Predchádzajúce
 • New Opel Insignia notchback - Static Cornering Light

  Statické odbočovacie svietenie

  Svietia 90° na pravú alebo pravú stranu, takže lepšie vidíte, čo vás čaká za rohom.

  New Opel Insignia notchback - Dynamic Cornering Light

  Dynamické odbočovacie svietenie

  Hlavné svetlá sa natočia do zákruty až o 15°, podľa natočenia volantu a rýchlosti jazdy.

  New Opel Insignia notchback - High Beam with Assist (HBA)

  Automatické diaľkové svetlá

  Systém automaticky sklopí diaľkové svetlá keď vpredu zaznamená iné auto.

  New Opel Insignia notchback - Adverse Weather Light

  Svetlá do nepriaznivého počasia

  Po aktivácii stieračov alebo dažďového senzora ich nastavenie zlepšuje videnie za mokra.

 • New Opel Insignia notchback - Highway Light

  Diaľničné svetlá

  Zvýšia, vyjasnia a predĺžia dosah diaľkových svetiel až do 140 metrov - bez oslepovania oprotiidúcich vodičov.

  New Opel Insignia notchback - Country Road Light

  Svetlá pre jazdu mimo mesta

  Širšie a jasnejšie svietenie, pre dosvit bez oslnenia až na 70 metrov.

  New Opel Insignia notchback - Town Light

  Svetlá do mesta

  Svietia nižšie a širšie. Režim aktivovaný rýchlosťou auta a pouličným osvetlením.

  New Opel Insignia notchback - Pedestrian Area Light

  Svetlá pre osvetlenie chodcov

  Znižujú riziko pre chodcov širším osvetľovacím uhlom (až o 8° stupňov na obe strany).

Ďalej

Skúšobná jazda

Jedna skúšobná jazda vám povie viac než tisíc fotografií. Kliknite sem a zažite realitu.

Rezervujte si skúšobnú jazdu

VŽDY MAJTE VECI POD KONTROLOU.

Načo riskovať? Najnovšia generácia asistenčných systémov vodiča v modeli Insignia dáva úplne nový a skutočný význam pojmu bezstarostná jazda.

New Opel Insignia notchback - Adaptive Forward Lighting (AFL+)

Adaptívne predné svetlomety (AFL+)

Insignia je vybavená adaptívnymi prednými svetlometmi, ktoré predstavujú jeden z najmodernejších systémov predných svetlometov v strednej kategórii vozidiel.

 

Pohyblivé prvky v elegantných bi-xenónových svetlometoch sa automaticky prispôsobujú meniacim sa podmienkam na ceste, a zaisťujú tak bezpečnejšiu a uvoľnenejšiu jazdu. Vďaka rôznym funkciám sa adaptívne svetlomety adekvátne prispôsobia každej situácii a porovnaní s pevnými svetlometmi zlepšujú osvetlenie vozovky až o 90% – a to všetko bez toho, aby oslepovali ostatných vodičov.

 

Svetlomety AFL+ významne zlepšujú viditeľnosť pri prejazde zákrutami a neprehľadnými úsekmi ciest. Vďaka tomu je jazda v noci nielen podstatne bezpečnejšia, ale aj oveľa príjemnejšia a uvoľnenejšia.


New Opel Insignia notchback - Opel Eye Traffic Sign Assistant & Lane Departure Warning

Opel Eye: Asistent rozpoznávania dopravných značiek, Upozornenie na nežiaduce vybočenie z jazdného pruhu a Signalizácia vzdialenosti od vozidla idúceho vpredu/Upozornenie na hroziacu čelnú zrážku

Opel Eye v modeli Opel Insignia je kamerový systém so štyrmi funkciami: číta a pamätá si značky s najvyššou povolenou rýchlosťou a nimi súvisiace doplnkové symboly, značky zákazu predbiehania i rýchlostné obmedzenia v meste a zobrazuje ich vodičovi. Systém tiež včas upozorní vodiča na neúmyselné vybočenie z jazdného pruhu, nepretržite zobrazuje vzdialenosť od vozidla idúceho pred ním a upozorní vodiča, ak hrozí bezprostredná zrážka.

