Opel Meriva – Pohodlie, pri ktorom sa uvoľníte

Skúšobná jazda

Jedna skúšobná jazda vám povie viac než tisíc fotografií. Kliknite sem a zažite realitu.

Rezervujte si skúšobnú jazdu

VSTÚPTE A VYCHUTNAJTE SI JAZDU

Opel Meriva je kultivovaný a pohodlný už aj vo svojej najzákladnejšej výbave. Ak však máte záujem, môžete si ju rozšíriť aj o ďalšie prvky. Vyberte si z kompletného katalógu štandardnej i voliteľnej výbavy komfortu, ktorá vám umožní vychutnať si svoj automobil tak, ako vy chcete.

Enlarge

Modulárny systém odkladacích priestorov FlexRail®

FlexRail® je unikátny modulárny systém odkladacích priestorov, ktorý poskytuje dostatočný a flexibilný odkladací priestor medzi prednými sedadlami bez toho, aby cestujúcim na strednom sedadle uberal z priestoru na nohy. Jednotlivé komponenty ako lakťová opierka či držiaky na nápoje môžete usporiadať a preskupovať po hliníkových lištách, a vytvoriť si tak na mieru šitý úložný priestor na každú jednu cestu. Špeciálny adaptér s integrovaným držiakom nápojov umožňuje pri sklopení zadného stredného sedadla smerom dopredu upevniť lakťovú opierku aj na jeho zadnú časť.

 

  • Optimálna poloha lakťovej opierky a držiakov na nápoje pri všetkých polohách sedadiel
  • Veľký odkladací priestor, dostatočne objemný na uloženie kabelky, prenosného počítača ap.
  • Jednoduchý prístup pre všetkých cestujúcich
  • Dodatočná lakťová opierka a držiaky na nápoje pre cestujúcich na zadných sedadlách v rámci voliteľnej výbavy.

Enlarge

Panoramatické strešné okno

Vpustite dnu trocha slnka. Nad oboma radmi sedadiel sa rozprestiera panoramatické strešné okno, ktoré presvetľuje a prevzdušňuje celý interiér. Ak máte pocit, že je v ňom až priveľa slnka, môžete použiť elektrickú slnečnú clonu a trocha sa schladiť.


Enlarge

Elektronická klimatizácia

Komfort a pohodlie dvojzónovej elektronickej klimatizácie umožňuje cestujúcim na predných a zadných sedadlách zvoliť si optimálnu teplotu podľa vlastnej potreby. Senzory v oboch zónach potom už len udržiavajú zvolenú teplotu presne na požadovanej úrovni. Niet nič jednoduchšie.


Enlarge

Vyhrievaný volant

Nechajte sa zhýčkať luxusom teplých rúk počas chladných dní. Vyhrievaný volant sa zohreje za pár sekúnd, a hneď nato je pripravený zohriať skrehnuté ruky aj vám. Dodáva sa spolu s vyhrievanými prednými sedadlami, aby vám spoločne spríjemnili zimné obdobia.


Enlarge

Elektrická parkovacia brzda

Elektrická parkovacia brzda s ovládaním pomocou spínača, ktorá je súčasťou štandardnej výbavy, zabezpečuje vyššiu mieru pohodlia aj bezpečnosti pri parkovaní a umožňuje vodičovi vynaložiť pri tom menšiu námahu. Pri rozjazde do kopca zabraňuje pohybu vozidla smerom dozadu a po rozjazde sa automaticky uvoľní.

 

V prípade potreby je možné použiť ju aj ako klasickú ručnú parkovaciu brzdu, keď je vozidlo v pohybe, a zabezpečiť tak jeho spomalenie pomocou protiblokovacieho brzdového systému ABS.


Asistent rozjazdu do kopca

Asistent rozjazdu do kopca udržiava vozidlo v pokoji pri rozjazde do kopca a po rozjazde automaticky uvoľní elektrickú parkovaciu brzdu. Výsledkom je stopercentná bezporuchovosť rozjazdov do kopca bez vynaloženia najmenšieho úsilia.


Enlarge

Zadná kamera

Zadná kamera má veľmi široký pozorovací uhol, až 130 stupňov, vďaka ktorému sa na farebnom informačnom displeji zreteľne zobrazuje každé potenciálne riziko hroziace pri parkovaní. Ovláda sa automaticky zaradením spätného chodu a významne pomáha pri bezpečnom parkovaní.


Enlarge

Úložný priestor

Vmodeli Opel Meriva sa ergonómia netýka len pohodlného sedenia a praktického umiestnenia všetkých ovládacích tlačidiel. Týka sa aj úložných a odkladacích priestorov. Na tých najpraktickejších miestach nájdete otvorené aj kryté úložné priestory spolu s unikátnym systémom odkladacích priestorov FlexRail® v stredovej konzole. Celkovo je tu 32 špecializovaných možností uskladnenia a uloženia. To znamená, že všetko môže byť na svojom mieste – a je to nečakane jednoduché.


Enlarge

Posuvná podlaha batožinového priestoru FlexFloor®

Batožinový priestor je navrhnutý tak, aby vám uľahčoval život. Podlaha batožinového priestoru môže byť umiestnená v dvoch rôznych výškach. Pri vyššej polohe je k dispozícii rovná plocha na náklad v rovnakej výške ako úplne sklopené zadné sedadlá a tiež skrytý úložný priestor pod podlahou. Nižšie položená podlaha umožňuje prepravu väčších nákladov.

 

K ďalším prvkom patria:

  • Uzavretý úložný priestor v bočnej stene na lekárničku ap.
  • Držiak výstražného trojuholníka
  • Zasúvateľný hák na tašky a fixáciu podlahy batožinového priestoru v otvorenej polohe
  • Štyri upínacie oká na náklad.