Opel Alternative Engines - Overview
Opel – Technológia ecoFLEX

Technológia ecoFLEX

Pre zelenší svet: ecoFLEX je súčasťou inovatívnych technológií Opel.

Objavte ekologickejšie klasické motory

ÚSPORNÝ A VÝKONNÝ.

Každý deň pracujeme na tom, aby sme znížili dopad vášho vozidla na životné prostredie na najnižšiu možnú mieru. Zároveň však musíme zachovať jeho flexibilitu, výkon a pohodlie, ktoré od vozidiel Opel očakávate. Nielenže neustále vylepšujeme klasické motory, ale tiež vyvíjame rad nových, čistých a efektívnejších motorov. Modely ecoFLEX s pohonom na LPG (skvapalnený ropný plyn) a CNG (stlačený zemný plyn) ponúkajú ekologické a úsporné riešenia. Dve veci, o ktoré sa preto nemusíte starať.


Enlarge

LPG

Efektivita a ekológia stlačením tlačidla: kombinácia pohonu benzín/LPG šetrí vaše peniaze aj životné prostredie. Len na LPG prejdete s vozidlom Astra až 400 km a s modelom Zafira Tourer až 650 km. V závislosti na modeli môžu vozidlá na LPG vo verzii ecoFLEX prejsť až 1200 (Corsa) alebo 1700 kilometrov (Insignia) pri kombinovanej prevádzke na obidve palivá.


Enlarge

CNG

V roku 2001 predstavil Opel prvé vozidlo poháňané stlačeným zemným plynom s inovačnými technológiami. Opel samozrejme ďalej pokračuje vo vývoji modelov CNG s technológiou ecoFLEX. Všetky majú o 25 % nižšie emisie CO2 v porovnaní s benzínovými motormi. Pri prevádzke na CNG dosahujú tieto modely dojazd medzi 380 (Zafira Family) a 530 kilometrami (Zafira Tourer). Vďaka benzínovej nádrži je táto vzdialenosť predĺžená až na 700 kilometrov v závislosti od modelu.