Predchádzajúce
 • Opel Cascada - Pedestrian Area Light

  Svetlá v obytnej zóne

  Osvetľujú potenciálne riziká širším lúčom svetla (8 stupňov doľava a doprava naviac).

  Opel Cascada - Town Light

  Svetlá v meste

  Svetelný lúč je širší a nižší. Aktivuje sa podľa rýchlosti vozidla a pouličného osvetlenia.

  Opel Cascada - Country Road Light

  Svetlá na okresnej ceste

  Širší a jasnejší lúč, než pri normálnych svetlách, s dosahom až 70 metrov bez oslňovania.

  Opel Cascada - Highway Light

  Svetlá na diaľnici

  Zvýši, zjasní a predĺži svetelný lúč až na 140 metrov – bez oslnenia iných vodičov.

   

   

 • Opel Cascada - Adverse Weather Light

  Svetlá pri nepriaznivom počasí

  Táto funkcia sa aktivuje spustením stieračov alebo dažďovým senzorom a zvyšuje viditeľnosť v nepriaznivom počasí.

  Opel Cascada - High Beam with Assist (HBA)

  Diaľkové svetlá s asistenciou (HBA)

  HBA automaticky prepne z diaľkových na stretávacie svetlá, akonáhle rozpozná pred vozidlom iných účastníkov premávky - a zase ich prepne späť, keď sa cesta uvoľní.

  Oel Cascada - Dynamic Curve Light

  Dynamické natáčanie svetlometov

  Svetlá sa natáčajú do zákrut v uhle až 15°. Aktivujú sa podľa uhla otočenia volantu a rýchlosti.

  Opel Cascada - Static Cornering Light

  Statické odbočovacie svetlomety

  Svietia 90° naľavo a napravo, aby ste lepšie videli, čo je za rohom.

Ďalej

Skúšobná jazda

Skúšobná jazda vám povie viac ako tisíc obrázkov. Kliknite sem a zažite realitu.

Dohodnite si skúšobnú jazdu

ROZŠÍRTE SVOJE ZMYSLY.

Aby ste lepšie videli a boli informovaní o možných nástrahách a problémoch. Nechajte moderné technológie, aby sa o vás postarali. A vy si naplno užívajte jazdu.

New Opel Cascada - Adaptive Forward Lighting Plus (AFL+)

Adaptívne predné svetlomety Plus (AFL+)

Vidieť je jedným z hlavných predpokladov bezpečnej jazdy. AFL+ sú tu nato, aby ste dobre videli. Tento systém je jedným z najmodernejších systémov predných svetlometov vôbec.

 

Systém zbiera neustále informácie o natočení volantu a rýchlosti vozidla. Ďalšie senzory sa starajú o monitoring poveternostných podmienok a situácie pred vozidlom. Na základe týchto dát upravuje systém AFL+ nastavenie bixenónových svetlometov pre optimálny rozhľad z vozidla.

 

Jednou z mnohých pokročilých funkcií AFL+ je asistent diaľkových svetiel, ktorý automaticky prepína medzi diaľkovými a stretávacími svetlami. Riadiacim elementom je kamera umiestnená za čelným sklom. Tá rozozná, či je pred vozidlom iné vozidlo, alebo či sa vozidlo pohybuje v meste alebo mimo mesta.


Enlarge

Opel Eye

Druhá generácia systému Opel Eye nového vozidla Opel Cascada má 4 funkcie pre bezpečnejšiu jazdu.

 

Koľkokrát ste už prehliadli značku na ceste? Systém rozpoznávania dopravných značiek (TSA) vám pomôže tieto situácie obmedziť. Okrem zobrazenia obmedzení maximálnej povolenej rýchlosti nový systém tiež rozpoznáva a zobrazuje doplnkové tabuľky značiek maximálnej povolenej rýchlosti (sneh, dážď, a pod.).

 

Opel Eye taktiež zaznamenáva deliace čiary pre výstrahu pri opustení jazdného pruhu (LDW). Táto funkcia je aktivovaná, keď vozidlo opustí jazdný pruh bez signalizácie. Okamžite upozorňuje zvukovým a grafickým znamením.

 

Indikátor odstupu od vozidla (FDI) meria vzdialenosť od vozidla pred vami a v prípade skrátenia tejto vzdialenosti pod kritickú hranicu upozorní vodiča prostredníctvom stredového displeja. Príliš malý odstup od vozidla nemusí nevyhnutne viesť k nehode, ale my si myslíme, že určite oceníte systém, ktorý vám pomôže vyhnúť sa pokute za nedodržanie odstupu.

 

Výstraha pred kolíziou spredu (FCA) v prípade rizika kolízie poskytne vizuálnu a zvukovú výstrahu. Vzdialenosti si môžete nastaviť sami, čo sa hodí predovšetkým za zlej viditeľnosti.


Enlarge

Bezpečné parkovanie

Nový Opel Cascada vyzerá skvelo, tak prečo si jej poškodiť pri parkovaní alebo chvíľke nepozornosti? Zadná parkovacia kamera vám umožní rozhľad v uhle 130 stupňov za vozidlom. Je umiestnená vysoko, takže sa vám budú ľahšie odhadovať vzdialenosti od vozidla. Zaradením spiatočky sa kamera automaticky aktivuje a zobrazí situáciu za vozidlom na displeji. Budete prekvapení, ako rýchlo si odvyknete otáčať sa pri cúvaní.

 

A keď už sme pri parkovaní, musíme spomenúť vyspelý parkovací asistent, ktorý vám pomôže nájsť to správne miesto a správne doň zaparkovať. Vypočíta potrebné natočenie volantu a zobrazí ho na displeji. Vďaka tomu máte vozidlo stále pod kontrolou a navyše bezpečne zaparkujete.

 

Zmena jazdného pruhu trvá niekoľko sekúnd, ale môže byť veľmi kritická. Pred neviditeľnými problémami vás ochráni systém upozornenia na vozidlo v mŕtvom uhle, ktorý pomocou senzorov monitoruje situáciu v mŕtvom uhle. Pokiaľ sa rozhodnete zmeniť jazdný pruh, aktivuje LED diódy v spätnom zrkadle. Ak je v mŕtvom uhle iné vozidlo, okamžite vás upozorní blikaním a zvukovým znamením.