New Opel ADAM - Comfort and Functionality

PRIPRAVIŤ SA, POZOR...RELAX!

ADAM nebol stvorený len na to, aby dobre vyzeral a udával nové trendy. Toto mestské vozidlo sa pýši prvotriednym komfortom a asistenčnými systémami vodiča, ktoré ho robia unikátnym.

Enlarge

Vidieť a byť videný

Vďaka denným LED svetlám vozidla ADAM budete vidieť lepšie a budete lepšie viditeľní. Tieto svetlá na vás upozornia aj za denného svetla, čo zvyšuje bezpečnosť. Nielen predné svetlomety sú vybavené technológiou LED, ale aj zadné. Vďaka nižšej spotrebe energie pomáhajú LED svetlá znižovať emisie CO2.


Enlarge

Svetelná show v noci

Priestorové osvetlenie nájdete v priestore nôh spolujazdca, úložnom priestore stredovej konzoly a dverových vreckách, a to v ôsmych rôznych farbách, ktoré ladia s čalúnením interiéru. Keď otvoríte dvere, môžete nastúpiť do farebného sveta. A po zatvorení dverí sa svetlá stlmia podľa nastavenia intenzity palubných prístrojov. Užite si toto osvetlenie predovšetkým v noci a zmeňte farbu osvetlenia jednoduchým stlačením tlačidla. Efekt je pri jazde veľmi upokojujúci, keď je všetko okolo v noci temné.


Na bezpečnej strane

Keď ide o bezpečnosť posádky, je ADAM každým kúskom bojovník. Bezpečnosť nie je show, bezpečnosť je poslanie a životný štýl. A preto obsahuje vozidlo ADAM tri systémy airbagov, ktoré chránia vodiča aj spolujazdcov. Predné airbagy, bočné airbagy a okenné airbagy pre predný a zadný rad sedadiel. Predpínače bezpečnostných pásov sú základom kontroly pohybu tela smerom vpred pri čelnom náraze. Pritiahnu bezpečnostné pásy, aby obmedzili pohyb tiel pasažierov pri náraze pre maximálnu ochranu v kombinácii s prednými airbagmi. Väčšina vozidiel má jeden predpínač pre každé sedadlo. Opel ADAM je jedno z prvých vozidiel v tejto kategórii, ktoré má tieto predpínače na predných sedadlách dvojité.


Enlarge

Vyberte si počasie

Na maximalizáciu pocitu priestoru je pre vozidlo ADAM dostupná pevná presklená strecha. A rozhodne sa nemusíte báť dažďa. ADAM ponúka modré z neba za všetkých okolností. Možno uprednostňujete oblohu plnú hviezd. Alebo máte radi športový štýl s čiernobielou šachovnicou. Stačí si vybrať dekor stropného panela s posvietenými motívmi.


Enlarge

Zostaňte v teple

Vyberte si nielen vyhrievaný volant, ale aj predné sedadlá. Behom jednej minúty sú vaše ruky zohriate. Jedinečné v tejto triede vozidiel. Ovládač na stredovej konzole aktivuje vyhrievanie volantu aj predných sedadiel.


Enlarge

Doprajte odpočinok svojmu chrbátu

Predné a zadné sedadlá vozidla ADAM sú úplne nové a vytvorené pre dokonalý komfort vášho chrbta. Vďaka použitiu peny MDI s vysokou hustotou, ktorá sa používa na exkluzívne matrace, poskytujú sedadlá perfektný komfort. Kvalitnejšia a pevnejšia pena prináša dlhšiu životnosť a komfort.