Opel Cascada - Technológia plátenej strechy

Skúšobná jazda

Skúšobná jazda vám povie viac ako tisíc obrázkov. Kliknite sem a zažite realitu.

Dohodnite si skúšobnú jazdu

PLÁTENÁ STRECHA - JASNÉ FAKTY.

Dni, kedy ste museli bojovať s plátenou strechou, sú minulosťou. Vďaka chytrému inžinierstvu a prémiovým materiálom sme dnes o veľký kus ďalej a z toho ťaží aj nový Opel Cascada.

Slnko za 17 sekúnd

Aerodynamicky čistá a vylepšená strecha nového vozidla Opel Cascada sa perfektne hodí ku konceptu vozidla bez stĺpikov. Je vyrobená z prémiových kvalitných materiálov, s vyhrievaným zadným oknom a keď ju stiahnete, úplne zmizne pod kvalitným krytom.

 

Jej ovládanie je intuitívne. Ovládač v interiéri je umiestnený na stredovom paneli a nie je potrebné ho hľadať a ohroziť seba alebo ostatných účastníkov premávky. Ovládanie zvonka je rovnako jednoduché. Je umiestnené v kľúči diaľkového ovládania vozidla pri všetkých modeloch Cascada.

 

Otvorenie strechy zaberie len 17 sekúnd, zatvorenie 19. Manipulovať so strechou možno do rýchlosti 50 km/h. Všetky okná možno otvárať a zatvárať pomocou toho istého ovládania.


New Opel Cascada - Sunshine in just 17 seconds

Testovaný v extrémoch

Elektro-hydraulický systém bol testovaný 15 000-krát, čo zodpovedá 10 rokom používania pri 4 manipuláciách denne. Klesla aj celková hmotnosť vozidla o približne 100 kg v porovnaní s pevnou skladacou strechou.

 

Použitá látka je veľmi kvalitný a preverný materiál Je možné ju použiť v autoumývacích linkách, nie je potrebné ju pravidelne impregnovať a je tiež odolná voči UV žiareniu na zachovanie stálosti farieb.

 

Pri testoch v rýchlosti 240 km/h sa strecha pohne len o 3 cm. Pri štandardných testoch pre dvojvrstvové plátené strechy v extrémnych podmienkach sa potvrdilo tvrdenie o maximálnej odolnosti za všetkých podmienok. Výsledky boli dokonca lepšie než pri skladacích pevných strechách.

 

Pre vyšší akustický a tepelný komfort je možné objednať plátenú strechu s ďalšiu špeciálnou vrstvou. Ide o vylepšenú vonkajšiu vrstvu striech a špeciálnu polyesterovú vrstvu medzi vnútornou a vonkajšou časťou. Tá zlepšuje tepelnú izoláciu a znižuje hluk prenikajúci cez strechu do kabíny až o tretinu.