Notchback (sedan) Opel Insignia – Pohodlie

Skúšobná jazda

Jedna skúšobná jazda vám povie viac než tisíc fotografií. Kliknite sem a zažite realitu.

Rezervujte si skúšobnú jazdu

NOVÁ definÍCIA VŠESTRANNÉHO KomfortU a POHODLIA.

Opel Insignia spája v sebe vysoko kvalitné materiály s tou najprepracovanejšou ergonómiou a technológiami. Poskytuje tak vodičovi aj ostatným cestujúcim rozsiahly a trvalý všestranný komfort.

Enlarge

Ergonomické športové sedadlo AGR pre vodiča a spolujazdca

Bez ohľadu na to, akým spôsobom či ako ďaleko jazdíte, pohodlné sedenie je nevyhnutnosť. Súčasťou voliteľnej výbavy sú ergonomické športové sedadlá s certifikáciou nemeckej lekárskej asociácie AGR (Kampaň za zdravý chrbát), ktorá je centrom excelentnosti pre ergonómiu. Disponujú širokou paletou možností nastavenia, vrátane nastavenia bedrovej opierky a predĺženia vankúša sedadla, a umožnia vám optimálne si upraviť polohu pri sedení tak, aby vyhovovala vašim osobným požiadavkám pohodlia a komfortu. Sedadlá sú v ponuke len pre vodiča, alebo pre vodiča aj spolujazdca.

Vrcholom ponuky je čalúnenie perforovanou kožou v čiernom a béžovom farebnom vyhotovení, funkcia vyhrievania a vetrania sedadiel spolu s elektrickým ovládaním a funkciou pamäte nastavení, ktoré posúvajú Opel Insignia do kategórie najvyššieho luxusu. Ručne nastaviteľné sedadlá vo verzii s textilným čalúnením však poskytujú rovnakú mieru ortopedickej opory.


Enlarge

Kúrenie a vyhrievaný kožou potiahnutý volant

Chcete zapnúť vyhrievanie volantu? Hľadáte ovládanie vyhrievania či vetrania sedadiel? Všetky ovládacie prvky nájdete prakticky zoskupené hneď vedľa klimatizácie a odhmlievačov. Dvojzónová elektronická klimatizácia je vybavená kapacitnými dotykovými obrazovkami, ktoré umožňujú jej jednoduché a intuitívne ovládanie, a prispievajú tak k väčšiemu pohodliu vodiča i spolujazdca. To znamená maximálne pohodlie aj maximálny komfort, či už sa chcete zohriať za chladného rána alebo schladiť uprostred sparného letného popoludnia.


Enlarge

Pokročilý parkovací asistent

Pokročilý parkovací asistent využíva predné a zadné senzory, pomocou ktorých dokáže nájsť vhodné parkovacie miesto a následne vás doňho naviesť pomocou vizuálnych pokynov, ktoré sa zobrazia na centrálnom displeji. Počítačom riadený parkovací asistent sa zapína stlačením tlačidla a dokáže tiež zaznamenávať prípadné prekážky. Uhol natočenia volantu a smer riadenia sa zobrazujú pomocou textovej aj obrazovej grafiky. Výsledkom je optimálne pozdĺžne zaparkovanie vozidla, a to dokonca aj v stiesnených priestoroch.


Enlarge

Elektrická parkovacia brzda

Elektrická parkovacia brzda s dotykovým ovládaním v Opeli Insignia zabezpečuje vyššiu mieru bezpečnosti pri parkovaní a umožňuje vodičovi vynaložiť pri tom menšiu námahu. V spojení s asistentom rozjazdu do kopca a rozjazdovým asistentom, ktoré zabraňujú pohybu vozidla smerom dozadu pri státí na kopci, umožňuje riadiť vozidlo plynule a bez námahy, a zvyšuje tak mieru pohodlia a bezpečnosti počas jazdy.


Enlarge

Bezkľúčový systém odomykania a štartovania vozidla Open & Start

Bezkľúčový systém nového Opelu Insignia uľahčuje jeho každodenné používanie a poskytuje účinnú ochranu proti krádeži. Systém Open & Start rozpoznáva identifikačný kód vodiča (UID) vďaka anténam zabudovaným v kľučkách predných dverí a v nárazníku. Stlačením tlačidla na ktorejkoľvek kľučke sa odomknú všetky dvere. Pre bezkľúčové spustenie alebo vypnutie motora antény vo vnútri vozidla identifikujú kód UID. Vozidlo nemá žiadny klasický zámok zapaľovania, volant sa zamyká a odomyká elektronicky. Motor sa spúšťa a vypína bez kľúča, len pomocou tlačidla s označením „START/STOP“. V prípade potreby možno dvere vodiča otvoriť aj ručne pomocou výklopného kľúča integrovaného v jednotke UID.Enlarge

Dômyselné riešenia úložného priestoru

Opel Insignia ponúka praktické odkladacie vrecká a priehradky, ktoré sú umiestnené v pohodlnom dosahu vodiča aj ostatných cestujúcich. Patria k nim vrecká na mapy na zadnej strane operadiel predných sedadiel, vrecká vo dverách, odkladacia schránka pri vodičovi, držiaky na nápoje vpredu i vzadu, veľká príručná priehradka v palubnej doske a úložný priestor v lakťovej opierke v strednej časti zadného sedadla. Chcete používať počítač alebo iné elektronické zariadenie? Nech sa páči, v podlahovej konzole je ako špeciálna možnosť elektrická zásuvka s napätím 230 V.Enlarge

Batožinový priestor

S objemom 500 litrov ponúka Opel Insignia jeden z najpriestrannejších batožinových priestorov vo svojej triede. Tento objem určite postačí na viac než len jeden voľný víkend; dokáže splniť všetky vaše potreby aj počas pracovných ciest či trávenia voľného času. Sklápacie operadlá zadných sedadiel delené v pomere 60:40 umožňujú zväčšiť batožinový priestor až na maximálny objem 1 015 litrov, pričom nie je potrebné odkladať opierky hlavy.

 

Veko batožinového priestoru Opelu Insignia možno otvoriť pomocou diaľkového ovládania alebo dotykovej plochy, ktorá je integrovaná v logu značky Opel. Veko sa automaticky otvorí do maximálnej polohy. Bočný priečinok v batožinovom priestore ponúka možnosť odložiť drobné predmety, ktoré chcete mať šikovne poruke, zatiaľ čo do priečinku pod podlahou batožinového priestoru môžete ukryť predmety, ktoré potrebujete len príležitostne.