Súbory na stiahnutie

Opel Meriva sa môže pochváliť motormi novej generácie a množstvom vylepšení.

Opel Meriva je od svojho prvého uvedenia na trh v roku 2003 hviezdou i meradlom kvality medzi malými karosériami typu „monocab“.

OPEL MERIVA

Nenasledujte iných – sami ukazujte cestu vpred.

V Opeli Meriva sa priestor stretáva s flexibilitou. Je to rodinný automobil, ktorý do praktickosti vnáša štýl.

 

Pozrite sa, čomu vďačí za svoju výnimočnosť:

• Elegantný, pôsobivý dizajn

• Prvotriedny, bohatý komfort

• Komplexné a presvedčivé bezpečnostné prvky

• Mimoriadne úsporné možnosti pohonu

• Pokročilá konektivita

• Univerzálnosť a praktickosť na každý deň


Enlarge

Ergonómia je pohodlie, ktoré vyhovuje vám.

Ergonómia sa vás týka. Len si predstavte, koľkého napätia môžete ušetriť svoj chrbát vďaka ľahkému nastupovaniu pomocou systému dverí FlexDoors®, vyvýšenej polohe za volantom, ktorá zabezpečuje optimálny výhľad na cestu, či flexibilnému systému sedadiel FlexSpace® a nízko položenej nakladacej hrane nosiča bicyklov FlexFix®. Presne to urobila nemecká lekárska asociácia AGR (Aktion Gesunder Rücken e.V. – Kampaň za zdravý chrbát) a udelila svoju prestížnu certifikáciu za ergonómiu celému vozidlu Opel Meriva.


Enlarge

Naladený na zajtrajšok

Rozdiel medzi dokonalou orientáciou a blúdením je v konektivite. Opel Meriva vám umožňuje zostať v pevnom kontakte s realitou. Vďaka najmodernejším systémom, ako je navigácia, pripojenie prostredníctvom USB či rozhrania Bluetooth®, sa váš inteligentný telefón stane neoddeliteľnou súčasťou vášho pobytu za volantom.


Enlarge

Vyniknúť a byť uznávaný

Štýlový Opel Meriva dokonale vyhovuje modernému životnému štýlu: je pútavý, no praktický, je malý, ale priestranný. Ľahko sa doň nastupuje a vystupuje, pohodlne sa v ňom sedí a díva na okolitý svet, a navyše je dokonale flexibilný a praktický. Skrátka, je zosobnením dizajnu v tej najlepšej kvalite.


Enlarge

Doprajte si priestor

Vstúpte na územie skvelého pocitu. Opel Meriva prináša prvotriedny komfort: atraktívne materiály príjemné na dotyk, žiarivé farby, výnimočné riešenia úložného priestoru a komplexnú kvalitu už od základnej úrovne výbavy. Všestranný komfort vás okamžite zaujme, a ak k nemu pridáte ešte certifikované ergonomické predné sedadlá AGR, ktoré si môžete objednať v rámci voliteľnej výbavy, urobíte svojmu chrbtu obrovskú službu.


Enlarge

Bezpečnejší v každom ohľade

Opel Meriva sa dokonale postará o všetkých členov posádky vďaka prvkom pasívnej bezpečnosti, ku ktorým patrí unikátny systém uvoľnenia pedálov (PRS), aktívne predné opierky hlavy, dvojité predpínače bezpečnostných pásov na predných sedadlách a komplexná ochrana airbagmi. Systémy aktívnej bezpečnosti výbavy Maximum, ktorých súčasťou je protiblokovací systém bŕzd (ABS), elektronický stabilizačný program Plus (ESP®Plus) a elektronické rozdelenie brzdnej sily (EBD), zasa minimalizujú pravdepodobnosť, že vôbec niekedy budete potrebovať vyskúšať, aké sú skvelé. Meriva – bezpečnejšia v každom ohľade.


Enlarge

Minimálne náklady, maximálny výkon

V prípade Opelu Meriva zmenšenie veľkosti neznamená zmenšenie výkonu. Či vozidlo poháňa zážihový alebo vznetový motor, alebo je už z výroby upravené na pohon LPG, technológia motorov z dielne spoločnosti Opel dokáže využiť do poslednej kvapky aj tie najmenšie zvyšky paliva. Motory v závislosti od modelu spĺňajú európsku emisnú normu Euro 6 a disponujú systémom automatického spúšťania a vypínania motora Start/Stop, technológiou ecoFLEX, ako aj manuálnou a automatickou šesťstupňovou prevodovkou.


Ďalšie kroky
Ďalšie kroky