Opel Insignia Sports Tourer – Rozhranie HMI a informačno-zábavné systémy
Opel Insignia Sports Tourer – Výukové programy o informačno-zábavných systémoch

Ste pripravení učiť sa?

Naše výukové programy vám ponúkajú priame skúsenosti týkajúce sa funkcií informačno-zábavných systémov modelu Insignia Sports Tourer.

Kliknutím sa zúčastníte na výukovom programe
Opel Insignia Sports Tourer – Najčastejšie otázky o informačných systémoch

Máte nejaké otázky?

Odpovede získate v časti Najčastejšie otázky o funkciách informačno-zábavných systémov modelu Insignia Sports Tourer.

Pozrite si Najčastejšie otázky.

Skúšobná jazda

Jedna skúšobná jazda vám povie viac, než tisíc fotografií. Kliknite sem a vyskúšajte ho naživo.

Rezervujte si skúšobnú jazdu.

ABY STE VIDELI JASNEJŠIE.

Displeje, ktoré vám zreteľne, jednoducho a veľmi zrozumiteľne zobrazia presne tie informácie, ktoré potrebujete, a ovládacie prvky, ktoré vám umožnia intuitívne ovládať systémy a funkcie vozidla – to je používateľské rozhranie HMI modelu Insignia Sports Tourer, ktoré uľahčuje riadenie a prináša príjemnejší a obohacujúci zážitok z jazdy.

Enlarge

Ovládanie na volante

Volant s voliteľnými ovládacími prvkami je príjemný a skvele vyzerá. Len sa pozrite na tú kombináciu chrómových prvkov a fantastickej ergonómie. Je navrhnutý tak, aby ste nemuseli spustiť oči z cesty pred sebou – je prirodzenou súčasťou zážitku z rozhrania celého vozidla.


Enlarge

Informačné centrum vodiča s displejom s uhlopriečkou 3,5˝

Jednofarebný informačný displej s uhlopriečkou 3,5˝, ktorý je súčasťou základnej úrovne výbavy, je jasným dôkazom, že na modeli Insignia Sports Tourer nie je nič „základné“. Zabezpečuje vám nepretržitý prísun informácií z palubného počítača, ako je napríklad spotreba paliva, podrobnosti o ceste či informácie z asistenčných systémov.


Enlarge

Informačné centrum vodiča s displejom s uhlopriečkou 4,2˝

Na farebnom displeji s uhlopriečkou 4,2˝ sa zobrazujú všetky pravidelné informácie z palubného počítača a okrem nich aj ovládanie audiosystému, funkcie telefónu, navigačný systém a prístup ku všetkým vašim ďalším obľúbeným funkciám, ktoré môžete ľahko ovládať pomocou ovládacích prvkov na volante.


Enlarge

Informačné centrum vodiča s displejom s uhlopriečkou 8˝

Veľké, jasné, farebné a plné informácií – zoznámte sa s Informačným centrom vodiča, ktoré je umiestnené za volantom a disponuje displejom s vysokým rozlíšením s uhlopriečkou 8˝. Je vyvinutý a umiestnený tak, aby vám sprostredkoval podrobné a komplexné informácie a ponúkal možnosti ovládania priamo, doslovne a v grafickej podobe. Ak ho prepnete z digitálneho režimu Tour do režimu Sport, displej sa zmení z digitálneho na analógový a zobrazuje explicitné informácie o systémoch vozidla.


Enlarge

Autorádio R300

Koľko chcete informácií a zábavy? Autorádio R300 s farebným displejom, ktoré je súčasťou základnej úrovne výbavy, ponúka farebný informačný displej s uhlopriečkou 4,2˝, šesť reproduktorov a 25 predvolieb rozhlasových staníc. Pripojenie Aux-in a USB je súčasťou štandardného vybavenia. Prehrávač diskov CD a vysielacie štandardy DAB/DAB+ a DMB-R pre digitálne rádio je možné objednať si v rámci voliteľnej výbavy. Systém dosahuje výkon 4 x 20 W, ponúka šesť zvukových predvolieb a ovládanie hlasitosti i basov v závislosti od rýchlosti vozidla.


Enlarge

Autorádio R400 s pripojením Bluetooth®

Základom autorádia R400 sú špecifikácie rádia R300. K nim sú pridané ovládacie prvky na volante a pripojenie Bluetooth®, ktoré umožňujú telefonovanie bez používania rúk (hands-free) s hlasovým ovládaním a prenos hudby cez internet. Prehrávač diskov CD je možné objednať v rámci voliteľnej výbavy. A ak máte náročný alebo preplnený rozvrh, má všetko, čo potrebujete, aby ste boli stále v obraze a mali veci pod kontrolu.


Enlarge

Systém Touch R700 IntelliLink

Pozdravte systém IntelliLink. Vďaka systému Touch R700 IntelliLink môžete integrovať všetky funkcie, ktoré najčastejšie používate, zo svojho inteligentného telefónu alebo tabletu priamo do používateľského rozhrania vozidla Insignia Sports Tourer. Tieto funkcie môžete vo vozidle ovládať prostredníctvom dotykovej obrazovky s uhlopriečkou 8˝.