 

Systém rozpoznávania dopravných značiek (TSA) v modeli Opel Insignia informuje vodiča v reálnom čase o dopravných obmedzeniach a zároveň mu oznamuje, či sú stále v platnosti. Kamera rozpoznáva značky s ajvyššou povolenou rýchlosťou ako aj značky zákazu predbiehania a okamžite ich zobrazí vodičovi. Systém tiež signalizuje koniec obmedzenia.

 

Kamera zároveň sleduje značenie jazdných pruhov na vozovke v ámci Systému varovania pred vybočením z jazdného pruhu (LDW), ktorý sa okamžite aktivuje, keď vozidlo opustí svoj jazdný pruh bez predchádzajúcej signalizácie o zmene smeru jazdy. Vodiča na to okamžite upozorní zvuková výstraha a vizuálne znamenie na prístrojovom paneli.

 

Funkcia signalizácie vzdialenosti od vozidla idúceho vpredu (FDI) nepretržite sleduje vzdialenosť od vozidla na ceste vpredu a zobrazuje ju na prístrojovom paneli. Pomáha tak vodičovi vyhnúť sa pokutám za nedodržanie predpísanej vzdialenosti medzi vozidlami. Upozornenie na hroziacu čelnú zrážku (FCA) je aktívne, ak sa vozidlo pohybuje rýchlosťou vyššou ako 40 km/h, a v prípade hroziacej zrážky vydá vizuálne aj zvukové varovanie.


Enlarge

Adaptívny tempomat (ACC)

Adaptívny tempomat využíva radarový senzor, ktorý udržiava vami nastavenú rýchlosť a zvolenú vzdialenosť od vozidla idúceho pred vami pomocou plynového a brzdového pedála. Ďalšiu vzdialenosť od vozidla vpredu je možné upraviť pomocou ovládania na volante. Ak radarový senzor zaznamená na ceste pred vami vozidlo, na prístrojovom paneli sa rozsvieti zelená ikonka automobilu. Ak sa k nemu budete približovať príliš rýchlo, systém spustí zvukové aj vizuálne výstražné znamenie a použije brzdy. Ak je vozidlo vybavené automatickou prevodovkou, v prípade potreby úplne zabrzdí. To znamená kontrolu v plnom rozsahu otáčok.


Enlarge

Systém sledovania mŕtveho uhla (SBZA)

Keďže nemôžete mať oči všade, Insignia je vybavená systémom sledovania mŕtveho uhla (SBZA). Systém pracuje na princípe radaru a nepretržite sleduje kritickú oblasť tzv. „mŕtveho uhla“ vodiča v rozpätí 3,5 až 5 metrov, v ktorej pri pohľade do vonkajších spätných zrkadiel nič nevidíte. Keď zachytí hroziace nebezpečenstvo, v príslušnom vonkajšom spätnom zrkadle sa rozsvieti výstražná kontrolka.


Enlarge

Systém upozornenia na premávku za vozidlom (RCTA)

Ak niekedy budete potrebovať zacúvať do premávky, veľmi rýchlo zistíte, aký užitočný je Systém upozornenia na premávku za vozidlom (RCTA). Systém využíva radar na detekciu vozidiel, ktoré pri cúvaní nemôžete vidieť, až do vzdialenosti 20 metrov. Na obrazovke zadnej kamery sa následne zobrazí vizuálne výstražné znamenie a na strane, z ktorej sa objekt približuje k vášmu vozidlu, zaznie výstražný zvukový signál


Enlarge

Systém kontroly pri predbiehaní (LCA)

Vozidlá, ktoré sa k vám rýchlo približujú zozadu, môžu byť nebezpečné v každej situácii, no najmä vtedy, keď opúšťate jazdný pruh pri predbiehaní. Systém kontroly pri predbiehaní (LCA) využíva radar s dosahom približne 70 metrov, ktorý vás upozorní na rýchlo sa približujúce vozidlá v paralelných jazdných pruhoch.