Skúšobná jazda

Skúšobná jazda vám povie viac ako tisíc obrázkov. Kliknite sem a zažite realitu.

Dohodnite si skúšobnú jazdu

JAZDA JE ROVNAKO ATRAKTÍVNA AKO JEHO VZHĽAD.

Nový Opel Cascada zaujme okolie a pridáva aj excelentnú jazdnú dynamiku a motory1, vďaka čomu má veľký náskok pred konkurenciou.

Enlarge

Perfektná dynamika a podvozok

Skvelý vzhľad si zaslúži ešte lepšiu jazdnú dynamiku. Nový Opel Cascada ponúka preverené a moderné technológie podvozku - prednú nápravu HiPerStrut a zadnú nápravu s Wattovym priamovodom. Na maximalizáciu efektu tohto typu podvozka bola karoséria vytvorená s maximálnou torznou tuhosťou.

 

Maximálna torzná tuhosť bola dosiahnutá špeciálnymi výstuhami spodnej časti vozidla v tvare krížov a špeciálnymi vystuženými A stĺpikmi karosérie. Spoločne so štrukturálnou tuhosťou karosérie je tak dosiahnuté precízne ovládanie vozidla.

 

Vďaka kombinácii pevnej karosérie a prednej nápravy HiPerStrut sú obmedzené vibrácie a hluk prenášajúce sa do interiéru vozidla. Ďalej táto kombinácia umožňuje inštaláciu 20-palcových kolies bez nutnosti úpravy podvozka. Optimálnu trakciu zadnej nápravy zabezpečuje technológia Wattovho priamovodu. Pridajte nastaviteľný podvozok Opel FlexRide® s tromi rôznymi režimami, ktoré si vyberiete podľa aktuálnej nálady a trasy. Kedykoľvek a kdekoľvek.


Enlarge

Výkon a nekončiaci krútiaci moment

Vozidlo ako nový Opel Cascada samozrejme vyžaduje aj moderné, kultivované a výkonné motory. Hviezdou palety motorov vozidla Cascada je nový motor 1.6 SIDI Turbo ECOTEC®, prvý z nové rodiny motorov Opel. Pokročilé technológie v spracovaní materiálov a navrhovaní motorov zaručujú výkon 125 kW (170 k) s perfektnými hodnotami spotreby paliva a točivým momentom až 280 Nm.

 

Pri vývoji tohto nového motoru boli použité nové technológie odlievania, ktoré umožňujú vnútorné tlaky až 135 barov. To umožňuje excelentné kompresné pomery, ktoré sa podieľajú na výborných parametrpch spotreby paliva. V kombinácii s pokročilým priamym vstrekovaním, rýchlo reagujúcim turbodúchadlom a moderným riadením motora zaručuje plynulý nástup výkonu a perfektné reakcie na plynový pedál.

 

Pre fanúšikov naftových motorov je určený výnimočný motor 2.0 BiTurbo CDTI. Tu sa snúbi moderná technológia dvojitého turbodúchadla a priameho vstrekovania (8 vstrekov za cyklus), čo prináša ohromujúcich 400 Nm krútiaceho momentu a výkon 143 kW (195 k).


Enlarge

Široká paleta motorov

Nový Opel Cascada ponúka paletu benzínových a naftových motorov. Napríklad upravený motor 1.4 Turbo ECOTEC® s výkonom 88 kW (120 k) a krútiacim momentom 200 Nm ponúka skvelú dynamiku. Ďalším je 1.4 Turbo ECOTEC®, ktorý disponuje výkonom 103 kW (140 k) a krútiacim momentom až 220 Nm. Alebo si môžete zvoliť dieselový motor 2.0 CDTI ECOTEC® s plynulým výkonom 121 kW (165 k) a krútiacim momentom 350 Nm.

 

Nová 6-stupňová automatická prevodovka perfektne reaguje. Jej konštrukcia obsahuje menej pohyblivých častí než predchádzajúca generácia, vďaka čomu znižuje svoju zložitosť a zvyšuje efektívnosť. Výsledkom je prevodovka, ktorá prináša uspokojenie ako manuálna prevodovka, ale tiež sa automaticky prispôsobuje aktuálnemu štýlu jazdy vodiča.

 

Všetky motory a prevodovky vozidla Cascada sú starostlivo vybrané, aby dodali vozidlu povestnú čerešničku na krásnej torte, ktorým jazda s vozidlom Opel Cascada je. Ekologickejšiu prevádzku vozidla zabezpečujú voliteľné systémy: Štart/Stop a ecoFLEX Drive Assist.


1:

Spotreba paliva: mesto 6,3–9,4, mimo mesta 4,6–5,9, kombinovaná 5,2–7,2 l/100 km.

Kombinované emisie CO2 138–169 g/km.

 

V súlade so smernicami R (ES) č. 715/2007 (v príslušnej platnej verzii).