Opel Insignia Sports Tourer – Jazdná dynamika

Skúšobná jazda

Jedna skúšobná jazda vám povie viac, než tisíc fotografií. Kliknite sem a vyskúšajte ho naživo.

Rezervujte si skúšobnú jazdu.

PRIESTRANNOSŤ, PÔVAB A VÝKON.

Opel Insignia Sports Tourer prináša tie najlepšie osvedčené technológie v spojení s výkonom a dokonalým ovládaním vozidla, aby vám zabezpečil tú najčírejšiu radosť z jazdy.

 

Čítajte ďalej a dozviete sa viac o vynikajúcej jazdnej dynamike modelu Insignia Sports Tourer a jeho technologických inováciách, ku ktorým patrí systém aktívneho podvozka FlexRide, adaptívny pohon všetkých štyroch kolies (4x4) či prevodovky prispôsobené vašim jazdným potrebám.

Enlarge

Systém aktívneho podvozka FlexRide

Prirodzenou súčasťou modelu Insignia Sports Tourer je špičková technológia elektronického riadenia podvozka. Systém riadenia režimu jazdy (DMC) reaguje v reálnom čase na meniace sa podmienky na ceste. Systém podvozka FlexRide v mimoriadnych situáciách automaticky nastaví kontinuálnu reguláciu tlmičov (CDC) tak, aby pracovali spolu so štvorkanálovým systémom ABS a elektronickou distribúciou brzdnej sily, kontrolou trakcie a systémom ESP®Plus, a zabezpečili tak najvyššiu možnú mieru aktívnej bezpečnosti.

 

Za normálnych jazdných podmienok má vodič možnosť vybrať si spomedzi jazdných režimov Sport, Tour a Normal, a prispôsobiť tak charakter jazdy svojej aktuálnej nálade. Športový režim Sport vám navyše umožňuje nastaviť si aj vlastné preferencie, a upraviť tak riadenie podľa vlastného želania.

 

Túto výnimočnú technologickú inteligenciu dokonale dopĺňa konštrukcia podvozka. Voliteľné pruženie predných kolies HiPerStrut prakticky eliminuje ťahanie riadenia pri akcelerácii, ako aj nežiaducu spätnú väzbu pri nárazoch a nerovnostiach na vozovke. Viacprvkové zavesenie zadných kolies zasa optimálne ladí s podvozkom FlexRide, takže celý systém vám zaisťuje dokonalú bezpečnosť, komfort a potešenie z jazdy.


Enlarge

Adaptívny pohon všetkých štyroch kolies (4x4)

Vynikajúce správanie vozidla Opel Insignia Sports Tourer na ceste zlepšuje aj pohon všetkých kolies, ktorým je možné vybaviť vozidlo na želanie. Krútiaci moment sa automaticky rozdeľuje nielen medzi prednú a zadnú nápravu, ale aj medzi ľavé a pravé zadné koleso, čo zabezpečuje maximálnu trakciu, stabilitu a vynikajúcu jazdnú dynamiku. Voliteľný podvozok Super-Sport (pre výbavu Sport a Cosmo na vybraných motoroch) obsahuje prednú nápravu HiPerStrut z dielne spoločnosti Opel, ktorá izoluje riadenie od negatívnych vplyvov vysokého krútiaceho momentu motora. Obsahuje tiež vysokovýkonné brzdy Brembo a znížený športový podvozok.

 

Adaptívny pohon všetkých štyroch kolies (4x4) je plne integrovaný s ostatnými systémami dynamického riadenia Opelu Insignia Sports Tourer. Preto vozidlo v režime „Sport“ aj reaguje športovejšie.

 

Moderný systém pohonu 4x4, ktorým disponuje Insignia Sports Tourer, je v ponuke nielen pre vysokovýkonný zážihový motor 2.0 Turbo ECOTEC® Direct Injection s technológiou priameho vstrekovana paliva, ale aj pre mimoriadne úsporné motory 2.0 CDTI vo výkonnostnej verzii 120 kW (163 k) a 125 kW (170 k).


Najmodernejšie pohonné sústavy

Výkonné motory s hladkým chodom a bez vysokej spotreby paliva či produkcie emisií sú jasným prísľubom. Skutočnosť vás ohromí. Pre model Insignia Sports Tourer vytvorili konštruktéri spoločnosti Opel rad pohonných sústav, ktoré pracujú v súčinnosti s podvozkom a modernými technológiami, aby vás preniesli do novej dimenzie čistej, úspornej a ekologickej jazdy.

