New Opel ADAM - Design

LÁKAVÝ ZO VŠETKÝCH STRÁN

Celkom nový Opel ADAM kombinuje výrazný a nezameniteľný dizajn a čistú individualitu. Svet farieb a čalúnení je obmedzený iba fantáziou zákazníkov. Preto bolo vozidlo ADAM vytvorené.

Enlarge

Dizajn exteriéru

Opel ADAM posúva hranice prispôsobiteľnosti a dynamiky na celkom novú úroveň. Unikátna dvojfarebná strecha dáva vozidlu ADAM jedinečnosť a jasnú rozlíšiteľnosť. Pri dĺžke tesne pod 3,7 m a šírke 1,72 m je toto agilné trojdverové vozidlo perfektným spoločníkom do mesta.

 

ADAM je prvým modelom, ktorý nesie nový štýl prednej časti vozidiel Opel. Nová lišta s logom Opel, ohraničená nižšou a širšou mriežkou v tvare lichobežníka, ladí s chrómovanými prvkami v predných svetlometoch.

 

Umiestnením smerových svetiel do kruhových prvkov v blízkosti mriežky vznikol v prednej časti vozidla ADAM tvar úsmevu, na ktorý nezabudnete.

 

Bočná silueta vozidla ADAM je jasne definovaná krátkou prednou kapotou, šikmou strechou a prudko sa zvažujúcou zadnou časťou. Koncept „plávajúcej“ strechy bol dosiahnutý lakovaním stĺpikov v čiernej lesklej farbe, čím je strecha vizuálne oddelená od karosérie. Chrómovaný prvok nad bočnými oknami v kaligrafickom štýle mení svoju šírku v rôznych častiach vozidla. Lepšie umiestnenie znaku ADAM, než na pevných bočných oknách, už nemohlo byť vybrané. Tie plynulo nadväzujú na zadné okno. Dizajn bočnej strany vozidla navodzuje športový štýl vozidla a tiež zdôrazňuje motív čepele v spodnej časti dverí. Kľučka bočných dverí nadväzuje na zadné svetlá.

 

Zozadu je vozidlo ADAM svalnaté a jeho postoj ešte zvýrazňujú vyklenuté blatníky a široké zadné svetlá. Tie, podobne ako predné svetlomety, majú vybrané prvky lakované v čiernej lesklej farbe a tiež obsahujú chrómované prvky. Podobne ako Astra GTC, aj vozidlo ADAM má pod znakom dotykový senzor pre prístup do batožinového priestoru.


Enlarge

Dizajn interiéru

ADAM vyzerá skvelo nielen zvonka. Interiér taktiež skrýva štýl a výnimočný pocit. Tri rôzne verzie interiéru reprezentujú tri rôzne nálady. Vo vašom vozidle ADAM si môžete vybrať z 20 farieb, vzorov a textúr prvkov palubnej dosky, ale jedna vec zostane stále rovnaká: kvalitné materiály, ktoré vám učarujú.

 

Priateľsky ladený interiér je plný plynulých kriviek, skvelých povrchov a prechodov materiálov. Sochárske umenie sa stretáva s nemeckou precíznosťou detailov v interiéri aj exteriéri vozidla Adam.

 

Jemné oblúky okolo výduchov klimatizácie sú ako svaly pod kožou. Dvojfarebné tónovanie, ktoré ladí so sedadlami, prechádza od spodných častí výplní sedadiel do výplní dverí a opticky rozširuje interiér vozidla a dodáva mu luxusný nádych. Výplne dverí sú pod látkou a mäkkými plastmi vyplnené penou. Okrúhle mechanické palubné prístroje a chrómované prvky umocňujú klasickú športovú precíznosť – v novom kabáte. Chrómované tubusy palubných prístrojov vás zaujmú červeným podsvietením a ručičkami. Volant vozidla perfektne vyzerá a ešte lepšie sa drží. Radiaca páka v matnom chróme poukazuje na precízne radenie rýchlostí a je príjemná na dotyk.

 

Tri časti interiéru sú lakované do farby vozidla alebo potiahnuté zvolenou textúrou, ktorá ladí so zvyškom čalúnenia vozidla: horná čas palubnej dosky, panely vo výplniach dverí a stredová konzola okolo radiacej páky. Výber je na vás.

 

Voliteľná presklená pevná strecha presvetlí interiér vozidla ADAM. A rozhodne sa nemusíte báť dažďa. ADAM ponúka modré z neba za všetkých okolností. Možno uprednostňujete oblohu plnú hviezd. Alebo máte radi športový štýl s čiernobielou šachovnicou. Stačí si vybrať dekor stropného panela s posvietenými motívmi.