New Opel ADAM - Driver Assistance

HIGH-TECH PRE VYSOKÝ VÝKON.

ADAM je nabitý technológiami nielen pre mesto. Tieto technológie uľahčujú riadenie vozidla a vďaka nim si ho ešte viac užijete.

Enlarge

Parkovanie sa stalo zábavou

Vďaka pomoci vyspelého parkovacieho asistenta toto svieže vozidlo nielenže nájde vhodné parkovacie miesto, ale tiež doň samo zaparkuje. Urobte si život jednoduchším. Zložte ruky z volantu a vozidlo sa o všetko postará samo. ADAM urobí „špinavú“ prácu za vás. Stačí mať pod kontrolou zrýchlenie, spomalenie a zaradenú rýchlosť. Nesmieme zabudnúť na parkovacieho pilota vozidla ADAM. Tento pomocník je k dispozícii kedykoľvek chcete. Senzory detegujú prekážky za vozidlom. Takže stačí iba počúvať zvukové znamenia, ktoré hlásia vzdialenosť od prekážok.


Enlarge

Jazda mestom

Stačí stlačiť tlačidlo a užijete si ľahkú jazdu mestom. Pre citlivejší posilňovať riadenia je tu režim Mesto, ktorý možno aktivovať stlačením tlačidla na palubnej doske.


Enlarge

Prepnite a jazdite

Systém Start/Stop ešte viac znižuje spotrebu paliva, a to najmä v meste. Keď sa vozidlo zastaví a vodič dá rýchlostnú páku do neutrálnej polohy, motor sa vypne, a keď vodič znova zošliapne pedál spojky, motor sa zas automaticky naštartuje. Systém možno zapnúť alebo vypnúť pomocou tlačidla na prístrojovom paneli. Keď je systém zapnutý a motor sa zastaví, ručička otáčkomera prejde do polohy „AUTOSTOP“, čo signalizuje pripravenosť na automatické opätovné spustenie motora. Aby sa zabezpečilo spoľahlivé štartovanie, systém Štart/Stop používa špeciálny generátor, štartér a batériu.


Perfektný pocit

Použitím podnetov zo systému EPS® a ďalších systémov vozidla je systém EPS® vozidla ADAM schopný upravovať krútiaci moment jednotlivých kolies nezávisle na zošliapnutí pedálu vodičom. Vďaka tomu si môžete užiť väčší pocit bezpečia za volantom.

 

Špeciálny systém dokáže kompenzovať nechcený pohyb vozidla do strán na vyjazdených cestách alebo pri bočnom vetre.

 

Dodatočný softvér zvyšuje odozvu volantu a tak aj kontrolu nad vozidlom, keď je volant v strednej polohe. Vďaka dodatočnému pôsobeniu má volant tendenciu sa viac vracať do strednej polohy. Výsledkom je lepší pocit z riadenia vozidla a vyššia stabilita v priamom smere.


Enlarge

Jednoduchá zmena jazdných pruhov

Systém monitorovania mŕtveho uhla SBSA pomáha obmedziť zrážku v prípade prehliadnutia vozidla v mŕtvom uhle vodiča pri zmene jazdných pruhov. SBSA vás upozorní, pokiaľ sa v mŕtvom uhle nachádza iné vozidlo. O starosť menej.


Enlarge

V teple alebo v chládku

Aj za mrazivých dní sa ADAM postará o to, aby ste sa cítili ako v teple domova. Elektronická klimatizácia vozidla ADAM sa jednoducho používa a zaisťuje vždy tú správnu klímu. ECC pracuje na báze predikcie a prispôsobenia sa. Tento systém bol vynájdený spoločnosťou Opel a pridáva vozidlu ADAM na jedinečnosti. Tento koncept ďaleko prevyšuje klasickú automatickú klimatizáciu, ktorá udržuje nastavenú teplotu. ECC vozidla ADAM riadi mikroprocesor, ktorý vypočítava klímu na palube vozidla a upravuje ju na požadované hodnoty, pričom meranie teploty je len základom.