Hatchback Opel Insignia – Komfort

Skúšobná jazda

Jedna skúšobná jazda vám povie viac, než tisíc fotografií. Kliknite sem a vyskúšajte ho naživo.

Rezervujte si skúšobnú jazdu.

NOVÁ definÍCIA KULTIVOVANOSTI A KONTROLY.

Opel Insignia spája v sebe vysoko kvalitné materiály s maximálne prepracovanou ergonómiou a technológiami. Vodičovi a ostatným cestujúcim tak poskytuje dôkladný a trvalý všestranný komfort.

Enlarge

Ergonomické športové sedadlo AGR pre vodiča a spolujazdca

Bez ohľadu na to, akým spôsobom či ako ďaleko jazdíte, pohodlné sedenie je nevyhnutnosť. Súčasťou voliteľnej výbavy sú ergonomické športové sedadlá s certifikáciou nemeckej lekárskej asociácie AGR (Kampaň za zdravý chrbát), ktorá je centrom excelentnosti pre ergonómiu. Disponujú širokou paletou možností nastavenia, vrátane nastavenia bedrovej opierky a predĺženia vankúša sedadla, a umožnia vám optimálne si upraviť polohu pri sedení tak, aby vyhovovala vašim osobným požiadavkám na pohodlie a komfort. Sedadlá sú v ponuke len pre vodiča, alebo pre vodiča aj spolujazdca.

Vrcholom ponuky je čalúnenie perforovanou kožou v čiernom a béžovom farebnom vyhotovení, funkcia vyhrievania a vetrania sedadiel spolu s elektrickým ovládaním a funkciou pamäte nastavení, ktoré posúvajú Opel Insignia do kategórie najvyššieho luxusu. Ručne nastaviteľné sedadlá vo verzii s textilným čalúnením však poskytujú rovnakú mieru ortopedickej opory.


Enlarge

Kúrenie a vyhrievaný volant potiahnutý kožou

Chcete zapnúť vyhrievanie volantu? Hľadáte ovládanie vyhrievania či vetrania sedadiel? Všetky ovládacie prvky nájdete prakticky zoskupené hneď vedľa klimatizácie a odhmlievačov. Dvojzónová elektronická klimatizácia je vybavená kapacitnými dotykovými obrazovkami, ktoré umožňujú jej jednoduché a intuitívne ovládanie, a prispievajú tak k väčšiemu pohodliu vodiča i spolujazdca. To znamená maximálny komfort, či už sa chcete zohriať za chladného rána alebo schladiť uprostred sparného letného popoludnia.


Enlarge

Pokročilý parkovací asistent

Pokročilý parkovací asistent využíva predné a zadné senzory, pomocou ktorých dokáže nájsť vhodné parkovacie miesto a následne vás doňho naviesť pomocou vizuálnych pokynov, ktoré sa zobrazujú na centrálnom displeji. Zapína sa stlačením tlačidla a riadi ho počítač. Systém dokáže registrovať aj prípadné prekážky. Uhol natočenia volantu a smer riadenia sa zobrazujú pomocou textovej i obrazovej grafiky. Výsledkom je optimálne pozdĺžne zaparkovanie, a to dokonca aj v stiesnených priestoroch.


Enlarge

Elektrická parkovacia brzda

Elektrická parkovacia brzda s dotykovým ovládaním v Opeli Insignia zabezpečuje vyššiu mieru bezpečnosti pri parkovaní a umožňuje vodičovi vynaložiť pri tom menšiu námahu. V spojení s asistentom rozjazdu do kopca a rozjazdovým asistentom, ktoré zabraňujú pohybu vozidla smerom dozadu, keď stojí na kopci, umožňuje riadiť vozidlo plynulo a bez námahy, čím zvyšuje mieru pohodlia a bezpečnosti počas jazdy.


Enlarge

Bezkľúčový systém odomykania a štartovania vozidla Open & Start

Bezkľúčový systém Opelu Insignia uľahčuje jeho každodenné používanie a zabezpečuje účinnú ochranu proti krádeži. Systém Open & Start rozpoznáva identifikačný kód vodiča (UID) vďaka anténam zabudovaným v kľučkách predných dverí a v nárazníku. Stlačením tlačidla na ľubovoľnej kľučke sa odomknú všetky dvere. Antény vo vnútri vozidla identifikujú kód UID pre bezkľúčové spustenie alebo vypnutie motora. Vozidlo nemá žiadny klasický zámok zapaľovania, volant sa zamyká a odomyká elektronicky. Motor sa spúšťa a vypína bez kľúča, len pomocou tlačidla s označením „START/STOP“. V prípade potreby možno dvere vodiča otvoriť aj ručne pomocou výklopného kľúča integrovaného v jednotke UID.


Enlarge

Dômyselné riešenia úložného priestoru

Opel Insignia ponúka praktické odkladacie vrecká a priehradky, ktoré sú umiestnené v pohodlnom dosahu vodiča aj ostatných cestujúcich. Patria k nim vrecká na mapy na zadnej strane operadiel predných sedadiel, vrecká vo dverách, odkladacia schránka pri vodičovi, držiaky na nápoje vpredu i vzadu, veľká príručná priehradka v palubnej doske a úložný priestor v lakťovej opierke v strednej časti zadného sedadla. Chcete používať počítač alebo iné elektronické zariadenie? Nech sa páči, v podlahovej konzole je ako špeciálna možnosť elektrická zásuvka s napätím 230 V.


Enlarge

Batožinový priestor

S objemom 530 litrov ponúka Opel Insignia jeden z najpriestrannejších batožinových priestorov vo svojej triede. Tento objem určite postačí na viac než len jeden voľný víkend; dokáže splniť všetky vaše potreby aj počas pracovných ciest či trávenia voľného času. Sklápacie operadlá zadných sedadiel delené v pomere 60:40 umožňujú zväčšiť batožinový priestor až na maximálny objem 1 470 litrov, pričom nie je potrebné odkladať opierky hlavy.