Skúšobná jazda

Skúšobná jazda vám povie viac ako tisíc obrázkov. Kliknite sem a zažite realitu.

Dohodnite si skúšobnú jazdu

BEZPEČIE A POKOJ PRE POSÁDKU.

Prečo by vozidlo s plátenou strechou nemal byť rovnako bezpečný ako vozidlo s pevnou strechou? Pokročilá technológia vystuženia karosérie, materiály s vysokou pevnosťou a ochrana pri prevrátení vozidla sú odpoveďou na tuto otázku. Zhrnuté: je rovnako bezpečný.

Enlarge

Sila v génoch

Nový Opel Cascada vás obklopí pevnou bezpečnou schránkou s mnohými vylepšeniami vďaka krížovým výstuhám. K nim sú pripojené všetky hlavné deformačné zóny vozidla. Stĺpiky čelného okna sú vybavené oceľovými výstuhami, ktoré vedú pod predné dvere. Tie sú vybavené diagonálnymi výstuhami, aby sa zabránilo ich vniknutiu do interiéru vozidla.

 

V zadnej časti sú umiestnené výsuvné stĺpiky pre prípad prevrátenia vozidla. Tie sú upevnené na najpevnejšie miesta zadnej časti rámu vozidla. Za normálnych okolností sú elegantne schované a tak ich vôbec nezaregistrujete. Pokiaľ ich ale niekedy budete potrebovať, aktivujú sa spolu s airbagmi behom žmurknutia oka, aby vás ochránili.


Enlarge

Vylepšená pasívna bezpečnosť

Plnohodnotné predné airbagy spolu so zväčšenými bočnými airbagmi pridávajú väčšiu bezpečnosť pre oblasť hlavy cestujúcich. Tieto bezpečnostné prvky fungujú ako jeden celok s ďalšími systémami pre maximálnu ochranu posádky.

 

Ďalším prvkom sú napríklad dvojité predpínače bezpečnostných pásov, ktoré sú pyrotechnicky aktivované a sú vyvinuté pre maximálne pridržanie tela v bezpečnej polohe. Rámy sedadiel tiež hrajú dôležitú úlohu v ochrane cestujúcich, rovnako ako aktívne opierky hlavy. Tie sa posunú smerom vpred a nahor v prípade detekcie nárazu, aby ochránili hlavu a chrbticu cestujúcich pred poranením prudkým pohybom. Nohy ochráni systém uvoľnenia pedálov v prípade nárazu, ktorý tak zamedzí pohybu pedálu proti telu cestujúceho.


Ochrana proti odcudzeniu

Alarm nového vozidla Opel Cascada bol navrhnutý pre váš maximálny pokoj. Akýkoľvek pokus o narušenie je nasledovaný zvukovým a svetelným znamením. Systém má vlastný záložný zdroj a chráni kompletne celé vozidlo vrátane kolies a ostatných súčastí.