Nový Opel Meriva – Ergonómia

Skúšobná jazda

Jedna skúšobná jazda vám povie viac než tisíc fotografií. Kliknite sem a zažite realitu.

Rezervujte si skúšobnú jazdu

ERGONÓMIA SA TÝKA VÁS

AGR (Aktion Gesunder Rücken e.V. – Kampaň za zdravý chrbát) je nemecká lekárska asociácia, ktorá stanovuje ortopedické požiadavky pre automobilové sedadlá. Organizáciu tak očarili sedadlá v modeli Opel Meriva, že svoju prestížnu certifikáciu udelila celému vozidlu. V Opeli Meriva je všetko optimalizované pre vaše pohodlie – od jednoduchého a pohodlného nastupovania do vozidla cez ľahké a nenáročné preskupovanie sedadiel až po unikátny systém na prepravu bicyklov FlexFix®.

Enlarge

Systém bočných dverí FlexDoors®

Nastupovanie a vystupovanie je jednoduché. Preskupenie sedadiel trvá len pár sekúnd. Genialita nového Opelu Meriva spočíva v tom, ako vás privíta a ako vám spríjemní cestu. Ako príklad stačí uviesť systém bočných dverí FlexDoors®.

 

Napríklad vďaka zadným dverám, ktoré sa otvárajú až do uhla 84 stupňov, do vozidla omnoho ľahšie upevníte detské sedačky a usadíte v nich deti. Výhodou tiež je, že medzi prednými a zadnými sedadlami nie sú žiadne dvere, takže rodičia majú nad deťmi lepšiu kontrolu.

 

K ďalším výhodám patrí:

 • Nastupovanie alebo vystupovanie zo zadných sedadiel je oveľa pohodlnejšie, pretože sa deje v mieste, kde strecha dosahuje najvyšší bod.
 • Uhol otvorenia zadných dverí v rozsahu až 84 stupňov umožňuje prirodzený a ergonomický pohyb tela pri nastupovaní a vystupovaní. Pri tomto manévri cestujúcim pomáha aj veľké držadlo na stĺpiku B.
 • Do vozidla sa ľahšie nastupuje aj v stiesnených parkovacích priestoroch, pretože cestujúci sa nemusia vykrivovať ako v prípade pootvorených klasických dverí.
 • Štvorfázové otváranie znamená lepšie ovládanie otvárania dverí v stiesnených priestoroch.
 • Systém bočných dverí FlexDoors® uľahčuje aj nakladanie a vykladanie nákladu, napríklad pri nakupovaní alebo preprave neštandardného nákladu.
 • Ďalším praktickým bezpečnostným prvkom je svetlo namontované v dolnej časti stĺpika B, ktoré osvetľuje dlažbu vedľa vozidla.
 • A napokon, systém bočných dverí FlexDoors® uľahčuje prístup k flexibilnému systému zadných sedadiel FlexSpace®, čo ešte viac zjednodušuje preskupovanie interiéru.

 

Unikátny systém dverí prináša výhody aj v porovnaní s posuvnými zadnými dverami. Jednou z najviditeľnejších je, že posuvné dvere obmedzujú šírku zadnej nápravy, čo má v konečnom dôsledku vplyv na jazdné vlastnosti. Navyše pri posuvných dverách sa v skutočnosti posúva celá hmotnosť dverí, čo je nevýhoda pri ich otváraní a zatváraní, keď parkujete na kopci.


Enlarge

Systém zadných sedadiel FlexSpace®

Ak si ceníte spontánnosť, určite oceníte systém zadných sedadiel FlexSpace®. Opel Meriva je taký spontánny ako vy. Je dobré vedieť, že si vždy môžete upraviť interiér tak, aby ste si mohli vybaviť všetko, čo ste si naplánovali. A ak sa vaše plány zmenia? Žiadny problém. Či už potrebujete sedadlá pre päť osôb alebo priestor pre objemný náklad, Opel Meriva všetko zvládne – a vy pritom nemusíte vybrať ani jediné sedadlo.

 

 • Vonkajšie zadné sedadlá je možné jediným pohybom posunúť dozadu aj dovnútra, a vytvoriť tak štvormiestne usporiadanie s luxusným priestorom pre nohy aj ramená.
 • Možnosť sklopenia sedadiel jediným dotykom z kabíny vozidla alebo z batožinového priestoru.
 • Nie je potrebné odkladať opierky hlavy.
 • Plochá podlaha batožinového priestoru umožňuje prepravu nákladu v objeme až 1 500 litrov.

Enlarge

Ergonomické športové sedadlo AGR pre vodiča a spolujazdca

Správna poloha za volantom je najlepší spôsob, ako sa vyhnúť problémom s chrbtom. Opel Meriva preto v rámci voliteľnej výbavy ponúka ergonomické športové sedadlo pre vodiča a spolujazdca s certifikáciou nemeckej lekárskej asociácie AGR (Kampaň za zdravý chrbát), ktorá je centrom excelentnosti pre ergonómiu. Ergonomické sedadlá AGR disponujú širokou paletou možností nastavenia, vrátane nastavenia bedrovej opierky a predĺženia vankúša sedadla, a umožnia vám optimálne si upraviť polohu pri sedení tak, aby vyhovovala vašim osobným požiadavkám. Sedadlá sú v ponuke len pre vodiča alebo pre vodiča a spolujazdca.

 

Visok položaj sedenja

V Opel Merivi sedite visoko in v objemu udobja uživate v odličnem razgledu na okolico. Sedeži imajo največji razpon vzdolžnega položaja in višine v razredu. V kombinaciji z nastavitvijo volana po višini in globini lahko prav vsakdo izbere popoln položaj za vožnjo.


Enlarge

Zadný nosný systém FlexFix®

Vrchol praktickosti a pohodlia pri preprave bicyklov sa volá jednoducho FlexFix®. Systém sa vysúva zo zadného nárazníka a súčasne dokáže pojať až tri bicykle. Je unikátny pre značku Opel a pracuje v súčinnosti so systémom parkovacieho asistenta. Vďaka nemu vám pri nakladaní bicyklov nehrozí preťažený chrbát a navyše si môžete uvoľniť aj priestor v dome či v garáži. Systém prispieva aj k nižšej spotrebe paliva, najmä v porovnaní so strešnými nosičmi bicyklov. Jednoduché, no geniálne.