 

Dotyková obrazovka ponúka až osem aplikácií na jednej obrazovke spolu s praktickými tlačidlami „Späť“ a „Domov“, pomocou ktorých sa môžete vrátiť na úvodnú obrazovku. Počet obrazoviek závisí od vášho vlastného nastavenia. Nájdete tu tiež blok s ponukou aplikácií, ktorý vám umožní navzájom preskakovať medzi aplikáciami bez toho, aby ste sa museli vrátiť na úvodnú obrazovku. Máte tiež možnosť upraviť si úvodnú obrazovku podľa vlastných potrieb. Uložiť si môžete až 60 obľúbených položiek, hudobných skladieb, telefónnych čísel ap. Práca s nimi je jednoduchá, obľúbené položky sa ľahko ukladajú a rovnako ľahko odstraňujú.

 

Na výber rozhlasových staníc, vkladanie obľúbených položiek a telefonovanie je k dispozícii aj funkcia rozpoznávania hlasu, ako aj možnosť používať dotykovú obrazovku v spodnej časti stredovej konzoly. Informačno-zábavný systém je teda možné ovládať štyrmi spôsobmi: pomocou hlasu, volantu, dotykovej obrazovky, alebo voliteľnej dotykovej plochy s funkciou rozpoznávania písma. Vyberte si.

 

V závislosti od modelu vášho inteligentného telefónu systém vozidla prečíta nahlas doručenú textovú správu (SMS) a umožní odoslať vopred napísanú odpoveď – a to všetko len jednoduchým stlačením tlačidla.

 

Okrem všetkých týchto technologických prvkov treba poznamenať, že znamenité je už samotné rádio, ktoré prináša strhujúcu kvalitu zvuku. Súčasťou jeho výbavy sú tiež vstupy USB a Aux-in, hlasové ovládanie všetkých zdrojov, telefonovanie bez používania rúk (hands-free) prostredníctvom technológie Bluetooth® a funkcia rozpoznávania hlasu. Digitálne vysielacie štandardy DAB/DAB+ a DMB-R sú v ponuke v rámci voliteľnej výbavy.


Enlarge

Navigačný systém Navi 900 IntelliLink

Navigačný systém Navi 900 IntelliLink obsahuje všetky technologické funkcie systému Touch R700 IntelliLink pre univerzálnu integráciu inteligentného telefónu cez rozhranie Bluetooth® a k tomu ponúka aj špičkovú navigáciu. Mapy je možné prepínať medzi plošným (2D) a priestorovým (3D) zobrazením, kým funkcia plynulého približovania a rolovania zabezpečuje dobrú orientáciu.

 

Ako sami zistíte, zadávanie cieľa cesty je hračka. Okrem farebnej dotykovej obrazovky s uhlopriečkou 8˝ môžete použiť aj jednorazové hlasové príkazy, napr. „Londýn, Mainstreet 22“, alebo dotykovú plochu, ktorú máte v rámci voliteľnej výbavy na dosah ruky za radiacou pákou. Tak môžete ovládať kurzor na obrazovke a vybrať ktorúkoľvek položku pomocou príkazov s použitím jedného, dvoch alebo troch prstov, ktoré sa používajú pri obsluhe inteligentných telefónov a tabletov. Dotyková plocha ponúka tiež funkciu rozpoznávania písma pri zadávaní cieľa cesty alebo telefónneho čísla. Nech si vyberiete ktorúkoľvek možnosť, ovládanie systému je vysoko intuitívne s minimálnym rizikom rozptyľovania.

 

Interná pamäť zabezpečuje rýchly prístup k navigačným údajom. Dostupná je aj dynamická navigácia s rozhlasovou dátovou službou RDS a kanálom dopravných správ TMC, respektíve ekvivalentnými platenými systémami vo Veľkej Británii a Francúzsku. Dopravné správy sa zobrazujú na celej obrazovke a súčasne na mape, takže ich prezeranie je jednoduché a pohodlné. Systém pracuje presne aj pri navádzaní do jazdných pruhov na diaľnici.

 

Ovládacie prvky audiosystému sú rovnaké ako v prípade systému Touch R700 IntelliLink, čo znamená, že v prípade voliteľnej výbavy máte prístup k digitálnemu rádio s vysielacími štandardmi DAB/DAB+ a DMB-R aj k voliteľnému prehrávaču diskov CD.


Enlarge

Audiosystém BOSE®

Ku kvalitným systémom Touch R700 IntelliLink a Navi 900 IntelliLink môžete pridať trocha exkluzívnosti a luxusu v podobe špeciálne vytvoreného audiosystému BOSE®. Systém tvorí sústava ôsmich reproduktorov vysokej kvality pre model Sports Tourer a hatchback a deviatich pre verziu notchback (sedan) s výkonom 4 x 25 W a 2 x 50 W. Čistotu zvuku a priestorový zvuk porovnateľný s kvalitou v koncertnej sieni zabezpečuje digitálny zvukový procesor značky BOSE®. Jednou z jeho najväčších prínosov je šesťpásmový grafický ekvalizér, pomocou ktorého si môžete upraviť nastavenia zvuku podľa vlastnej voľby.