi a autobus sú v ponuke s exkluzívnymi motormi 2.3 CDTI BiTurbo vybavenými technológiou vstrekovania paliva BlueInjection, vďaka ktorej spĺňajú európsku emisnú normu Euro 6. Pre model Movano kombi je na výber agregát s výkonom 103 kW (140 k) a krútiacim momentom 360 Nm alebo verzia 125 kW (170 k) a krútiacim momentom 380 Nm, pre autobus Movano je k dispozícii motor s výkonom 107 kW (145 k) a krútiacim momentom 330 Nm alebo verzia s výkonom 120 kW (163 k) a krútiacim momentom 380 Nm. Všetky sa dodávajú so systémom automatického spúšťania a vypínania motora Start/Stop v rámci štandardnej výbavy.


Enlarge

Technológia BiTurbo

Motory Opelu Movano s technológiou Bi-Turbo na báze najnovších technológií prinášajú výhody malého turbodúchadla (rýchla odozva na vysoký výkon a krútiaci moment pri nízkych otáčkach) v spojení s výhodami veľkého turbodúchadla (vysoký výkon a krútiaci moment) pri vysokých otáčkach. Dva medzichladiče zabezpečujú čisté a účinné spaľovanie. Výsledkom je nepretržitý krútiaci moment od nízkych otáčok a vysoký výstupný výkon pri vyšších otáčkach motora, ako aj vynikajúca hospodárnosť.


Ekologický režim ECO

Ekologický režim ECO je štandardnou súčasťou motorov BiTurbo a prináša úsporu paliva až do výšky 10 percent. Aktivuje sa pomocou tlačidla na palubnej doske a jeho stav indikuje kontrolka na združenom prístroji. V ekologickom režime ECO:

 

• je znížený krútiaci moment aj výkon motora,
• je upravená odozva na zošliapnutie plynového pedála,
• ukazovateľ radenia prevodových stupňov signalizuje vodičovi, kedy je vhodné zaradiť vyšší stupeň v záujme šetrenia paliva,
• klimatizačný systém má zmenené vlastnosti.

 

Ekologický režim jazdy ECO môžete kedykoľvek dočasne zrušiť preradením na nižší prevodový stupeň prudkým zošliapnutím plynového pedála, alebo ho môžete úplne vypnúť.

 

Z technických dôvodov nemožno ekologický režim ECO kombinovať s možnosťou zvýšenia otáčok pri chode naprázdno („Increased Idle Speed“).


Enlarge

Šesťstupňová manuálna prevodovka

Všetky motory sa dodávajú so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou v rámci štandardnej výbavy. V porovnaní s päťstupňovou prevodovkou ponúka nižšiu spotrebu paliva a lepší jazdný výkon, a to vďaka jemnejšiemu prevodovému pomeru. Prevodovka a dômyselná synchronizácia zaručujú vynikajúcu kvalitu radenia prevodových stupňov.

 

Pozoruhodným prvkom spoločným pre všetky modely je svetelný ukazovateľ radenia prevodových stupňov. Umiestnený je na prístrojovom paneli a ukazuje optimálny čas na preradenie v záujme maximálnej úspory paliva.