 

Viac informácií…


Zážihové motory

Hľadáte niečo naozaj výnimočné? Čistý výkon na každý deň, ktorý šetrí peňaženku? Potom si vyberte motor 1.6 Turbo ECOTEC® Direct Injection s technológiou priameho vstrekovania paliva – a dostanete mimoriadne ekologický a úsporný zážihový agregát s výkonom 125 kW (170 k), ktorý spĺňa európsku emisnú normu Euro 6. Ak vám to nestačí, čaká na vás jeho väčší brat, dvojlitrový motor Turbo ECOTEC® Direct Injection s priamym vstrekovaním paliva, ktorý dosahuje výkon 184 kW (250 k) a dodá 400 Nm krútiaceho momentu. Oba predstavujú racionálne riešenie pre každého, kto hľadá dostatočný výkon a zároveň nižšiu spotrebu paliva aj produkciu emisií. Rovnaké požiadavky spĺňa aj 1,8-litrový a najmä 1,4-litrový motor Turbo s výkonom 103 kW (140 k), ktorý takisto spĺňa európsku emisnú normu Euro 6. Tento motor je v ponuke aj vo verzii pre kombinovanú prevádzku s úsporným pohonom na skvapalnený ropný plyn (LPG), na ktorý je možné prispôsobiť vozidlo dodatočne. Slovom, z takéhoto kompletného sortimentu si každý niečo vyberie. Niečo skvelé.


Vznetové motory

Kompletný sortiment vyspelých vznetových motorov zabezpečuje rôzne požadované úrovne výkonu od 88 kW (120 k) až po 125 kW (170 k). Moderný 2,0-litrový motor CDTi s výkonom 125 kW (170 k), v ponuke so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou, spĺňa emisnú normu Euro 6 a disponuje technológiou BlueInjection, ktorá prispieva k zníženiu emisií oxidov dusíka (NOx). Pokiaľ ide o výkonné vznetové motory, Insignia Sports Tourer má na všetko odpoveď.


Enlarge

Technológia ecoFLEX

Pre niektorých vodičov je životné prostredie nadovšetko. Ak ste na tom rovnako, nový Opel Insignia má pre vás naozaj skvelú ponuku vďaka technológii ecoFLEX. Motory CDTI s objemom od 1,6 litra (103 kW/140 k) až po 2,0 litra (125 kW/170 k) sú vybavené systémom automatického spúšťania a vypínania motora Start/Stop, vďaka ktorému sú úspornejšie. To isté platí aj pre naše zážihové motory s objemom 1,4 litra (103 kW/140 k) až po 2,0 litra (184 kW/250 k).

 

Navyše s ekologickým balíkom Eco Package majú motory 1.6 CDTI s výkonom 88 kW (120 k) a 100 kW (136 k) kombinovanú spotrebu 3,9 litra a emisie CO2 na úrovni len 104 g/km.

 

Vďaka optimalizácii kalibrácie motora so snímačom spaľovacieho tlaku, úprave koncového prevodu, zníženiu podvozka, použitiu pneumatík s nízkym valivým odporom, automatickému zatváraniu mriežky chladiča a systému automatického spúšťania a vypínania motora Start/Stop dokáže technológia ecoFLEX v Opeli Insignia Sports Tourer chrániť životné prostredie, a vozidlo pritom nestráca nič zo svojho jazdného výkonu.


Systém automatického spúšťania a vypínania motora Start/Stop a ekologický balík s technológiou ecoFLEX

Takmer všetky motory sú v ponuke s možnosťou ekologického balíka s technológiou ecoFLEX a so systémom automatického spúšťania a vypínania motora Start/Stop v spojení s manuálnou prevodovkou.

Systém Start/Stop prispieva k ďalšej optimalizácii úspory paliva, najmä v mestskej premávke. Keď sa vozidlo zastaví a prevodovka je v neutrálnej polohe, systém automaticky vypne motor. Po aktivácii spojky sa motor okamžite znovu spustí. Systém je možné zapnúť alebo vypnúť pomocou tlačidla na prístrojovom paneli. Keď je systém aktívny a motor vypnutý, ručička otáčkomera sa posunie do polohy s označením „AUTOSTOP“, a naznačí tak pripravenosť na automatické spustenie. Systém Start/Stop využíva vylepšený generátor, štartér a špeciálnu batériu.


Enlarge

Prevodovky

Všetky prevodovky modelu Opel Insignia Sports Tourer sú šesťstupňové. Automatické prevodovky disponujú funkciou sekvenčného radenia prevodových stupňov ActiveSelect®. Šesťstupňové manuálne prevodovky sú optimalizované tak, aby zabezpečovali nižšie trenie a presnejšie preraďovanie. Optimálna architektúra a presnosť všetkých prevodoviek v skutočnosti znamená, že jazda s nimi je pokojnejšia, úspornejšia a príjemnejšia.


1:

Spotreba paliva v l/100 km: v meste 4,6 – 11,5, mimo mesta 3,6 – 6,6, kombinovaná 3,9 – 8,4. Emisie CO2 v g/km: kombinované 104 – 197.

 

Motor 1.4 LPG: spotreba paliva v l/100 km: v meste 10,6 – 10,8 (7,9 – 8,1), mimo mesta 6,4 – 6,6 (5,0 – 5,2), kombinovaná 7,6 – 7,9 (6,1 – 6,3). Emisie CO2 v g/km: kombinované 124 – 128 (143 – 148). Režim LPG (režim benzín).

 

Podľa nariadení Komisie (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 (podľa platnej verzie).